Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem sa dostať zo stagnácie vlastného života

Príspevok v téme: Neviem sa dostať zo stagnácie vlastného života
Real_ita

Ahojte.

Chcela by som Vás poprosíť o cenné rady do života, ako vôbec začať ,,fungovať" ako komplexná osobnosť so všetkým, čo k tomu patrí, ale vynimajúc partnerský vzťah . .o ten mi teraz až tak nejde. . .

Takže: mám 24 rokov. . tie 4 roky po maturite mám neuveriteľne enormný problém nájsť si prácu . .. vždy je to len niečo ,,dočasné"...Multi Level Marketing,operátorky call centra, obchodný zástupcovia . .. prípadne do obchodu na 3 mesiacie za pokladňu, a ptm dovi dopo . ..

A teda, moje oblasti, v ktorých potrebujem poradiť, že čo by ste robili Vy na mojom mieste! :

Problém 1.strašne neskutočne chcem ísť študovať na VŠ, ale nemožem, pretože mi to mama zakázala, pretože máme dosť veľké finančné problémy. . .otec nás opustil, neplatí ani výživne, nič... matka ho ale nechce dať na súd.. a aj jeho mama sa nám vyhražala .. ak by šiel do basy ..a mám ešte 2 mladších súrodencov . .

problém 2. je teda ten, že: musím si nájsť niečo normálne, stabilné (a žiadna výška), mame je to úplne jedno že čo: pre ňu stačí, ked budem umývať riady, alebo predávať u čínanov(samozrejme, žiadnou prácou neopovrhujem! len sa Vám snažím vysvetliť moje problemy. . . pretože ja chcem od života viac . ..) . . len aby som doniesla domov cca 300 eur, z ktorých cca 150 - 200 budem musieť prispievať na domácnosť.

Problém 3. strašne ma baví umenie, hudba, hra na hudobný nástroj, spev . . .bohužial, neverí mi v tom, zakázala mi hrať/cvičiť na gitare .. čo sa spevu týka : bývam v paneláku a tam sa velmi spievať nedá, a kapelu nemám . . .PS:nie som namyslená, alebo podobne, všade, ked som sa dala otestovať, tak mi potvrdily, že mám vlohy - hudobný sluch, rytmus, a viem intonovať . . .len to teda nerozvíjam, takže su to stále len vlohy - nerozvinuté :( . . ach . .a ja nechcem takto umrieť .. s nevyužitým potenciálom :( . .ak mi rozumiete :( . . ..

Problém 4. nemám kvoli nej - mame, žiadne sebavedomie, som strašne submisívna, hanblivá, nepoznám ani vlastnú hodnotu mám niekedy pocit. . .. neznášam matku občas, pretože všetkých naokolo vychvaluje, len ja a moji súrodenci (ale prevažne vačšinou JA) doma sme najvačší idioti . .. ked vidí niekoho ,,mudreho s VS", tak hned to náležite okomentuje, že aký je šikovný, kolko vie jazykov, že ako sa to mohol tak naučiť ,,mlieť" - ked sa trebárs vyjadruju dáky pravnici v relácií k nejakému problému . .. (a mi, že akí sme hlúpi a nevychovaní a blá blá . . )
Proste, ona je tomto strašne stará škola, že načo výška, načo hento, načo gitara, načo angličtina, a načo si pozeráš cudzie slovíčka . ..

Problém 5. a teda, ja som strašne hĺbavý človek, a hladný, neuveritelne hladný po informáciách, ktoré by som chcela nasávať, a mama je opak.. nechápe ma a som jej ,,divná" . .. a neskutočne túžim po VŠ

Problém 6. je vlastne ten, že ja akosi ani nemám kamaratov .. . mám možno pár známych, a z toho 3 dobrých kamaratov .. .z ktorých ale nikto nejako nemá čas, pretože všetci traja sú na výške . .a strašne by som chcela viesť taký ten študentský život .. . dobrodružstvo, ale aj zbavu, na škole získať kamaratstva, aj sa zabaviť - aj to patrí k tomu -ale pravdaže, v norme :) a to, že ideme všetci za tým istým cieľom - spoločne - titulu, v danom študijnom odbore.. mi príde strašne fascinujúce a úplne úžasné :) . .:( . . . nechcem povedať to slovo, ale tak závidím, ked vidim, kadejake statusy, že sa učia, alebo že už maju po skuške, a banda 15-tich ide osláviť . .. maju v živote ten progres, že robia skušky, maju priatelov, pijú, žiju :D metaforicky myslené pravdaže :) . . .a skrátka krôčik po krôčiku sa blížia k tomu svoju snu/cielu a ešte majú aj podporu doma . .. (jasné že to nie je dokonalé, ja si uvedomujem realitu, ale jednoducho, ked su na VŠ, tak sú tam z toho titulu, že MOŽU...)

A ja ???? Problém 7. = je práve tento moj život = je to neskutočná stagnácia, jediné, na čo vlastne mám podľa matky, a čo ma viac menej čaká, je práca niekde za kasou, u čínana, prípadne ako pomocná sila v kuchyni . . . .a pritom, ja mám tak neskutočnú chuť na rozvoj . . . nejaké medzinárodne vzťahy, alebo cestovný ruch . .. ja neviem, aj herectvo - kedže je to to umenie - ale to sa dá len denne, a to si ja absolutne nemožem dovoliť...takže jedine, ak VOBEC - tak niečo externe..

a posledný, teda problém 8: neviem ako, a z čoho si našetrit . .. . z 300 euro a formou : polka mame. . . nikdy...

SOM NA DNE, NEVIEM CO ROBIT.... ZIJEM PRE INYCH ALE ZA CENU VLASTNEHO STASTIA - PROSIM? PORADTE MI !! ! !! ! ! AKO SA Z TOHTO DOSTAŤ ?????

ĎAKUJEM

Kibou

ravenablack - Ak som to spravne pochopila, tak doma internet nema, takze mozno sa odvtedy nemala k nemu ako dostat.

Kibou

No, z nejakeho podivneho dovodu mi polovica prispevkov naskocila az po tom, ako som odoslala ten moj, takze este doplnim...

Na tom, co pisala Ninka03, nieco je. Chciet ist na vysku je absolutne okej, ale ak tym tvoje predstavy o buducnosti koncia, tak ti ta vyska na vela nebude, ak vobec budes mat dostatocnu motivaciu na to, aby si ju dokoncila. Vysoka skola nie je ciel, je to stupienok k niecomu dalsiemu. A ked si dokladne zvazis, co od zivota ocakavas, mozno zistis, ze tvoja cesta cez vysoku nevedie. Na to si ale mozes odpovedat jedine ty sama.

Kibou

Real_ita nezufaj, na kazdy problem existuje riesenie :)

Co takto ta zmena trvaleho bydliska, ktoru ti poradila Prezyvka55? To bolo prve, co aj mna napadlo, ked som si precitala tvoj uvodny prispevok. Mozno to v tvojom pripade z nejakeho dovodu nie je realne, ale kedze si sa k tomu zatial nevyjadrila... Keby si dostavala socialne a pripadne aj prospechove stipko a mozno este sem-tam skocila na nejaku brigadu, ked sa naskytne prilezitost, tak by si z tych penazi kludne mohla doma prispievat. Denne studium na VS samo o sebe nie je vobec nakladne, problem nastava pri doprave a ubytovani, neviem ako daleko mas nejaku VS. Skripta si kupovat nemusis - v zavislosti od odboru sa daju zohnat v kniznici, zoskenovane na internete, od niekoho pozicat, alebo prinajhorsom si ich kupis od starsich studentov za polovicnu cenu. Internet je k dispozicii v skole aj v kniznici a v tvojom pripade by bolo mozno aj lepsie ucit sa mimo domu.

Co ma privadza k dalsej veci - nemohla by si sa svojim zaujmom venovat niekde inde? Ucit sa jazyky, alebo hocico ine sa mozes napriklad v tej kniznici, ak ma mama doma pripomienky. S gitarou by som isla hoci aj na detske ihrisko, ked je dobre pocasie. Alebo po tebe mama chce, aby si stale sedela doma?

No a co sa tyka toho studentskeho zivota - take ruzove to ozaj nie je :) Nejake kamaratstva urcite nadviazes, ale ak vas nebude spajat aj nieco viac ako len skola, tak to nevydrzi. Ani ta sudrznost nie je taka, aku si ju asi predstavujes - niektori ludia su velmi ochotni a napomocni, ale funguje bohuzial aj prizivnictvo a podrazy, sama som to zazila :( Ale zalezi aj na konkretnom kolektive samozrejme a vzdy si z toho clovek odnesie nieco pozitivne, len k tomu treba pristupovat realisticky, aby si nahodou neskoncila v nejakej blbej partii. Zvlast ked sama pises, ze v tej socialnej oblasti nemas vela skusenosti - ono totiz clovek nema na cele napisane, co je zac. A mnohi su velmi prijemni, kamaratski, veseli a dokonca aj hlbavi (a s kazdym jointom este o nieco hlbavejsi...). Hlavne sa clovek nesmie dat strhnut pocitom, ze ho konecne niekto vzal medzi seba - ziadna spolocnost totiz nestoji za to, aby si sa kvoli nej vzdala vlastnych hodnot. No ale to uz som zabehla uplne od temy, ale nedalo mi to, ta VS je v tomto trochu rizikova, hlavne pre neskusenych.

Kazdopadne drzim palce, uvidis, ze nejaky sposob sa najde :) A keby si chcela pokecat, kludne sa mi mozes ozvat na mail.

Tatko45

Kto naozaj chce niečo dokazat tak sa do toho pustí a nehladá si dovody prečo sa mu to nedá. Aj popri bývaní u matky by si mohla vela dokázať. Aj na brigády chodiť aj študovať. Len prestaň hladať výhovorky a dovody prečo to nejde. Ide to. Dokazali to aj ludia ktorý nemali kde bývať a čo jest.

eddings

30th> ked sa ti nechce ucit, dovod si najdes, nemusis ani na intraku byvat. Zabudol si na fakt, ze na dennom studiu ma narok na stipendia, ze sa moze ucit spolocne s inymi, nie izolovane ako externa studentka, mozu zdielat materialy, poziciavat si veci a tym setrit, moze sa poradit so spoluziakmi ked niecomu nerozumie. Externe studium je ovela individualnejsie. Ani nehovorim ze pise o tom, ze poriadnu pracu nie je schopna najst. Nevidim dovod preco by sa to malo smahnutim prutika zmenit, takze ako by si to externe studium hradila???

phoe

Tvoja matka ta využíva. Ona má zabezpecit dcery. Nie ty. Si dospela. Najdi si prácu a podnajom , za menej ako 150 najdeš určite izbu , a keď budeš samostatna, rozmyslaj co dalej.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.