Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zla povaha

Príspevok v téme: Zla povaha
ivana8888

dobrý večer, prosím poradte mi. Mám priatela vyše roka. Je nesmierne inteligentný a dobrý človek. Problém je vo mne. Kým som bola sama, nepoznala som sa. Nepáči sa mi moje správanie. Príklad: dlhšie mi neodpíše, v srdci ho podozrievam, hnevám sa, potom som chladná. Večer sa nemilujeme, potom som chladná. Viem, že je to na hlavu postavené, ale veľa s tým nenarobím. Záľuby mám, ale nevenujem sa im pre nedostatok času a viem, že by ma záľuba natolko pohltila, že zas by som ostala chladná voči nemu, kým by mi som nebola pri ňom. Tú chladnosť a to riešenie v sebe mám asi po matke. Paranoju po otcovi. Môj priateľ je buď príliš tolerantný alebo slepý. Neviem normálne vyjadriť city, neviem povedať normálnu požiadavku inak ako narážkami, ktoré by mňa osobne ak by mi niekto také hovoril iste vytočili. V hlave sa mi rojí tisíc myšlienok a tiež mám zrejme istú poruchu...počujem akoby myšlienky ale nie svoje, ale cudzie...je to fakt ťažké, pretože aj to velmi ovplyvnuje to ako reagujem a ako sa cítim a neviem to vysvetliť bez toho aby som to neprezradila, takže vyzerám, že sa durdím pre nič za nič, zase ako tak sa s tým žiť dá, svoju prácu robím dobre. Myslím zamestnanie. Takže o tom ,,počutí myšlienok,, nevie nikto. Samozrejme snažím sa tomu neveriť! Milujem ho, to viem, uctievam jeho povahu, neviem si predstaviť, že by som mohla niekoho viac milovať. Vďaka za prečítanie, vopred za postrehy a názory.

Lunna

Podla mna je skvele, ze si to uvedomujes. Ale tiez si myslim, ze si mozno na seba prilis prisna. Dlhsie ti neodpise - znepokoji ta to. No mozno aj mna by to znepokojilo:-) Nemusi ist hned o paranoju. Zrejme si clovek, ktory musi mat veci viac pod kontrolou.

To, ako vie clovek vyjadrovat city, pochadza podla mna z rodiny. Z toho, ako s nami komunikovali rodicia. Nie je to tvoja chyba, ze to nevies. Skus sa to postupne ucit. Pises, ze priatel je inteligentny a dobry clovek - ako on vyjadruje city? Urcite by ti mohol v tomto pomoct. Co tak sa skusit ucit od neho?
drzim palce

MultiLevel

Je velmi dobre, ze si problem uvedomujes...su totiz ludia, ktori si nikdy nepriznaju, ze maju nejaku chybu, ze robia cosi zle, ze je nejaky problem, ktory by mali riesit :)
Musis zistit pricinu, z coho sa ti to deje. Podla toho co pises ide zrejme o zle navyky z detstva, ktore si videla u rodicov a zacala ich opakovat. Je to uplne prirodzene, kedze detstvo, vztahy v rodine a najma rodicia su ti prikladom a ovplyvnuju ta.
Neviem aky typ cloveka si, ci dokazes sama bojovat s tymto problemom....V kazdom pripade vyhladaj odbornika. Ak byvas niekde blizko ZA-PB, mozes navstivit psychologa Vaclavka alebo Sutarovu. Ak v BA, tak urcite Albertovu.
Sposob, akym komunikujes s priatelom, sa zmenit da, psycholog ti da navod, ako to ma vyzerat. Kym sa k nemu vyberies, skus si kazdy den uvedomovat pri rozhovore s priatelom, ako reagujes. Ked mu chces nieco povedat alebo odpovedat, najprv si v hlave utried myslienky, ak citis zlost, najprv sa skus upokojit, predychat to, co citis. Nikdy mu nic nehovor zlostna, vzdy si chvilu pockaj, daj si niekolko nadychov a vydychov, popremyslaj a az potom nieco hovor...Je to naozaj len o uvedomovani si seba samej a toho, ako na co reagujes.
Chod vsak urcite aj za odbornikom, ten urci, co ti moze byt a da dalsie navody co mas robit :)

Fleur-de-lis

no keď sa tak ľahko nahneváš naňho pre nič, tak to podľa mňa svedčí o tom, že máš v sebe vo vnútri veľa hnevu, nie si vyrovnaná osoba. A on tento hnev ľahko dostane na povrch, ale nie je jeho primárnou príčinou.
Často sme ovplyvnení rodičovským vzťahom a tým ako sa rodičia navzájom vnímali. Ak si oni neverili navzájom tak také deti majú tiež často problém dôverovať partnerovi (v dospelom veku).
Riešenie je nájsť pôvodnú príčinu toho hnevu a citového odstupu.
Ak máš problém s mužmi, prečítaj si knihu Queen´s code od A. Armstrong. Je to skvelá kniha, ktorá pomohla veľa ľuďom uzdraviť nesprávne vnímanie mužov.
Alebo skús odborníka, alebo sa zaujímaj o knihy, ktoré sa venujú tomu problému. Neverím, že chceš mať celý život vzťah, v ktorom sa budeš pre každú maličkosť (čo ani nie je objektívne zlá) hneď hnevať alebo byť chladná. To ti pokoj ani radosť do života neprinesie.
Všetko sa dá zlepšiť, ale ak nevieš kde je problém, tak to nemôžeš ani začať riešiť.

peppy

Okrem tych hlasov vsetko sedi na mna :D A tak isto ma az zaraza aky je ten moj tolerantny voci mne lebo mna by uz asi taka osoba ako som ja vytocila a nevydrzala s nou. A neviem ako sa tych sprostych zozvykov zbavit, ze sa nanho ofucim pre kazdu blbost, neurobi alebo nepovie nieco podla mojich predstav a uz mu vypapulujem a potom som chladna k nemu.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zla povaha - Fórum - ZDRAVIE.sk