Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Manžel sa prehnane sleduje

Príspevok v téme: Manžel sa prehnane sleduje
Anna R.

Dobrý deň, chcem sa spýtať na môjho manžela. Má 70 rokov, veľmi dobre vyzerá, bez vrások, bez šedín, všetky zuby svoje ale prehnane sa sleduje. Celý život bol zdravý ako repa, ale od 65 sa zmenil. Niekoľko krát do dňa si meria tlak a zapisuje do tabuľky, meria tep ( ak má nad 85 už kolabuje a nesmie sa hýbať, pritom ja môžem mať 110 a nevenuje tomu pozornosť ) kúpil si glukomer a meria si cukor, sleduje si stolicu, moč ( kúpil si lakmus. papieriky a meria či nemá v moči krv ), zakaždým, ked sa zohne a narovná stone že jaj moja hlava ako sa mi zatočila ( čo je na jeho vek normálne ), stále si chytá brucho, že v ňom určite niečo má, vraj ho bolieva hlava ( hovorí, že má nádor ), má trošku žilavé nohy, ale už odpadáva, že aké on má krčové žily a natiera ich ( bol aj na cievnom a vraj to nie je vôbec také hrozné ), údajne trpí nespavosťou ( ale akonáhle si ľahne už chrápe ). V jednej vete povie, že má hnačku a za 5 minút, že má tvrdé brucho, lebo nie je vyprázdnený. No jednoducho sa prehnane sleduje. Na druhej strane si ale nedáva pozor a v lete pri 4O st. horúčavách okopáva v záhrade. Prešiel mnoho lekárov a je pravda, že bol na operácii prostaty, vyberali mu prištítne telieska, a berie lieky na posilnenie srdca ( ale tie musí presne na sekundu presne inak kolabuje a darmo mu hovorím, že to nie sú antibiotiká, tak ak zabudne zobrať niekam so sebou hodinu bez nich vydrží ) . Ale na jeho vek sa nemôže cítiť ako 18 ročný predsa. A pritom mám pocit, ako keď mu doktorka nič nenájde, akokeby bol skleslý z toho a nie spokojný. Nechápem ho..manželstvo funguje na výbornú, máme vnúčence ( no tie ked prídu,baví sa s nimi pol hodinu a už ide do druhej izby, alebo je zahladený na jedno miesto ). Snažíme sa maž koníčky, lúštiť, TV, čítať, výlety a pod. Niekedy si myslím, že by mal brať nejaké lieky na ukľudnenie alebo niečo. K psychiatrovi ho nedostanem, to mi ani nepíšte...len či ste sa s takým nestretli a ako ho odnaučiť od toho sledovania sa. Veď ja mám mnohokrát vážnejšie problémy ako on.

quako

Dobre keby mal nejakého príbuzného alebo známeho doktora.Na toho by viac dal ako na Vás..
To,že sa sleduje,je vždy lepšie,ako keby sa nestaral vôbec o svoje zdravie..a namiesto sledovania TV sa čo najviac pohybovať.Pravidelná telesná aktivita(tep 85-90) v jeho veku je oveľa potrebnejšia ako vylihovanie na gauči.Srdce nesmie "zmľandravieť"..to,že dokázal v horúčavách robiť v záhrade svedčí o jeho dobrých cievach na srdci i v mozgu.A to je základ na ktorom sa dá stavať.Plus racionálna strava a pitný režim.A hlavne dobrá nálada..

llek

Najlepsie bude, ked si jeho nareky nebudes vsimat. Nech si meria svoj tlak, ci cukor (nie je to normalne, je to uz hypochondria, s prvkami hysterie s cielom uputavat pozornost), proste si to nevsimaj. Cim viac pozornosti tomu budes venovat, tym horsie. Viem si predstavit, ze u teba keby sa objavil nejaky objetivny zdravotny problem ci musela by si ist do nemocnice, on by zacal kolabovat aby bol on ten chorejsi a pozornost sa venovala jemu. Je to uz na psychiatra alebo aspon na psychologa, ale to by si musel pripustit on sam, ze ma problem, inak by to k nicomu neviedlo. Ked nieco zacne hovorit ci si stazovat, chod prec ako hlucha. Dohovaranim tiez nic nedosiahnes, iba by si ho uistila v tom, ze uputava tvoju pozornost a bol by este horsi. Ber to tak, ze ludia na vo vyssom veku v mnohom zacinaju spravat ako male deti

Anna R.

pozornosti má až až...len viete, niekedy sa bojím, že už deti k nám ani nebudú chcieť na návštevu, ked im stále stone. Už nie jeden krát som volala záchranku, že vraj mu je zle od srdca, prišli zobrali ho, a za hodinu sme boli doma. Len mu dali nejakú injekciu na ukludnenie. Milujem manžela, starám sa o neho, len proste niekedy to vyplakávanie mi lezie na nervy. Jednoducho on potrebuje odvrátiť pozornosť od seba inde.

phoe

Keď je to jeho jediný problém tak si mozete gratulovat. Možno potrebuje pozornost a polutovat. V jeho veku je strach zo smrti celkom opravneny

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.