Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem odpúšťať a ničím si tým život

Príspevok v téme: Neviem odpúšťať a ničím si tým život
laurina

Nedokážem odpúšťať. S priateľom je všetko super, už rok mi prejavuje lásku najkrajšími možnými spôsobmi. No ja sa stále vŕtam v minulosti a vyčítam mu všeličo... Nemali sme pekné začiatky. Nebola tam nevera, ale iné veci, ktorými mi ublížil a nejako na to neviem zabudnúť. Napr. sme sa pohádali a on napísal bývalej a tak podobne. Ničím tým náš vzťah a neviem ako z toho von. Tak isto to mám aj s inými ľuďmi. Raz mi niekto ublíži a ja mu to do smrti nezabudnem trebárs kamoška na mňa dosť vrčala a bola nepríjemná, lebo nemala náladu a tým u mňa skončila. Čo robiť? Som zo seba už nešťastná

okidoki

pokiaľ ste veriaca tak vám pomôže modlitba, u neveriacich pomáha meditácia a u veľmi zarytých "neodpúšťačov" - napísať si všetko na papier, čo by ste chceli povedať ako výčitky a potom papier spáliť - vraj sa tak neutralizuje energia uložená v tých myšlienkach - nhiekomu pomáha robiť si denník...sú aj iné metódy - tým, že neodpustíte tvoríte si energetický blok a ten vám môže priniesť zdravotné problémy a "zastavenie" vo vývoji....

_meno

Ahoj laurina

Vedecky : ak sama nerobis zle, nemas 'pocit' ze treba nieco odpustat.

Realisticky : sama vidis, ze 'problem' je v tebe. Hladaj odpustenie sebe. Pros o odpustenie sebe, zi zdravo a hadaj co sa asi stane .... (spomen si aky bol tvoj zivot v situaciach ked si System dobra dodrzovala)

Hehe, Pekny den

Fleur-de-lis

aj keď rozumiem, že pre teba je to nepríjemné, tak pokiaľ na to tvoj priateľ vyslovene cielene nemyslel, tak sa nečudujem, že zabudol. Muži nevnímajú stále všetko tak ako my ženy. Preto väčšine nevadia ponožky na zemi ;) Čiže celkom verím tomu, že na to proste vôbec nemyslel, že to tam niekde má a teda to ani nevyhodil. Ale očividne nemal problém to vyhodiť, keďže to urobil na tvoj podnet.
A aký má on vzťah k tvojím bývalým? Možno to všetko berie nadnesenejšie a teda mu prirodzene nenapadlo, že tebe by to bolo nepríjemné. Muži nerozmýšľajú ako ženy ;)
Prečítaj si knihu Queen´s code. Potom sa nebudeš pre všetko hnevať, lebo mu budeš lepšie rozumieť ;)
www.queenscode.com
www.amazon.com

laurina

No, ono to bola troška inak... Fotiek bolo pár spoločných zo svadby zamiešaných medzi rodinné. On na ne zabudol, ale mohol ich vyhodiť hneď ako ich rodičia na Vianoce objavili a to neurobil. Vraj zabudol... A pohľadnicu mal vystavenú v starej detskej u rodičov, ale tiež ju odstránil až na môj podnet. A to mi vadilo...Že to neurobil sám od seba. Písal inej ex, vraj sa chcel len k nej do baru ísť opiť po našej hádke. Nakoniec ale šiel za mnou a jej sa už neozval. Ale nepriznal to, až ja som mu našla sms v mobile a bola hádka :(

MultiLevel

Pripajam sa, tiez som cosi podobne zazila. Ale rozchodom to neskoncilo ako napriklad u Agnes.
Zacala som s nim chodit len po 2 mesiacoch od rozchodu s byvalou. Vravel, ze im to dlho nefungovalo, ze to len umelo predlzoval, daval sance na zmenu. Ked sa nic nedialo, ukoncil to, spoznal mna, zacali sme spolu chodit. Vela mi o nej rozpraval, avsak vzdy len tak, aby som sa co najviac o nom dozvedela..ako riesil jej hnev, jej povahu, situacie a podobne. Co ma vsak zarazilo bolo, ze sa kde tu obcas stretli. Z jeho strany o nic neslo,dokonca mi pocas tych stretnuti obcas zavolal a povedal, ze mu chybam a ked sa vratil, hovoril mi ako je rad, ze ma mna..Problem bol v tom, ze byvala nebola z toho vztahu este vyrovnana.....priatel si to neuvedomoval, ja ako zena ano. Divala sa vzdy na neho ako ranene zviera, ked nas videla spolu, bolo jej do placu. Neustale chodila do prace za jeho mamou, plakala jej tam, ze uz nikdy nenajde tak super chlapa..Povedala som mu o tom. nechcel mi vsak verit, vraj si to len namyslam. Vraj on ju pozna lepsie ako ja a vraj je s rozchodom vyrovnana....Doslo to az tak daleko, ze ma oznacil za ziarlivu, dokonca som kvoli tomu vyhladala psychologa,lebo ma to strasne nicilo a deptalo. Bala som sa, ze priatel k nej este stale cosi citi a preto je taky slepy voci byvalke
Nastastie, ukazalo sa, ze som mala pravdu a priatel sa mi velmi ospravedlnil...S nou prerusil vsetky kontakty a zakazal mame, aby sa s nou tajne stretavala. Rok prosieb, hadok, stresu a ukazovania pravdy ma poznacili..nedoverovala som mu a hnevala som sa na neho.
Vsetko som mu vsak odpustila, pretoze som pochopila, ze chcel mat len dobre vztahy po rozchode a ze mi nikdy vedome neublizil....
Je to trosku iny pribeh ako ten tvoj, ale ide o to iste - vediet odpustit. Ci ti tvoj priatel stoji za to, na to musis prist ty sama :-)

Agnes998

Ja som mala hned dva vztahy ked bol vtedajsi priatel zatazeny na ex a poviem ti, je to hrozne prijemne prezivat po dlhej dobe vztah, kde priatel neni posadnuty ziadnou ex ale miluje len mna a kazdy den mi to dokazuje!

Agnes998

No je to naozaj divne spravanie od neho, ze ma v byte vystavene fotky ex a pohldanice od nej a pod. Dokonca jej pise ked sa pohadate. Ja som zazila v minulosti nieco podobne, mala som priatela ktory bol hodne zatazeny na ex. Sice jej fotky v byte nemal, ale bol s nou v kontakte a ked sme sa pohadali, tiez jej volaj aby sa jej na mna stazoval. Tiez mi s nou klamal a dosla som na to, ze jej stale plati nejake ucty. Dokonca mi klamal aj v tom, ze tvrdil, ze ma nejaku zakaznicku ktorej spravuje pocitace a stranku a ona mu obcas zavola a on jej ide pomoct. Neskor som zistila, teda sa preriekol ze ta stranka je jeho byvalej a ze vlastne ziadnu zakaznicku zenu nema, ze ma len troch stalych zakaznikov a vsetko su muzi. Klamal mi casto a ja som zacala byt uplne paranoidna, uz som ho obvinovala z klamstva aj ked som neskor zistila, ze vynimocne hovoril pravdu. Uvedomila som si, ze ten vztah je uz tak chory, ze sa uz neda zachranit a je lepsie ho ukoncit a zacat s niekym inym od nuly. A to som aj urobila. V novom vztahu som bola spvroti tiez dopozrievava lebo to bolo vo mne, ale postupne ma to preslo, lebo som zistila, ze svojmu priatelovi mozem doverovat a ze je uplne iny ako moj byvaly. Nechcem ti radit v tvojom vztahu ze to mas riesit rovnako lebo si uviedla len par informacii a neviem, ci ti tvoj klame stale alebo to bolo len par krat na zaciatku, neskor to olutoval a uz je normalny. Ale sama viem, ze ked raz priatel klame a robi to opakovane ze ten vztah sa totalne nastrbi a dovera sa potom hlada tazko.

Fleur-de-lis

laurina, skús si uvedomiť, koľko chýb si už spravila v živote ty. A napriek tomu ti ľudia odpustili. Nemysli si, že tvoje chyby sú menšie, len preto, že si mala "dôvod", a preto, že ľudia odpustili. Ostatní ľudia majú tiež "dôvody". Dokážeš sa na veci pozrieť aj z iného uhla pohľadu než svojho? Dokážeš sa vžiť do niečiej kože? Všetci robíme chyby. Ale navzájom si neodpúšťať by teda bola riadna blbosť. Nerozsievaj nepokoj a zvady, ale opak, a aj tvoj život bude krajší.
Ako sa zachovať k priateľovi, no, niektoré veci by človek dokázal odpustiť, ale už by nechcel byť vo vzťahu s daným človekom. Odpustenie je vždy správne rozhodnutie, ale či je pre teba on ten správny je druhá otázka. Neostávaj s ním len pre city k nemu. Použi aj hlávku a porozmýšľaj či je to charakter, s ktorým by si dokázala mať rodinu, dôverovať mu, obdivovať ho, oprieť sa oňho... Inak váš vzťah fungovať nebude aj keby tam boli neviem aké city...

laurina

Milujem ho, ale je tam toho oveľa viac... Napr. mu vyčítam, že až po roku čo som uňho bývala vyhodil fotky ex a tiež mal vystavenú pohľadnicu od nej. Rodina si tie fotky pozerala na Vianoce a ja som sa cítila ako chudera. A on ich aj tak vyhodil až na môj podnet a tvrdil mi, že jemu to tak neprišlo. Proste stále mu neviem zabudnúť... :(

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neviem odpúšťať a ničím si tým život - Fórum - ZDRAVIE.sk