Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zlomenina proximálnej časti záprstnej kosti

Príspevok v téme: Zlomenina proximálnej časti záprstnej kosti
Tito1987

Dobrý večer, včera sme sa s kamošom vo fitku trochu blaznili a on mi vykrútil ruku za chrbtom a súbežne mi ešte vykrútil aj dlaň, počul som hlasnejšie prasknutie, vôbec to v ten moment nebolelo, iba keď som sa snažil pohnúť so zápästím. Myslel som si, že to prejde ale neprechádzalo a večer už ma to tak bolelo, že som nemohol držať ruku spustenú a začalo mi byť aj značne nevolno. Nakoniec som skončil na traumatológii s tým, že sa mi zlomila proximálna časť záprstnej kostičky na malíčku, na kturú sa upína šlacha. Dali mi to do dlahy a, že mám o týždeň ísť na kontrolu. Budú mi to dávať ešte aj do sadry alebo dajú dole len dlahu? Ako mi to odpuchlo, tak ta dlaha je volnejšia a poriadne to nefixuje a pri určitom pohybe ma to stále bolí. Ďakujem za odpoveď.

Tito1987

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, že či už existuje nový druh sadrovania, ako som už písal, asi pred dvoma týždňami som si zlomil bázu metakarpialnej kosti. Sadrovú dlahu som mal päť dní, následne mi ju dali dole a urobili sadru, ktorá ma z vnútornej strany asi centimetrovú pauzu, teda sadra je okolo celej ruky a dvoch prstov (zlomenú mam bázu pod malíčkom) ale nie je uzatvorená v spodnej časti, na sadru mi ešte dali elastický obväz, robí sa to takto bežne? Naposledy som mal zlomenú ruku asi pred 15 rokmi a vtedy som mal klasickú sadru, ktorá nebola ovinutá žiadnym obväzom. Túto sadru budem mať ešte dva týždne a potom mi majú vytvoriť dlahu z termoplastu. Tá sa vytvára hneď po odstránení sadry? Ďakujem za odpovede.

Tito1987

Ďakujem pekne za odpoveď, v pondelok idem na traumatológiu. Ruku mi nereponovali, diagnóza znie: abruptio baseos alebo bases (napísané je to v oboch tvaroch) MTC man. l. sin. Lekár mi to vysvetli tak, ze došlo k zlomeniu resp. k odlomeniu základne proximálnej časti metacarpiálnej kosti, s tým, že sa pretrhla aj šlacha, ktorá sa upína na danú kosť. Je to potrebné dávať do sadry na tak dlho? Hýbať sa snažím minimálne ale sestra, ktorá mi robila tú dlahu ju trošku zle otočila a pri odpuchnutí sa mi sadrový vrch posúva a zlomené miesto je exponované a chránené de facto iba obväzom.

Peter2341

Ide o to aka je ta zlomenina, aj vam je reponovali? Vecsinou po nasadeni dlahy nasleduje kontrola o 3-5 dni a nasledne vam dotocia cirkularnu sadru, kedze je to zlomenina a tu budete mat 3-5 tyzdnov podla kontrolnych rentgenov. Kazdopadne kedze je to zlomene, boliet vas to pri pohyboch bude boliet, nesnazte sa tym hybat lebo sa vam to zle zrastie a to bude vecsi problem.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zlomenina proximálnej časti záprstnej kosti - Fórum - ZDRAVIE.sk