Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sex či nie

Príspevok v téme: Sex či nie
lusinka223

Prosím ľudia prosím :( len má neodsudzujce :( mám 20 a priateľ 23 :( zajtra sa mám milovať s mojím priateľom len mám blby pocit že je to zlé že nám to pokazí vzťah a že je to hriech viete vyrastam v prostredí kde to všade počúvam :( ale ja to strašne chcem povedzte mi že to môžem robit

ropny zdroj

Fleur-de-lis .. ty si ako svata Hildegarda z Bingenu ,meles take kraviny ,az mam chut skocit z Dubajskekj vezi a hodit tak svoju hriesnu dusu skrznaskrz .
Ale unikaju ti prirodne zakony ,ktore nas nutia vykonavat potrebu aj tu sraciu ci akukolvek. Keby v Biblii bolo pisane nepokadis sa ,tak ty o tom budes pisat patslohovu pracu ,len aby sme sa netoto . Zenska noze si daj studene sprchu .

Fleur-de-lis

phoe, zvláštny pohľad. Takto vnímaš veriacich? Ak to tak je, tak je to vina veriacich, že sme ti nedokázali dať lepší príklad. Hmm, mrzí ma to.

phoe

Iste, ved keď niečo nevyjde, je lahsie hodit zodpovednost na niekoho ineho...bola to bozia vola, co ja s tým mám...tak to malo byt.

Fleur-de-lis

zákon bez lásky sa nikomu nepáči. Ale keď si predstavíš, že ťa rodičia nekonečne milujú, proste cítiš ich lásku, ich starostlivosť, ich prijatie, jednoducho sa cítiš nimi milovaná a dôveruješ im, tak ich zákonom budeš prirodzene tiež dôverovať, lebo vieš, že ti tie zákony dali aby ťa uchránili pred zlom, sklamaním, bolesťou, utrpením, chaosom. Keď vieš, že ťa milujú, keď si zažila ich lásku, tak budeš dôverovať ich zákonom, lebo vieš, že pre teba chcú to najlepšie.
Tak je to aj s Božím zákonom. Kto pozná jeho lásku, kto zažíva jeho starostlivosť, kto sa ním cíti prijatý a milovaný, bude dôverovať jeho zákonom lebo prvá bola láska a nie zákon. A kto verí, že ho Boh miluje, bude veriť, že nám dal zákony aby nás ochránil a nie aby nás obmedzil. Ja to nevnímam ako obmedzenie, že nemôžem vojsť do klietky k divému hladnému levovi. Je to pre moju ochranu. Samozrejme môžem sa rozhodnúť, že tam vleziem, ale následky ma neminú.
Ja sa necítim v živote obmedzená, lebo chcem žiť podľa Božích zákonov. Cítim sa milovaná, cítim sa chránená, cítim sa slobodná, šťastná a pokojná.
Keď som žila podľa seba a svojich svetských túžob, kolísala moja spokojnosť hore dole, môj pocit naplnenia a zmyslu života bol nestály atď...
Ale prvá bola láska. Boh ma už milión krát v mojom živote presvedčil o tom, že ak budem žiť podľa Jeho vôle, budem požehnaná a zažijem skutočnú slobodu.
Nemôžme nikoho nútiť do dodržiavania zákonov. Ani Boh nás nenúti. Máme slobodnú vôľu vybrať si cestu akou chceme ísť.
Kto chce ísť Božou cestou, stačí Mu to povedať :) Boh bojuje o srdce každého jedného, lebo sme mu všetci cenní. Chce aby sme boli šťastní, uzdravení a aby sme spoznali jeho lásku.
Ja neľutujem, že som si vybrala Jeho :) Môj život nikdy nebol krajší.

Pozývam aj vás otvoriť sa pre jeho lásku :)

LILIII

Jill
Presne ako pises !
"Dusevne inteligentnemu cloveku moze byt jedno kto v co veri a nema nutkanie urazat"
Tu vetu si krasne napisala :)
-
Nie ,Biblia a ostatne knihy ,ktore som ja citala isto nie su zvasty. Len ja tvrdim ,ze sa nebudem riadit nejakymi desatroro ,pretoze to so spravodlivostou nema nic spolocne .
Ak Bohu islo o spravodlivost ,rovnost ,tak sa tu neohanajme desatoro . Tvrdit ,ze spravodlivost je dohoda o fungovani spolocnosti v mene zakonov ,ktore nejaka skupina ludi urobi povinnymi pre vsetkych je utlak . A ak si sa poriadne venovala svatym kniham vies ,ze utlak je nespravodlivost .To o co nam ide, je stav spolocenskej pohody a nie nejake zakony pisane skupinov ludi. Ja som toho nazoru ,ze zakony ci uz Biblicke ci politicke su robene pre elitu a pisane elitou.
To je moj nazor . Samozrejme nechcem ho vnucovat nikomu ,je na vas v co verite ,ako sa zachovate ,ja vas budem vzdy respektovat no prezentovat svoj nazor vzdy budem ,tak ako vy .

Jill

Lilli< ja som netolerantna? :D
Dusevne inteligentnemu cloveku moze byt jedno kto v co veri a nema nutkanie urazat. Ak v nejakej teme sa spomenie boh, cirkev a viera, ich to hned nastartuje, ze Biblia su zvasty, vymysel ludi atd. Naco je to dobre? Ved tu na forum chodia aj veriaci a ako sa maju citit, ked ich vieru urazaju? Trochu respektu by nezaskodilo.
A neviem kto to tu uz v teme spomenul, nechce sa mi to hladat, ale napisal dobre, ze sa tu tvarite mnohi, ze verim v Boha ako takeho, ale jeho zakony dodrziavat nebudem lebo mi nevyhovuje ich dodrziavat a su nezmyselne. A bibliu si nevymysleli ludia. Vidiet, ze niektori mate medzery.
Lilla< za to debilkovia sa nemusis urazat, su aj horsie nadavky, toto je take este mile predsa. ;)

phoe

Vacsina ludi umierala vo velmi mladom veku , lebo bolí ťažké zivotne podmienky, žiadne lieky, lekari, všade infekcne smrtelne choroby , vojny a nasilie na dennom poriadku. Zabezpečit sa sobasom bolo rozumne a jeden manžel na tak kratky život uplne stačil. V podstate nemali na výber. My chvalabohu zijeme ovela slobodnejsie.

phoe

Uvedomujes si, že je choré byt nasilu s niekym a trápit sa len preto, že to raz niekto napísal do nejakej knihy? A k veku. Údaje v biblii neberiem, to nie su historicky preukazane fakty. Ešte nedávno žili ludia co tvrdili že majú tolko rokov - lebo kedysi matriky neboli. Nemali ani sajnu kolko majú naozaj rokov. Ani kalendare neboli.

hildegarde

len pre zaujímavosť k veku, ktorého sa dožívali starozákonní ľudia:
Abrahám - 175 rokov
Mojžiš - 120 rokov
Jozue - 110 rokov
Tóbi - 112 rokov
Judita - 105 rokov
Jób - 140 rokov

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sex či nie - Fórum - ZDRAVIE.sk