Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Konflikt s kolegom

Príspevok v téme: Konflikt s kolegom
ivoan

zdravim Vas, mam fajn pracu, ale momentalne ma prelozili na ine stredisko, kde uz tak rad nie som, jeden kolega sa chova ako pako, nie som zvyknuty na hlasky typu treba pritom pouzivat mozog, to je myslim zakladna vec a podobne supermanske reci, pritom niektore nove veci si z prsta nevycucam a musim sa pytat, ked sa spytam pozera na mna ze s cim ho to otravujem povzdychne si a povie mi to, ked sa nespytam neviem ci to robim dobre, zatial sa drzim a nechcem byt drzy ale zaujima ma ako by ste si to s podobnym clovekom vyjasnili, nie som uplakanek, ale urcite chovanie na pracovisku mi pride normalne, nie aby rovnocenny kolega sa choval ku mne ako k hlupakovi a ako nadriadeny

phoe

Nenechaj sa tým vytočit. To su jeho prejavy vlastnej frustracie. Nepriatelstvo nie je na mieste , skor ignoracia a byt nad vecou. Coskoro sa to proti nemu otočí. Ty sa tie věci naucis a budeš lepší, co mu dáš najavo s graciou sebavedomeho muza a nie trapne zakomplexovane ako on.

Prezyvka55

Nauc sa ho odkurit, vyuzivaj cynizmus. Nepouzivaj vsak nejake vyhrazky alebo nasilie lebo vyletis do hodiny. Keby si napriklad ako igorko na neho takto vyletel a robis v korporate tak ta moze nahlasit a mas do hodiny vypoved.

Horsie je ze ty jeho pomoc potrebujes takze ho nemozes likvidacne odkurovat pri kazdej prilezitosti :D no ak robis v korporat tak ti musi v pracovnych veciach pomoct aj tak :D

IgorkoDS

viem, ze ti asi moc nepomozem, ale nieco podobne som zazil aj ja... nie som ziaden typ nervaka, ani konfliktny clovek, ale ked uz som mal toho plne zuby tak som mu povedal ze ak to este raz spravi tak ho prefackam, hoci aj pred zakaznikom, aj keby ma to stalo miesto.. napocudovanie to pomohlo :D

hanka9

- S jeho povahou neurobis nic. Dalo by sa sice tvrdo a razne ho vyzvat, aby upustil od konania voci tebe, ktorym ta obtazuje. Toto sice pomaha a mnohokrat navzdy, len tu vznikaju mozne nepriatelstva, t.j. „pichal by ta pravdepodobne od chrbta“.

- Cize nechaj ho vo svojom „svete“ aj s jeho povahou – NEMA s nou vyhodu a myslim si, ze sa s nou skor ci neskor dostane do problemov, ci nemilosti inych.

-bud ho nechaj tak a spravaj sa k nemu normalne a nepripustaj si ho prilis k telu

-alebo „Skamarat sa s nim“, t.j. pozvi ho parkrat na pivo, ci sportove aktivity a tak, tam sa „atmosfera“ uvolni – odkryje sa... toto riesenie ma viac vyhod, ako nevyhod.

Maoam

inak je fakt zabavne, ze si mysli, ze vo veku 30r vie vsetko a je najlepsi :DDDDDDDDDDDDDDDDDD

zisla by sa mu daka skusenost v praci, ktora by mu jasne dala pocitit, ze to tak nie je ;-)

Maoam

klasicka sefovska vtierka, ktora ma komplexy a potrebuje si splhnut...a kedze vie, ze nie je najlepsi, tak dava druhych dolu, aby vyzeral ako ten, ktory je naj...

je to chudak, tak sa na neho hlad a hlavne hlad si svoje, rob si svoj job najlepsie ako vies a trenuj asertivitu a co sa jeho osoby tyka, nikdy sa nedaj vytocit ani vyviest z miery...

pozitivom pre teba je fakt, ze to nerobi iba s tebou,ale aj s inymi, cize nejde vyslovene o to, ze by si na teba zasadol ci robil mobbing vylucne voci tvojej osobe, je taky aj voci inym, to je dobre (pre teba), ulahcuje mu to u teba fakt, ze vidi (napr. na tvojej mimike), ze to s tebou daco robi, plus vidi, ze aj vyletis, co ho velmi tesi, cim kludnejsi by si bol, tym tazsie by pre neho bolo vytocit ta ci dat ta dolu, cize tvoja neistota a fakt, ze pri nom nemas zelezne nervy mu strasne ulahcuju to, co robi

ked mu toto vezmes, o to tazsie mu to spravis a mozno docielis to, ze sa presunie s tym vsetkym na inych, alebo s tym u teba uplne casom prestane, lebo bude vidiet, ze to s tebou vobec nic neurobi

pre teba je to dobra skusenost do zivota - naucis sa vlastne touto cestou väcsej sebaistote, musis to natrenovat, väcsiemu pokoju v reakciach, väcsej otrlosti a pevnejsim nervom....cize vlastne tento kolega ti je v mnohom na osoh......

ivoan

ja mam 24, on max 30 odhadom, tazko povedat, niekedy je tazke si to nevsimat, ked vychadza zo vsetkeho pred sefom ako najmudrejsi a pritom to tak nie je a sef mu to zerie aj s navijakom

hanka9

Je hodne starsi od teba ten kolega ??

Robil za tohoto sefa aj v minulosti ??

Kolko ma orientacne rokov ten kolega

a kolko Ty ?

Maoam

inak takyto clovek (minimalne jeden) je v kazdom teame alebo na kazdom pracovisku, dakedy aj viac, takychto mas vsade, proste musis k nemu ist vnutorne komplet na distanc a brat ho s max. rezervou

musi ti byt uplne UKRADNUTY, chapes

a tym padom ta bude zasahovat coraz menej a menej az raz zistis, ze on s tebou nic nerobi :D

Maoam

tak to je jasne ako facka...plus si vkuse musi splhnut u sefa, pako, co uz

maj ho v pazi, to je jedine, co mozes urobit, uplne ho vnutorne ignoruj a najlepsie co mozes urobit je, ze sa NIKDY nedas vytocit a ani len mimikou mu nedaj najavo nic, to je to, co ho bude zrat najviac a to je pre neho ten najlepsi 'trest' ;-)

plus bud asertivny, sebavedomy a maj ho u prdele totalne

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Konflikt s kolegom - Fórum - ZDRAVIE.sk