Psychicky zablokované dieťa

Príspevok v téme: Psychicky zablokované dieťa
okidoki

mám 8 ročnú dcéru, kvôli šikane a zlému vzťahu učiteľky k dcére sme zmenili školu - dieťa si z minulej školy vytvorilo BLOK _ nerozpráva v škole a celkovo sa prejavuje akoby mala ADD(poruchu pozornosti). okrem toho veľmi slabo je - 138cm/24 kg. sme z toho skutočne nešťastní - viete mi poradiť, ako z dieťaťa odstať preč strach zo kšoly a zkolektívu? ďakujem za rady.

Maoam

tak pokracujte v tej terapii, ktora jej urobila dobre a to ostatne je super

chce to vela casu, si preberte, pod akym tlakom aky cas vase dieta bolo, cize teraz potrebuje pravy opak, vela casu, ziadny tlak, ocakavania a ono sa to postupne podda, nechajte jej cas a priestor, ktory potrebuje a NIC neocakavajte......proste klud, pokoj, priestor a trpezlivost.......

a ona sa uvolni a ked sa uvolni, zacne postupne aj jest a cim viac pozitivnych zazitkov bude mat a pozitivnej odozvy v okoli, tym lepsie a tym skor sa dostavia aj pozitivne ucinky

okidoki

už sme na jednej terapii boli - bowenova masáž - veľmi jej to pomohlo, ešte nás čakajú ´dalšie sedenia a čakáme na termíny u psychol=oga- dobrí sú dosť obsadení.veľmi pomáha aj nový kolektív a nová pani učiteľka - a aj vedenie novej školy - sú to skvelí ludia....

moje dieťa tú psychologičku neznášalo...

Maoam

ku cti vam sluzi, ze ste s tym zacali nieco robit, mnohi rodicia to nechaju tak a nechaju decko trapit sa celu ZS aj SS....vazne.....

takze radsej po roku ako ovela neskor a ako pisatelka predo mnou pise, netlacte ani na seba, a ni na nu, to je dolezite, doprajte vam obom cas, ktori potrebujete

jajatko

Rozumiem tomu čo píšete a aj Vašim pocitom, pretože situáciu riešite, to znamená, že ste si priznali problém a na ňom pracujete v spolupráci s odborníkmi, obdivujem Vás v tom, pretože moja mama nedokázala sama pred sebou priznať, že mám psychické problémy a ja som tým trpela. Ale to vidím až teraz po rokoch. A myslela som tým, že sa skúste prestať trápiť tým čo píšete - že ste to mohla riešiť pred rokom - riešili ste to jednoducho najlepšie ako ste vedeli a to robíte aj teraz. Ja si viem predstaviť, že je to ťažké, ale ak chcete radu niekoho nezainteresovaného tu na fóre, úprimne vám napíšem, že pokiaľ má Vaša dcéra dobrý vzťah so psychologičkou v tom poradenskom centre, nebrala by som ju ešte odtiaľ a počkala by som aspoň nejakú dobu, dala by som si na Vašom mieste sama sedenie so psychológom bez dcéry (možno ste to už skúsili ja neviem) a snažila sa pracovať na sebe a netlačiť alebo tlačiť čo najmenej (aj nevedome) na dcéru.

Maoam

okidoki - je to dieta a to iba 8-rocne,dospeli nedokazu sami zvladnut dlhodobu sikanu, nieto este deti...ocakavat od nej, ze to prejde samo len zmenou skoly je absurdne, nic v zlom - neber to ako utok na teba, su to ale nerealne a hlavne prehnane ocakavania voci dietatu, rsp. podcenovanie rozsahu veci, ktorymi presla a ich dopadu na nu

ono taketo veci spracovat trva dlho a bez externej pomoci to nejde a aj tak to trva dlho

ak je este vnimava a citliva, o to dlhsie a tazsie to bude a svedci tomu aj fakt, ze vytvorila nasledky, ktorymi teraz trpi

ale cas a kvalitna psychoterapia + pomoc (aj z vasej strany), trpezlivost a novy kolektiv, nove kamosky atd., to vsetko postupne bude smerovat k zlepseniu

musite vytrvat

okidoki

škoda, že nenapísal nikto kto niečo podobné zažil s diaťaťom, ale ďakjem za všetky reakcie - a za duševnú podporu....snažíme sa

Maoam

a vela vasej podpory a lasky, to je dolezite...

netreba ju vsak prehnane chranit, ona musi byt casom vystavovana aj postupne zatazovym situaciam, aby sa stala otrlejsou

prehnana ochrana ci eliminacia vsetkych situacii, ktore by mohli byt nejak zatazovejsie budu viest k tomu, ze bude cely zivot strasne precitlivela, nebude si verit a bude strasne vztahovacna a nic nevydrzi....a to je zle

ale krok za krokom samozrejme

okidoki

ak ste mama, tak viete, že pre deti a o deti sa človek bojí a stará sa hádam aj na druhom svete.

len naničhodníkovi na dieťati nezáleží.

neviem čo máte na mysli "moc tlačíte" - pozor- dieťa bol v situácii že si SAMO žiadalo prestup na inú školu s tým, že tú starú nechce ani vidieť - ja som si myslela, že sa to prekoná a že bude OK. škoda, mohla som veci riešiť už pred rokom

Maoam

velmi dobry detsky psycholog dlhodobo + postupne zaclenovanie dietata do beznych situacii a konfrontacia postupne, ako bude ziskavast na osobnej stabilite aj s konfliktnymi situaciami, dolezite: KAMARATI, staci jedna-dve dobre kamaratky, aby nebola sama a aby mala potvrdenie, ze je fajn, ze ju prijimaju rovesnici a samozrejme lepsi kolektiv, ako ten stary