Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

HIV?!

Príspevok v téme: HIV?!
nemammeno

ahojte, predtym ako začnete čitat tento text, neodpište ma hned... ja sa len chcem infromovat ako a prečo vlastne vznika v tele HIV ... Viem že sa prenaša pohlavným stykom.. alebo ked ludia droguju a pichaju si viacerí jednu ihlu do žily... alebo prostrednictvom krvy..Ale viete čo by ma zaujimalo ? da sa HIV dostat aj z oralneho sexu ? a bez toho aby sa Vám partner "urobil" a teda vy ste to nedostala do tela? resp. do krvy ? a vlastne,,, ako možem zistit že ma HIV ? ked niekto droguje.. ale nepicha si, tak to neznamena že hned musi mat HIV, že ? a ked niekto ma HIV, postavi sa mu ? prosim Vás ak hocičo o tom viete, dajte mi vediet. Kludne pište aj to, na čo sa tu nepytam :) ďakujem .

0vecka

inak HIV by som sa az tak nebal na SK neni nejako rozsirene... su ine pohlavne choroby ktore skor dostanes...

a jj aj oralny sex je dost rizikova vek. Neobmedzuj sa ale len na HIV lebo je toho dost co ti moze neprijemne zavarit

okremineho

ked je niekto HIV a mala si s nim jedno aky nechraneny styk este nemusi znamenat ze sa hned nakazis. ale nie je to ani vylucene. testy su anonymne a zadarmo. ak chces mat istotu ze si zdrava tak chod na test. ale nie skor ako po troch mesiacoch od styku, lebo skor sa to v krvi nemusi objavit.

rikettka

HIV sa prenasa krvou, malinko je ho v inych telesnych tekutinach, skoro minimalne. Ked mas ranku na ustach a partner na pohl. organe, da sa dostat HIV. Proste staci mikroranka na sliznici na oboch stranach a je tam prenos...
Ked ma clovek HIV jasne, ze ma erekciu a funguje normalne, v podstate dlhu dobu ak to nezisti po sprievodnych priznakov zvrhne sa to do AIDS a umrie.

Kazdy clovek by sa mal aspon raz do roka otestovat na HIV, je to anonymne a zadarmo a hlavne pre vlastne dobro a ochranu dlasich ludi.

Jill

Netreba mat akukolvek formu sexu s neznamymi ludmi, ktorych zdrav. stav napoznas a potom nebudes mat zbytocne stresy a vycitky svedomia. A ak aj to bolo pod vplyvom alkoholu alebo drog, tak tie netreba uzivat, ked nevieme co potom stvarame.

Agnes998

Ale kludne sa pytaj, nikto ta neodpise, toto su dolezite veci a je fajn, ze sa aspon niektori mladi o to zaujimaju ako mat bezpecny sex. Inak aj na internete najdes o tom dost informacii, ked si das do googla hiv. HIv v tele nevznika, dostane do tela sposobmi ako si spominala a v tele sa potom dalej mnozi, vyuziva k tomu nase vlastne bunky ktore nejak oklame, prenikne do nich a v nich sa dalej mnozi. Oralnym sexom dostat HIV sa teoreticky da tiez, ale je to ovela menej pravdepodobne ako klasickym sexom a uplne najrizikovi je analny sex, pretoze v creve vznikaju trhlinky a to aj ked to nekrvaca. Ak robis niekomu cudziemu oral, tak najlepsie ked semeno sa ti ani nedostane do ust, ak dostane hned vyplut, ale ani ked to hned prehltnes tak sanca na nakazenie nebude velka, lebo zaludocna kyselina pripadny virus znici. Hlavne netreba nechavat semeno prilis dlho v ustach lebo tym sa riziko prenosu zvysuje. A ked mas nejake ranky na pere ci ustach tak je riziko velmi vysoke. Ak ziadne ranky nemas a partner sa ti do ust neurobi, riziko je velmi nizke. Ked ma niekto HIV, nemusi o tom dlhe roky vediet a postavi sa mu, nemas sancu zistit to nijak inak, ako ze pojde na testy, mozes mu navrhnut ze pojdete na testy spolu. Niekori chlapi to odmietaju a budu ti tvrdit, ze su zdravi, taki su ale najrizikovejsi a s tymi si nic nezacinaj, lebo zrejme maju co tajit.

@

Áno aj orálnym sa dá a nemusí sa ani urobí stačí ze si ho neumyl po predchádzajúcej onanii alebo sexe. Stačí ze ma on na penise malú ranku odreninu.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

HIV?! - Fórum - ZDRAVIE.sk