Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nenachadzam zmysel v živote , pokus o samovraždu

Príspevok v téme: Nenachadzam zmysel v živote , pokus o samovraždu
smutnucka989

Už nenachádzam zmysel v mojom úbohom živote. V živote, ktorý nikdy nebol ozajstným životom. Je to, ako keby som bola väznená v tomto tele, sama sebe robím obmedzenia. Stále viac a viac sa zamotávam v bludisku a nedokážem sa z neho vymotať a každým rokom je to horšie a horšie.

Neviem sa z ničoho tešiť..vôbec..už mi nič nerobí radosť, ja neviem. Kedysi som mala kopec kamarátov, bola som celkom obľúbená a bola hlavne šťastná. Mám 18 rokov, keby niečo. V 15 som začala piť. Robila som také veci čo sa nezhodujú s rozumom zdravého človeka. V 16 ma začali mať všetci za špinu, štetku, alkoholičku. Školu som zanedbávala a zanedbávam. V 17 som začala cez víkendy fetovať pervitín. Nebola som na tom a ani nie som závislá, ale nevedela som čo zo životom....ľudia ma mali už aj za feťáčku..

A teraz si všetci budete myslieť, že tak mi treba, nemala som sa správať tak hlúpo...lenže nikto sa nepozrie pod povrch ! nikto nevie, aká je príčina toho správania....vo vnútri som veľmi ba až príliš citlivé a zraniteľné dievča.. len som nevedela čo zo životom...a teraz veľmi trpím...nemám už žiadne kamarátky, rodičia mi stále nadávajú za to aká som, aké mám známky, aká som nemožná..Včera som sa skúsila predávkovať liekmi no v polovici som to vzdala a povedala si, že je ešte nejaká nádej..
mna už vobec nič nebaví..čo mám robiť :(

sock

Tí ktorí sú v ťažkej situácii, možno pomôže nájsť niečo naozaj silné, veľmi veľmi silné, na stránke:
katolik5.webnode.sk

katrinna

V tvojom trápení je tvoja sila. Je len na tebe ako naložíš so svojím životom, máš len sladkých 18, a všetko môžeš zmeniť. Skoncuj s alkoholom, drogami a vecami, ktoré ťa ničia, zahoď starý život za hlavu a dokáž všetkým, čo pochybujú, že si človek, ktorý si zaslúži lásku. A hlavne sebalásku ale ty musíš objaviť v sebe to dobré a začať sa milovať takú aká si. Prajem veľa šťastia :)

chanonn

som len o par rokov starsia ako ty a citim sa rovnako, som natom este horsie ako ty.. tiez som uvazovala zabit sa.ale co tym dosiahnem? tvoji rodicia ta chceli, mama ta nosila v bruchu 9 mesiacov obetovali ti svoju mladost atd... bolo by to fer voci nim? poloz si tu otazku.. si prilis mlada nato aby si kvoli chybam urobila nejaku hlupost.

ja viem je to asi otrepana veta ale mas cely zivot naozaj pred sebou nedaj sa ovladat minulostou zahod ju za hlavu chyby robi kazdy sme len ludia...

ani ja nemam zmysel zivota tiez ma nic nebavi, ale musis bojovat o ten zmysel musis sa postavit sama sebe lebo ten svet vonku, patri aj tebe a tam niekde na teba caka muz ktory bude chceit aby si mu porodila deti a bola jeho laskou cely zivot:)

nikdy sa nevzadvaj aj ked si myslis ze uz dalej nevladzes, bojuj mas len jednu sancu byt tu, a stastna.

vebe

Mas 18 a cely zivot pred sebou. Nikdy nie je neskoro zacat nanovo. Spravne, urob hrubu ciaru za minulostou. Dolezije je, ze si veci uvedomujes, pripustas a chces nieco zmenit, to je to uplne najdolezitejsie. Pozri, daj sa do poriadku fyzicky aj psychicky. Zmen oblecenie, aby si citila ze zacinas nanovo (v zlavach sa to da aj za lacno), zacni behat, to ta nestoji peniaze, to ti doda pozitivnu energiu, zmen uces a tak. Ak chces mat pocit ze sa chces nejako ocistit, vyhladaj ligu proti rakovine alebo nieco ine, kde by si mohla fungovat ako dobrovolnicka, to by ti mohlo dodat pocit,ze je v tebe nieco dobre, ze si dobra, aby si nadobudla nejake to sebavedomie. Nesnaz sa ludi nasilu presviedat, ze si uz ina, kto bude chciet, uvidi to sam, kto nebude chciet, toho nepresvedcis. Sama seba musis presvedcit, ze si dobra a potom presvedcis aj ostatnych. Obrn sa proti tym, co budu spochybnovat ze si schopna sa zmenit. Chod si za svojim. Ved mas zivot pred sebou, bolo by skoda sa utopit v depresiach a sebaovinovani. Nejake to vzdelanie este stale mozes stihnut. NIkdy nie je neskoro.i

hildegarde

pravdaže, že je nádej, smutnucka

Urob hrubú čiaru za minulosťou. To neznamená, že na ňu zabudneš, ale že sa z nej poučíš a už nebudeš robiť tie isté chyby.

Pitie bola chyba. Možno si spávala s chlapcami, to bola tiež chyba. Pervitín, to isté.

Pozri sa, končí jeden školský polrok a začína druhý. Tak aj v škole začni nanovo. Je pravda, že my ľudia si veci a osoby škatuľkujeme a preto to nebudeš mať na začiatku ľahké. Ale oplatí sa skúsiť začať robiť veci inak, lepšie. Ty vieš, aká si vnútri, tak sa začni takto správať aj navonok - buď dobrá a láskavá k druhým, aj keď sa k tebe nebudú dobre správať. Začni sa učiť, pomalými krokmi pracuj na sebe. A už žiadne staré partie, ktoré by ťa zvádzali k starému životu. Dokážeš to, dokážeš to sebe aj rodine, aj ostatným. Si dostatočne dobrá, aj keď ti to nebolo doteraz prejavené.

daniuska

Clovece zober sa niekde a odid zo Slovenska, najdi si pracu, daj si ciel, napr. chcem si zarobit na vlastny byt a chod za tym cielom...a nehnij na tomto svete a nelutuj sa, co bolo bolo, co si dokaslala si dokaslala.Kazdy robi chyby, pouci sa z nich a ma ist dalej a nie stale sa rypat v spine a nehybat sa dopredu.Co si narobila uz nezmenis, ale buducnost zmenit mozes...aj z teba moze byt super clovek, co svojim zivotom este pomoze inym ludom.

nathalia8

Mnohé deti nemajú skvelé detstvo,moj otec napr.mal iba mamu,ta mala kopu deti smnohymi mužmi,čo je hrozné,neviem prečo od nich odišial ich otec,ale chcem tým povedat,že moj otec nepocítil žiadnu lásku-ked som dospela,všimla som si ze je nejaký stale sám,a často vážny,málo rozprával-teraz uz ked som dospelá tak chápem,že kedže jemu nebola daná láska,nemohol ju dávať ani on.
Takže moja rada znie:prekvap všetkých začni sa zaujímat o život,pomáhaj rodičom,skoncuj s pitím,so všetkým zlým,a začni žiť tak aby sa to neťahalo s tebou dalej,a k horšiemu.A čím skor to urobíš,tym skor sa s toho dostaneš.nech už je to za tebou dievča.Dokaž všetkým že si super dievča.

smutnucka989

Áno vnútorné problémy, nikdy som nebola dostatočne dobrá, možno rodičia mi nedávali dostatočne vela lásky..od detstva som vždy bola tá druhá, horišia s porovnaním s každým...nevime možno to bude tý,

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nenachadzam zmysel v živote , pokus o samovraždu - Fórum - ZDRAVIE.sk