Histaminova intolerancia

Príspevok v téme: Histaminova intolerancia
bodliacik1

Chccem sa spýtať na viacero vecí naraz. Mám histanmínovú a laktozovu intoleranciu a neviem si poradiť s vitaminovymi doplnkami. Chcela by som si objednat od Swansonu ale neviem ci mi to nemoze nejako ublizit. Kedze cely moj problemm spocíva v nedostatku enzymov a to hlavne DAO - diaminooxidazy a laktazy vznika u mna problem ze telo nevie stravit laktozu a a taktiez enzym DAO rozklada histamin ktory sa nachádza vo vsetkom jedle. Takze som na prisnej diete nejem takmer nic. Moje telo je zaplavene histaminom a nestravenymi zvyskami potravy. Nasledne z toho mi vznika kopec zdravotnych problemov ako su opuchy celeho tela, migreny, potraty, infekcie, malatnoct unava fibromyalgia. Chcela by som sa spytat ako mam postupovat. Citala som tu mnohe clanky o tom ako si posilnit travenie ale je toho velmi vela a ja sa neviem zorientovat. Myslela som ze by som si objednala o swansonu betain HCL, dalej len ciste enzymy no a na tu histaminovu intoleranciu je vraj vyborny Allergy fighters lebo okrem vitaminov, ktorych mam samozrejme nieze nedostatok ale takmer uplny deficit obssahuje aj Qercetin, ktory je dolezity pri znizovani histaminu. Na swansons stranke som nasla super produkty, ktore obahuju okrem ineho aj vitaminy, ale problem je v tom, ze su to vytazky roznych druhov ovocia a zeleniny, ktore su plne histaminu. Prosim o radu moj stav trva uz 15 rokov a je to stale tazsie. mam 29 rokov a takmer nezijem. Vdaka. Uvazovala som este aj o serrapeptaze kedze ma protizapalovy ucinok no a ja mam crevo chronicky zapalene, len viem ze pri jeho uzivani musi byt dodatocna kyslost v zaludku. Akurat sa bojim aby som si popri tom vsetkom neznicila nakoniec este aj pazerak. Nie je to sranda, Vdaka.