Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žaludocne a crevne problemy

Príspevok v téme: Žaludocne a crevne problemy
Lucia_lucia

Dobry den, potrebujem poradit. Mam mnozstvo problemov. Predpokladam,ze zaklad tvori zaludok a creva. Mam polochronicky reflux, takze palenie zahy, nevolnosti, pernamentny problem so zapchou a s porusenou zaludocnou mikroflorou spojene opakovane mykozy, slaba imunita, opakovany herpes, padanie vlasov, problem schudnut napriek tomu, ze na obedy uz nejedavam nic ine ako salaty a vecere velmi lahke, ranajky jogurt ci ovsene vlocky. Skusala som aj probiotika, ktore mi doporucili v lekarni, rozdiel som nepozorovala. Mozno boli len slabe, kedze na trhu je viac druho a len malo z nich ma dostatocny pocet probiotickych bakterii.

Vopred dakujem!

ajkamajka

Ja by som ti doporucila navstivit jedno centrum celostnej mediciny, kde ti urobia lekari take specialne vysetrenie celeho organizmu a na zaklade toho ti presne aj stanovia postup liecby. Vysetrenie stoji iba 15€ a lieky sa platia potom individualne podla zistenej skutocnosti. Ziadna chemia, su to prirodne lieky. Jedno to centrum je v BA a jedno v KE, ale ak to mas daleko, tak sa da objednat v ramci SR, lebo maju aj lekarov externistov,kt. posobia v inych mestach . Skus si tam zajst a uvidis co ti povedia.Ci ide o plesne alebo nejake parazity, mne dali na prvom sedeni velmi silnu detoxikaciu, lebo som bola sama plesen a zapal, nema vyznam cloveka liecit ak sa v nom toto nachadza...da sa povedat,ze ma tam dali dokopy za nejake 3 mesiace. Chodime tam cela rodina sa liecit. Dam ti cislo ak chces, napis mi na: hekate1@azet.sk

Lucia_lucia

Zaludok je uz celkom v poriadku. Palenie zahy uz ani nepocitujem, kedze som vylucila zo stravy vsetko,co drazdi. Od korenin po cokoladu. Ani sa nesmiem "napchat" a jest na noc. Jem strasne vela cersvej zeleniny. Kysle ovocie tak ci tak nemozem, kedze mam z toho potravinovu alergiu. Skusim doplnit do stravy probiotika, oreganovy, kokosovy olej a rady, ktore som si nasla aj rng fore. Budem dalej citat a prisne sa drzat odporucani.
Este raz dakujem!!!!!!

RNG

Nuz zapaleny zaludok znamena infekciu v zaludku a ta sa tam spravidla moze udrzat len pri nedostatku kyselin.
pilori
Kyseliny totiz skoro vsetky mikroby znicia, s malou vinimkou kyselinovzdornych mikrobov, ako napr Helicobacter
Takze ako mnohi ini s traviacimu problemami, musis si doplnit kyseliny alebo ich aspon neriedit, ked jes jedlo a pit az 3-4 hodiny po jedle, aby si splachla do criev dobre natravene jedlo kyselinami a sterilne, kde kyseliny sterilizuju/zabiju vsetky mikroby na jedle.
Samozrejme doplnok probiotik a najma mikrovlaknin, co ich podpori a rozmnozi, lebo zdrave creva plne osadene probiotikami ich maju az 1 KG, tj mnohotisicnasobok toho, co je aj v tych najlepsich probiotickych doplnkoch.
Zmes mikropvlaknim odporucam brat cely zivot, aspon 15 gramov denne, lebo crevna flora bez nich sa velmi rychlo pokazi. A v potravinach zialbohu nedostaneme dnes dost, "mudrym" slachtenim sa nam ich podarilo "odslachtit" z potravin.

redka

ono lekar casto vidi len tu svoju oblast... a vlastne ani ine riesit nemoze mozno... tak treba najst nejakeho holistickeho... alebo nejakeho alternativneho terapeuta... spominaju tu p. Albertovu... nemam osobnu skusenost, ale ludia si ju chvalia... ak si z BA mozno by si mohla skusit... ja som na opacnom konci SR takze tazko by som si tam zasla... skusim to najskor na vlastnu past a potom uvidime... viem v com je problem tak uz sa len pobit s nim :)

redka

ja sama sa pustam do boja (uz som zacala niekedy v decembri ale vianoce to prerusili)... aj ked nemam take problemy ako ty... ale viem ze sa mozem citit lepsie... aj vyzerat, ked to poriesim... skusam oreganvoy olej, gse v tebletkach, lapacho na imunitu, enzymy na lepsie travenie, sanogel na upratanie criev od toxinova, klystiry, probiotika (idem si kupit tie co som pisala len si musim dobre rozmysliet co vsetko objednam... lebo predsa len postovne nie je prave najlacnejsie na i herb ked to chces mat doma rychlo) koloidne striebro... uprava stravy.... ja viem ze musim muku a sladkosti vylucit.... mam super odstavovac takze stavy.... smoothies zo zeleniny ovocia z listov.... proste skusim co sa da... viem ze ked som bola na surovej strave tak som sa citila omnoho lepsie ale chybalo mi masko, vajicka a pod takze som ich znova zaradila.. neskor aj viac vareneho a uz citim, ze to nie je tak dobre.... takze moj ciel je co najviac zeleniny surovej alebo setrne upravenej (parenie, dusenie), nejake masko kvalitnejsie, ryby, kyslomliecne vyrobky najma kozie... vlaknina (inulin, psylium) a co najmenej takych tych vysokosacharidovych veci ako je pecivo, komernce sladkosi a pod... viem ze tento system u man funguje, ze mam vasiu energiu, lespie sa citim psychicky, mam vacsiu chut do zivota, lepsiu plet atd... len po vianociach ne a ne na to nabehnut :D cez vianoce som si povedala ze nebudem nic riesit, dam si na co budem mat chut, nebudem nikomu vysvetlovat preco nejem to a to a po vianociach zas nabehnem... tak snad sa tento tyzden podari konecne :D precitaj si nieco o protikvasinkovej diete a skus sa nou zacat riadit...

inac drzim ti silno paluchy... dufam, ze budes pisat ako sa ti dari.... bude to ale dlhy boj na to sa priprav... ale vysledok isto bude stat za to, ked sa zbavis tychto problemov....

Lucia_lucia

DAKUJEM velmi pekne REDBATICA. Skusim odporucania. Pogooglim odporucane stranky este. Ja viem, ze jedno vyvolava vsetky problemy, ktore mam. Aj to,ze to treba riesit celostne. Milionkrat som sa stazovala u kazdeho lekara, ze problemy sa opakuju a ze nie je to len o jednej veci. Retazova reakcia. Obvodna mi povedala, jedz viac vlociek a zeleninove a ovocne stavy, na lepsi priechod criev. U zenskeho ma poslali k imunulogovi, ktory mi nasadil Isoprinosin a boli spokojni obidvaja, lebo vysledky z krvi boli v poriadku. Ciastkovy problem vyrieseny docasne ale stale nie jadro problemu. Zacala som citat, ze si pomozem sama. Odhalila som pricinu, musim sa zamerat na crevnu mikrofloru, len som chcela pocut nejake skusenosti a odporucania.
este raz dakujem

redka

dobre probiotika maju vela kmenov... cim viac tym lepsie.... a musia mat povrch ktory odola zaludocnej kyseline aby sa mohli dostat tam kde ich treba... .teda do creva....

na otazku ktore sa oplatia kupit mi rng napisal tieto Healthy Origins, Probiotic, 30 Billion CFU's, 60 Vcaps

redka

teda aby sa do mna niekto neobul... zla mikroflora nie je len premnozena kvasinka... niektore problemy sposobuju aj parazity a podobne srandicky... ale celkovo plati asi takto ze zla flora v crevach, spinave zanesene creva + malo kyseliny v zaludku (resp slaba kyselina) + slaba imunita + stres = milion zdravotnych problemov

redka

daj do google rng forum... tam najdes kopu dobrych info aj o tom ktore su najlepsie probiotika a kde ich kupis... ale na slovesnku to teda nie je ....

inac zla crevna mikroflore to je vlastne premnozena kandida... ta nesposobuje len problemy co sa tyka zenskych organov.... ta ti moze kolovat v celom tele a robit taku sarapatu ako napr tebe... radmo si das tablety do posvy a na cas je pokoj, kde ju mas vsade inde v tele... to je nekonecny kolotoc a ten treba prerusit tak ze sa budes ciesit celostne nie len na jednom dvoch miestach... a u lekara ti asi velmi nepomozu kdeze povacsinou premnozenu kvasinku neriesia celostne

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Žaludocne a crevne problemy - Fórum - ZDRAVIE.sk