Ne/spokojnost v zivote

Príspevok v téme: Ne/spokojnost v zivote
qweety

Ahojte,

velmi dlho som rozmyslala ako zacat. Ani neviem do akej kategorie by som vlastne zaradila svoj problem. Skor by som chcela len napisat co citim, ci zazivate aj vy nieco podobne.
Mam 25 rokov a momentalne zazivam taku nespokojnost, sama so sebou. S priatelom nam to taha uz pomaly na siedmy rok, zazili sme mnoho pekneho, i zleho, poziadal ma o ruku, no skor mam pocit ze to smeruje k nasmu koncu prave, nie dalsim spolocnym rokom. Velmi ho lubim, neviem si ani predstavit ze by sme boli bez seba, no mam pocit ze si ideme jeden druhemu coraz viac na nervy v poslednej dobe. Priatel ma take nalady, ze v poslednej dobe ked sa urazi za hocijaku hlupost,je schopny sa mi aj niekolko dni neozvat. Podobne je to aj u mna. Niekedy sa ani necudujem, za posledne tri mesiace to niekedy uz ani sama so sebou nemozem vydrzat a najradsej by som sa preplieskala. Dalsia vec sa mi zda, ze uz nemame ani taky velky zaujem s priatelom o seba bojovat, ze berieme jeden druheho uz ako samozrejmost, nevazime si jeden druheho. Mam pocit ze aj napriek tomu ze sa chceme vziat, stavat dom,ze aj tak stagnujeme. Ja sa nechcem rozist, zahodit za sebou vsetky roky,ale rada by som aby sa nakopol nas vztah. Bola by som rada keby do vztahu prisla ta vasen, ta radost ze mame jeden druheho.
Uz mam taky pocit ze v dnesnej dobe sa ludia rozchadzaju a rozvadzaju pre vselijake hluposti. Nehovorim ze maju dospiet do takeho stadia aby sa urazali, nevazili sa, ale ludia tusim nemaju ani zaujem bojovat o svoju lasku a stale utekaju pred niecim.

mojpohlad

Podla mna zdrojom toho vsetkeho je vlastna nespokojnost so zivotom...Z toho potom prameni frustracia a rozne jej psychicke prejavy ako napr. podrazdenost,urazlivost, vztahovacnost, nevyrovnanost, neschopnost riesit veci racionalne, absencia nadsenia z toho co mate radi, atd...

Neni dobre ak su spolu dvaja a jeden neni spokojny sam so sebou. Potom to ten nespokojny prenasa aj na druhych ludi a vysledkom je toto co popisujes...

Dari sa frajerovi v osobnom zivote ? Myslim ine oblasti jeho zivota nez vas vztah...Dokaze si uzit zivot ? Robi nejaku cinnost, ktora ho bavi a a naplna ? Vie si vychutnavat obycajne veci ako napr. dobre jedlo, prechadzka v peknom prostredi atd ? Ak necerpa spokojnost z tychto veci, tak sa necudujem ze sa dostavi frustracia, ktoru potom prenasa na teba...

qweety

Vidim ze to mame podobne. Presne toto pocuvam, ze riesim hluposti, pozeram stale na minulost. Zial keby boli veci z minulosti doriesene nemusela by som sa k nim vracat, nemuseli by ma trapit. Volakedy ked sme sa pohadali tak vedel za kratko prist aj s kyticou :-D teraz sa ani len neomluvi neviem aky dlhy cas.Co sa tyka nejakeho ineho prekvapka, to dostanem hocikedy. Ja by som vsak chcela tu pozornost uplne z ineho pohladu, radsej omluvu, objatie, to je cennejsie

rondusss

U nas je to podobne.. Zo zaciatku komunikacia super,vseetko sme si povedali..nonposledne obodbie mu nemozem nic povedat..nahneva sa,zozuri,vela x vrabi ze riesim somariny ze to mam nechat tak a na druehej strane ked clovek nepovie tak zas to otoci na to ze som neni dostatocne otvorena ze on si nemoze domysliet co ma trapi.. A tiez ako pises o ospravedlneni tak sa pohnevame vypneme vsetko a na druhy den cakam nejaku iniciativu,ked napise tak s tym stylom ze sa nic nestalo..
Porozmyslaj este,verim ze sa rozhodnes spravne :-)

qweety

rondusss

momentalne sa nato snazim pozerat z hocijakych moznych stran a na nic som neprisla. Nasim problem je v prvom rade asi komunikacia,teda mojim urcite,castokrat som nepovedala co mi prekazalo, lebo byval dost prchky, ziarlivy. A potom niekedy naraz vsetko zo mna vyslo. Teraz sa stalo to, ze proste bez slova odisiel nahnevany odo mna, ked som sa spytala co sa deje tak mi nic nepovedal,neozvali sme sa jeden druhemu,na dalsi den sa ozval vecer akoby sa nic nestalo,tak som chcela omluvu,vysvetlenie ale nedostalo mi nic.Ja som po nom nic ine nechcela len aby prisiel a omluvil sa mi a uprimne. A to som mu aj napisala za na toto tyzden cakam a on nie je schopny ani toto urobit. Miesto toho som ja ta zla... Asi mu zajtra vratim snubny prstienok a bud si to uvedomi alebo nie. Ja viem ze aj ja chybujem,viem kde su moje chyby,ale ja chcem takuto banalitu a on to pre mna neurobi.

rondusss

My sme sa vcera tiez pohadali anzatial nikto nema potrebu sa ozvat,pricom by sa mal on.. Neviem,tiez ma to nebavi a tiez nechcem zahodit tie roky... Mozno je to len nejake ,,zle,,obdobie a to odzneje.. Citala som ze vztahy kazde 3 roky prechadzaju krizou.. Neviem--- :-)

rondusss

Neviem ci si citala vsetky prispevky ale baby mi ukazali pozret sa na to aj z druhej strany ( co u mna mozno zabere) neviem presne ake mate vy problemy ale mozno tam najdes aj pre seba odpoved :-) I ked tiez som neni taka stastna...

qweety

rondusss,

ano, citala som dnes tvoju temu hned po tom ako som zalozila moju. Aj teraz sme sa pohadali, takmer tyzden sme sa nevideli, chyba je teraz na jeho strane, mal dnes prist a zatial nic. Neviem ci mu este zalezi na mne.

david76,

keby som videla tu snahu ze by prisiel za mnou a ospravedlnil sa, urcite by som zacala konat aj ja,aby to bolo lepsie.Viem ze som sa mala aj doteraz viac snazit,ale nemozem tiez donekonecna ospravedlnovat co robi.

rondusss

Ahoj :-)
Ja som tu tiez nieco podobne riesila,neviem cim to je.. Tiez to vidim tak ze bereme sa ako samozrejmost a chybaju tam nejake impulzy ktore ta nastartuju a nedaju ti pochybovat. Fakt neviem cim to je ale aspon vidim ze viac ludi ma pod. problem :/

david76

Ahoj,
Ty si tvorcom svojho stastia,svoj obraz vidis len ty sama nikdo iny.Mas pocit.Tuto frazu si spomenula skoro v kazdej vete ..mam pocit ze,mne sa zda...pocitov mame ludia mnoho no bohuzial ich nedavame najavo a nechavame si ich pre seba.Skus najst skutocnu pricinu nezhod vo vasom vztahu a riesit ju.Pises ze by si bola rada.Nepis to sem.Urob to!Ak sa neangazuje priatel,tak bud ty ta skorsia.Zober si papier a tuzku a napis si vsetky vlastnosti ktore si cenis najviac na svojom priatelovi,uvidis polavi sa ti a vase stretnutie bude zaujimavejsie.