Neviditelný strojcek Invisalign, Incognito

Príspevok v téme: Neviditelný strojcek Invisalign, Incognito
zubok77

Prosím Vás mohli by ste mi napísať vaše skúsenosti s neviditeľným strojčekom Invisalign alebo Incognito? Keďže to nie je veľmi lacná záležitosť, potrebovala by som počuť aké sú reálne výsledky a samozrejme aké je samostné nosenie týchto strojcekov, pretože niekde som sa docítala, že to prekáža pri rozprávaní atd. Ak ste mali s týmito strojcekmi skúsenosti alebo poznáte niekoho kto ich nosí, prosim napiste mi :) velmi mi to pomoze pri rozhodovaní, kedže ja nikoho kto ich mal nepoznám

xoxo12345698

njn mna u MUDr.Thurza po pol roku cakacky konecne vzali.Na Heydukovej beznadejne neberu,ini zubari to v Ba zatial nevedia.Uz mam odtlacky zasebou vyzera to ze bude moct byt aj invisalign :))) jupii ibrace ci Ebrace mi tiez ukazovali,ale neviem si predstavit nieco zdrotovane v hube :o

benda

Chodime asi rovnako qwertz23, ja mam ten chromnikel ebrace a uz ho vraj mozem mat dole. liezba k dnesku trvala zaokruhlene 2 roky, horne zuby asi rok a pol s tym, ze vyzeralo to dobre na moj vkus velmi rychlo. Doktor hovoril, ze pokial udrzim dobru hygienu, co mam :) tak ze mi to moze nechat aj trosku dlhsie. Lebo nechcem, aby sa mi nieco vratilo, tak planujem pol roka "pretahovat", vidiet to nie je vobec pokial niekomu neukazem, nesuslem ani jazyk nedrazdi. Co to robilo par dni bolo, ze sa mi sikavky tak nejak "zatupili" :))) ale asi za par tyzdnov to odznelo. Doktor je fantasticky odbornik s obetavym pristupom, im tam nezavidim niektore tie modelky preafektovane co som tam par krat stretol :D Celu liecbu si platim v 3 dohodnutych splatkach, prva bola 2500eur, druha tusim cca 1200 po roku a caka ma uz len posledna - myslim, ze do sumy 4600 to je 800-850€. Mne vyhovuje ze je garantovana celkova cena (je to cca o 400eur lacnejsie nez 5000e za zlaty). Neplatim za jednotlive navstevy. Kamoska ma ten vonkajsi keramicky niekde pri slovnaft chodi a zato, ze je dospela jej neprispela poistovna a pomalicky uz popri kazdej navsteve zacvakala podla jej slov cez dva a pol tisica eur a este vraj koniec liecby v nedohladne a netusi kolko ju to teda vyjde nakoniec. Tak pocitam, ze moj strojcek nebol nakoniec ani 2x drahsi ako som pocital. :) rozhodne vsetkym odporucam, ktori to potrebuju pre nejaky kontaktny sport alebo kontakt s ludmi alebo tak nejak... :)

qwertz23

Ja ho mam aktualne na zuboch, je zlaty a lepeny zo zadnej strany, mam ho nalepeny uz asi 8mesiacov hore a asi rok a nieco na dolnych. Ta zliatina je zlato a paladium, nie platina ako tu niekto pisal. Rodicia mi vybrali ten zlaty koli alergii na nikel, lebo ten ebrace mohol byt o 400 eur lacnejsi nez tento keby bol iba chromovo-niklovy. Najprv mi lepili dole, par mesiacov neskor hore. Asi za 3-4mesiace to uz zacalo vyzerat dobre, aspon podla mojho posudenia, zuby boli rovne. Teraz to vyzera super a vraj za par mesiacov moze ist dole, ale vobec sa neponahlam, myslim, ze si ho necham dlhsie, lebo uz vobec neviem ze ho mam, nijako nezavadzia. Zo zlatych lepenych robil doktor len dva typy, ebrace a inkognito, inkognito bolo trosku drahsie a museli by pren robit dalsie specialne otlacky. Iba spokojnost!

informer

Ak nebudes potrebovat incognito na horne aj dolne zuby usetris skoro polovicu a budes mat aj mensie problemy nazaciatku/jedlo,rec/.Keby som partii pri pive nepovedal a neukazal to "zariadenie",doteraz by o nicom ani netusili.Tak uz iba nasetrit a ist do toho a este jedna vec ,tie zamky obsahuju zlato a platinu preto je to take drahe ale su firmy co to vykupuju a cast penazi sa da ziskat spat

zubok77

informer, dakujem ti za odpoved :) ja som sa bala hlavne toho ze to bude stazovat rozprávanie, ale som rada že s tým až taký problém nebude... urcite chcem ísť do toho ale ešte si na to šetrím lebo ako hovoríš je to dosť drahé.. ale už teraz sa teším..:-)

Petrisa

Ahoj, škoda, že som o ničom takom nepočula v júni, keď som si strojček dávala robiť :-) ja mám zafírový s perleťovými gumičkami, ktoré krásne rozžiaria úsmev, som celkom spokojná, najmä preto, že nie je takmer vôbec vidno (nie ako ten "plecháč") a výsledky sa dostavili hneď po troch mesiacoch. Mala som nerovný záhryz, "kolozub", úzky oblúk a všetko je to už minulosťou, počítam, že strojček budem mať do pol roka dole. Tento typ strojčeka je tiež o niečo drahší ako obyčajný, ale investícia sa tu určite oplatí.

informer

Ak ti mam poradit tak nevahaj a chod do toho.Stoji to dost penazi ale vysledky su presvedcive.Já mam incognito od 6.augusta spodne zuby povodne skrizene su uz takmer v dokonalom obluku horne zuby od 10 .decembra o 1mm vzad zrovnane a viditelne sa zmensuju medzery medzi mini.Co sa tyka rozpravania mna osobnne to neobmedzuje.na zaciatok trocha nepohodlia pri jedeni ale teraz v poho.Moja rodina vobec netusi ze mam nasadene incognito vrele odporucam iba lutujem ze som do toho nesiel skor.