Nenávisť k vlastnej sestre

Príspevok v téme: Nenávisť k vlastnej sestre
Majka_8

Ahojte chcela by som sa poradiť či má vlastne ešte zmysel ju považovať za sestru a dať jej zas šancu alebo zabudnúť že nejakú mám. Sestra má 20 a ja 19 obidve študujeme. Kedže sa pred nedávnom rozišla s priateľom zas býva u nás.
Strašne ju nenávidím je sebecká, falošná a strašne náladová. Myslí si, že stále má len ona pravdu a nebodaj aby som si povedala svoj názor. Stále ma ponižuje že som tučná (mimochodom mám 58 kg) a ja som sa donedávna k nej správala tak pekne. Snažila som sa a aj s mojím priateľom sme ju brávali von na kávu aby nemusela doma sedieť ako chudiatko. Peniaze jej požičiavame,ktoré nevie poriadne ani vrátiť. Mám chuť jej niečo spraviť za to všetko zlé čo mi už spravila.

Maoam

najviac jej pomozes tym, ked jej prestanete davat prachy a ked jej do ksichtu povies pravdu a to je fakt, ze si vybija na tebe SVOJE vnutorne problemy, ktore sama so sebou ma a svoje frustracie a dalsie negativne emocie

sluzis jej ako hromozvod a rohozka, do ktorej si utiera spinave topanky, asi tak

chod voci nej na absolutny distanc, aj ked je to vlastna sestra ale vlastny surodenec niekedy dokaze byt najväcsim 'nepriatelom'

a bud dosledna vo svojom spravani, zrejme si mäkksia povaha a citliva, dobracka, co ona velmi dobre vie a hnusne to zneuziva

necudovala by som sa, keby bola v hre aj zavist (napr. na tvoj vzhlad, vztah a ine veci), ale v zivote by sa k tomu nepriznala, radsej by zomrela ako priznat tento fakt

a tak je to zaobalovane do takychto osobnych utokov a dehonestacii

pises, ze ju nenavidis - mala rada - nezniz sa nikdy na jej uroven

ak si ina, tak bud ina, ale nezniz sa na uroven a la tvoja segra a nenavist patri medzi to

najdi v sebe silu distancovat sa od nej a mat s nou co mozno najmenej docinenia, zi svoj zivot a venuj sa sebe, skole, svojmu vztahu

proste ju ignoruj, aj ked je to tazke, ked opät byva u vas doma

a nedaj sa citovo vydierat, ked si vsimne tvoje zmeny, mozu prist rozne typy reakcii z jej strany na tvoju zmenu (samozrejme vsetky velmi neprijemne alebo manipulacne, prip. falosne vtieranie sa a ine), zavisi od jej osobnosti a aktualnych potrieb

ak mas tu odvahu, konfrontuj ju s jej skutocnym problemom - teda nou samotnou