Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stále problematická pleť

Príspevok v téme: Stále problematická pleť
amanda123

Ahojte, už som naozaj zúfalá zo svojej škaredej tváre...konečne chcem zažiť ten pocit ráno vstať, pozrieť do zrkadla a mať peknú tvár, no ja už vážne neviem čo robiť..keď sa mi jedna vyrážka po dvoch mesiacoch zahojí, dve ďalšie znova nabehnú..no keby to boli len také mini pupáčiky, ktoré ľahko zakryjem, ale mne sa vyhadzujú len a len tie tvrdé veľké hrče, s ktorými človek nemôže nijak pohnúť :( skúšala som už naozaj všeličo, ale nič mi nezaberá...vyradila som všetky nevhodné potraviny, pijem len čaje, beriem vitamíny, ale proste nič, odličujem sa každý večer, umývam sa dôkladne..no ráno vstanem a už ma začne bolieť nejaké miesto a šup, už sa tam začne tvoriť ďalší :( neviem čím to môže byť, no aby som bola konkrétna, tak sa veľmi nepravidelne vyprázdňujem, aj to nasilu..a taktiež mám nepravidelnú menštruáciu, vždy mi to meškáva aj desať a viac dní...niekedy raz za sto rokov zas príde až veľmi skoro...neberiem HAK ani nič podobné...neviem si už rady, pomôžte :(

Sniežik- bel

ja som asi 2 roky jedla prevažne vegánsku stravu -žiadne mäso, žiadne mliečne výrobky, žiadne vajicia, ( iba výnimočne , možno 2x za pol roka) , jedla som denne takmer len surovú zeleninu a ovocie , oriešky, semená. to tvorilo asi 80% mojej stravy, nejedla som pečivo, nič múčne,sladkosti nejem dodnes raz za čas varené/pečené zemiaky , hnedú ryžu , od mala velmi vela sportujem, pravidelne behávam, chodím na turistiku, ....a viete čo ? :D :D ... pribrala som asi 10 kg, a pleť mám ešte horšiu ako pred tým ... a to som robila aj pôsty a očisty na šťavách ... nie vždy je problém v strave !

mmoninka

Amanda presne viem o com pises, mala som rovnaky problem, vyskusala som uz asi cokolvek a nic nepomahalo. Za seba vsak mozem povedat, ze najviac mi pomohol chemicky peeling, s vysledkom som bola velmi spokojna. Bola som na tom pred tromi rokmi a stale mam peknu plet. Drzim palce

fjsdfh

pohladaj si na fore dobru koznu lekarku v tvojom okoli. mne tiez nic nepomahalo, ale tie veci od koznej mi pomohli, nie uplne ale aspon trocha ano. ak mas velmi mastnu plet, zacni uzivat vysoke davky vitaminu A, docitas sa o tom na nete. mne to plet hrozne vysusilo a mala som vedlajsie ucinky ako lamave vlasy, ale po vysadeni sa mi plet zlepsila a uz sa tak nemasti. brala som to asi 4mesiace. pouzivam skinoren, velmi mi pomaha.casto si utieraj tvar suchymi vreckovkami aby vsiakly maz. nedrhni si plet casto. zajdi aj ku gynekologicke nech ti spravi hormonalny profil

simka111

presne tak, vylučiť mliečne výrobky, hoci je to ťažke, lebo tu syr, tu jogurt, tu nejaka omačka, ale naozaj to pomaha, sladke aspon na moju pleť veľmi neškodi, ale akonahle pridam mlieko a mliečne jedla tak je to hrozne...

lucia7894

ješ mliečne výrobky? ak áno tak vysadiť. to je na aknéto najhoršie čo môže byť - vlastná skúsenost :)

Daduska13213

.. vyskúšala si detoxikáciu organizmu??? prečistí sa to organizmus a všetky vylučovacie orgány... a keďže aj koža sa počíta do toho tak by ti to mohlo pomôcť ... -odkaz odstránený- tu je jeden článok .. kdetoxikácií nepatrí hladovanie ale správna strava ktorá ti telo vyčistí a pohyb =)

Fleur-de-lis

na to vyprázdňovanie hľadaj a skúšaj všetko možné. Aj vieš tak aj po anglicky...
To ti určite neprispieva k zdravej pleti...

Fleur-de-lis

a na internete si si hľadala články k týmto problémom?
Čo sa týka akné, skúšala si vyradiť mliečne výrobky? A sladkosti a slané? Vyskúšaj to tak aspoň na mesiac dva.
Ješ veľa zeleniny?
Piješ dostatok vody?
Nemáš nízku hladinu vit D? (krvné testy)
Tie krvné testy si daj spraviť u obvodnej, a nech ti tam zaškrtne všetko ;)
Pohľadaj si na nete spôsoby ako pomôcť hormonálnym
Máš pravidelne pohyb?
Skúšala si aspoň lokálne na akné čajovníčkový olej alebo aloe vera alebo zinkovú masť?
Naparovanie nad harmančekovým čajom, pitie žihľavového čaju(aspoň pol liter na deň)...
Si človek čo často stresuje? Máš v sebe hnev alebo nepokoj?
Momentálne mi viac nenapadá.

amanda123

Lola Ba...veď o to ide..že človek musí tie vyrážky rýchlo zachytiť, aby im predišiel, lenže čo keď sa nedá vždy a je človek niekde preč...príde domov neskôr..ja chcem mať pokoj a nebáť sa, že zas sa niečo objaví...ach, keby viem aký vitamín alebo čo ja viem čo..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stále problematická pleť - Fórum - ZDRAVIE.sk