Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stále ľúbi bývalú?

Príspevok v téme: Stále ľúbi bývalú?
Ninka11111

Ahojte som uz dlhsie sama a zijem v malom meste, kde nie je moc prilezitosti na zoznamku tak obcas som chodila na zoznamku na nete.
Pred mesiacom som tam spoznala , asi po prvykrat, normalneho fajn chalana.
Zo zaciatku som tomu moc nedavala,este ma trapilo byvale zalubenie, bola som po romaniku s kamaratom, ktorý nedopadol najlepsie, lebo stale miloval byvalu..
A s tymto novym sa to zda sa, opakuje.
Po prvom stretku som si oťukla jeho fejsbuk, a vsimla som si ze ma v priateloch mega vela mladych bab(obaja mame 24, tie baby mali tak 16-17r., vela z nich z inych miest,z CZ a tak..)spytala som sa ho na to,a potvrdil ze si ich pridaval len tak,zo zabavy,lebo je 8mesiacov po rozchode a nechcel/nechce mat pred ocami byvalu,chce zabudnuť,nechce aby ho to trapilo..zaroven sa mi postazoval prečo sa rozisli a dal tam smutny smajl..ja som to pochopila,tiez som bola po tom romaniku nevydarenom,tak som mu dala radu,nech to necha v starom roku a do noveho roku 2014 na vsetko zabudneme a zacneme novy zivot. Nadsene suhlasil,povedal ze uz nechce a nemoze na nu myslieť,a ze chce len pokoj,normalny zivot a lasku,tak dufa ze v novom roku to bude lepsie , ze "ved nechceme od zivota tak vela".
Potom sme sa parkrat stretli, bolo nam uzasne,vzajomne sympatie,usmevy, komplimenty,prechadzky,kazdodenne pisanie, smsky,kavičky,tura na hrad, do prirody,..atd
Neskor prisli aj neznejsie oslovenia v smske , atd.

Trapia ma dve veci:

1. prevlada u nas pisomna komunikacia, cez den sa sem tam prezvonime,ze na seba myslime a vecer si piseme na fb, byvame par km od seba a ma auto, a stretli sme sa behom mesiaca asi 6x, coz nie je tak zle,ale vacsinou som bola hlavnym organizatorom stretiek ja. On povie ,ze sa na mna velmi tesi,a ze chce ist von,ale s konkretnym navrhom nepride. Konkretny navrh som priniesla skoro vzdy ja,a samozrejme suhlasil,prisiel,a sli sme. Ale vadi mi,ze tym ťahúňom som ja, bojim sa aby aj mna nemal len na to,aby zabudol na byvalku,aby som mu pomohla zabudnuť,ako tie fotky mladych dievcat na FB..

2. pozrela som si starsie prispevky z jeho fejsbuku a nasla som tam byvalu,a ich komentare,chodili spolu skoro dva roky,je to pekne dievca,take sympaticke,normalne,..no ona uz ma druheho,a uz su 8 mesiacov od seba,a on sa este pred mesiacom nad nou trapil..

Neviem, co mam robit. Mozno sa mu pacim ale este nie je pripraveny na dalsi vztah.No ja som sama uz velmi dlho a nechce sa mi cakať,je mi smutno,chcem lasku,vztah a ostatne s tym spojene. No nechcem nic uponahlať. Teraz skusim hrať trochu nedostupnu,ci sa bude viac snaziť,volat ma von,atd..ale co ak nie?
Ako vidite tuto moju situaciu? diky za rady.. ;)
p.s. - s chlapmi sa mi vobec nedari,som sympaticka rozumna baba, studujem na vš,mam svoje zaluby,som vysoka,stihla,..kamarati si myslia ze napadnici sa o mna trhaju,no pravy opak je pravdou..a ked si konecne s niekym zacnem,vzdy narazime na prekazku,a teraz uz dvakrat po sebe to je "byvala".. mozem mu pomoct nejako na nu zabudnuť? asi nemam načinať pred nim temu o nej,ci?.. poradte

papa1

Nuz tazka situacia, zazila som aj ja podobne ked nevies co od neho ocakavat a ako dalej.... davs si otazky ci robis vsetko spravne ci nerobis niekde chybu a tak. Vies ja by som chvilu na tvojom mieste este pockala komunikuj ale ber to trosku s nadhladom, pockaj este chvilku ako sa bude spravat a ci sa prejavi. A hlavne ho dobre pocuvaj co hovori, my zeny sme komplikovanejsie tvory (hovorime nie myslime tym ano) u muzov to tak nefunguje oni si jednoduchsi a priamociarejsi, toto som sa ja naucila pocuvat ho co hovori a nacuvat (zbytocne potom si nieco domyslat a byt sklamana) a vies co, este jedna vec daj tomu cas ale nie vela, vela casu davat je zbytocne naozaj, leb o kazy jeden clovek tuzi po laske a vztahu... ked bude dlho vahat tak to neciti a nebude to v byvalej.

MultiLevel

Nikdy nechod hned do vztahu s niekym, na kom vidis a citis znamky toho, ze sa este nedal dokopy po byvalom vztahu.
Naco sa do toho tak strasne hnat? Cim dlhsie ostanete priatelmi, tym sa lepsie mozete spoznat (podnikajte spolu co najviac veci, vylety, priroda, party, prechadzky, kultura...), ale zatial len ako priatelia. Absolutne nic vam neutecie :)
To, ze ty si casto ta, ktora organizuje stretnutia - nuz aj to o niecom svedci. Nechajte tomu cas! Ak to ma medzi vami pretrvat a ma byt z toho vztah, tak bude...len sa za tym nenahlite. Dajte si cas do vsetkeho dozriet :)

bonzai

tazko poradit, ak to bol prvy jeho dlhsi vztah, asi mu trva zabudnut, a asi sa mu ani nechce byt aktivny ked zistil ze aj tak to raz moze skoncit, toto musi prekonat podla mna a mozno to bude lepsie, urcite sa snazte stretavat co najcastejsie ale pokial sa nerozhybe ani po case asi ho nechaj ist

Fleur-de-lis

človek by nemal ísť do nového vzťahu pokiaľ nie je vyrovnaný s bývalým. Prinesie to akurát problémy.
Čiže teoretická odborná odpoveď by bola aby si od toho šla preč...
Chápem ale tvoju situáciu, aj tvoju túžbu po vzťahu a vzájomné sympatie.
No mne osobne by veľmi vadilo to, že nie je aktívny v organizovaní niečoho (najmä na začiatku), a tiež by mi vadil nevyzretý spôsob akým sa snažil zabudnúť na bývalú. Ja osobne aj napriek sympatiám by som ho vnímala ako príliš rizikového pre vážny vzťah a neriskla by som to. To trápenie vo vzťahu, že myslí stále na bývalú a ja som akousi náhradou alebo niekým kým si ani nie je istý, no to podľa mňa nie je správne a dobrovoľne by som do toho nešla. A detto keď už máš takú skúsenosť. Si sa nepoučila?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stále ľúbi bývalú? - Fórum - ZDRAVIE.sk