Regresná terapia

Príspevok v téme: Regresná terapia
ORIONKA0235

Dobrý deň, rada by som sa podelila o svoje skúsenosti s regresnou terapiou, ktorú som absolvovala už 2krát. Rada by som sa opýtala ľudí, ktorí sa regresu už zúčastnili, že aké mali pocity po..ja som si svoj prvý problém vyriešila už na jednom sedení. Na mojom druhom sedení som sa dostala do dvoch minulých životov. Zaujímam sa o pocity po regresnej terapii...pretože tam je určitý čas počas, ktorého sa musí telo vysporiadať s novými informáciami...a svoj druhý problém som si riešila, čistili sme situácie...prežila som si aj na tele pocity z minulého života...prosím opíšte mi Vaše pocity, ja sa cítim troška zvláštne na jednej strane veľmi spokojne, veselo, uvoľnene...cítim, že niečo sa spustilo...no a na druhej strane...mám troška chvenie v podbrušku...keď si to pripomeniem....je to dva dni po regrese..a troška ma jemne pobolieva hlava...ďakujem

orionka0235

Od mojej terapie uplynulo iba pár dní:D, ale aby som nezabudla podotknúť svoju prvú terapiu som absolvovala tu v Bratislave a bola maximalne úspešná. Svoju druhú terapiu som absolvovala u inej terapeutky, preto až po čase budem môcť zhodnotiť či aj táto terapia bola úspešná.Nechcem tu robiť reklamu terapeutiek:D a ak má niekto z Vás skutočný záujem tak mu môžem poslať kontakt na mail:D.Prikláňam sa k názoru Multilevel:D, že regresku netreba skúšať len zo zvedavosti. Ja sama sa zaujímam o osobný rozvoj už dlhšiu dobu a preto sa nebojím pátrania "sama v sebe":D..tak ako tvoj kamarát aj ja som sa ocitla v situácii, že sa mi isté veci dali do súvisu. Najviac som bola prekvapená z toho, že som si vybavila osobu, kt.som bola v minulosti a dokázala úplne prežiť pocity akoby som tam bola...cítila som presne to čo tá osoba, jej strach a cítila som chlad. Neverila by som tomu až kým som to necítila..určite je to pre mňa niečo nové a práve tam v tom momente som cítila to...čo sa deje tu v prítomnosti u mňa...a presne ako hovorí Karolínka, že ľudský mozoj je veľmi zložitý je fakt no za seba môžem povedať, že sa cítim momentálne veľmi spokojne a šťastne...akoby mi niečo odľahlo...ale čas ukáže, no ak by sa skutočne ukázalo, že jedno sedenie mi nestačilo určite nebudem váhať a pôjdem to doriešiť..je neskutočne skvelé ak Vás niečo trápi a ak to človek nevzdá a chce to zmeniť. Najsmutnejšie je ak sa človek bojí, alebo sa poddá svojmu problému, pretože to človeku berie jeho sny a túžby a brzdí ho to v rozvoji.

karolinka122

Orionka, neviem, kolko casu uplynulo od terapie, ale uvidis casom, bodaj by to pomohlo, mam jednu znamu, co si ohryzala nechty a myslela , ze je z toho vonku po regrese a o 2 mesiace to robila znova, hovorim, niet na svete dvoch ludi, co by mali rovnaku psychiku, ludsky mozog je velmi zlozity a nikto nevie predpovedat, co si z regresu odnesie, nech ma terapeuta najlepsieho na svete...

MultiLevel

Vobec by som nepatrala po tom, ci si skutocne "videla" svoje minule zivoty, alebo nie. Dolezite je, aby ti to pomohlo. Mala som regresku absolvovat pre par rokmi s kamaratom. Nie preto, ze mam nejaky problem, prosto cista zvedavost. Par dni pred terapiou som sa vsak dala dokopy so sucasnym partnerom a nejak som nestihala terapiu absolvovat. Kamarat tam siel, ja nie. I za to som velmi vdacna, zrejme som na nu nebola pripravena, alebo naopak, nic by mi nedala.
Kamarat sa sice dostal do minulych zivotov, veci co mi hovoril davali velky suvis s tym jeho terajsim, ale v zasade, nic si z toho nezobral, nespracoval to....Nieco ako opisuje Karolinka. Nie vsetci ludia dokazu z regresky vytazit veci pre seba. Mnohi tam idu s tym, ze konecne rozlustia nejaky problem, pricom veci ktore vidia nevedia nejakym sposobom spracovat.
Orionka, prosim ta, v ktorom meste si regresku absolvovala? :) Dakujem

orionka0235

K Stvoriteľovi sa vyjadrovať nebudem o tomto táto téma nieje:D..ale ďakujem Karolinka za názor:D..ja osobne sa venujem ezoterike a hlavne verím na minulé životy, pretože som mala možnosť sa s tým stretnúť na inej úrovni..a samozrejme tiež mám svoju vieru:D ale s tými terapeutmi máš pravdu,no zatiaľ to vyzerá tak, že ja som mala teda šťastie kedže môj problém sa odstránil úplne.
Daniuska tvoj problém s vodou môže byť podľa mňa aj kľudne spôsobený v rannom detstve a kľudne ako ty sama hovoríš presne o tom momente s tvojim dedkom. Poviem ti to tak, že ja mám strach z výšok, ale toto nechcem riešiť formou regresu? A vieš prečo? pretože to nepovažujem za taký dôležitý problém v mojom živote...Poviem ti to takto..do regresnej terapie sa nechaj uviesť iba vtedy ak tvoj problém, ktorý máš v sebe ti ničí život, poprípade ťa brzdí vo vývoji..ak ti to spôsobuje vážne spoločenské problémy...Inak si myslím, že nieje potrebné to otvárať, ale tak zase to musíš vedieť ty, že do akej hĺbky ťa to ovplyvňuje:Dinak ja si nepamätám, že by som ako malá videla neakú haváriu..iba viem,,že odkedy som si urobila vodičák...môj rešpekt pred šoférovaním je dosť veľký, ale neobťažuje ma to...mne to tak vyhovuje a nechcem to meniť...ale zaujímavé bolo to, že pri regrese som sa dostala do situácie, že som bola zrazená autom...čiže som si to tam prežila...a vlastne si tam uvedomila, že to je môj strach zo šoférovania tu v prítomnosti. Čiže pri regrese sa ti vynorí kopec aj iných vecí, ktoré ti dajú význam.

karolinka122

ja osobne mam pred takymito vecami respekt, tiez som sa o to zaujimala, vselico pocitala, ale nikdy neabsolvovala. Myslim, ze je to ako Pandorina skrinka, nikdy neviete, co odtial na vas vylezie, ci dobre, alebo zle a najlepsi terapeut vam moze tvrdit ake ma vynikajuce vysledky, ale vy ostavate zit so svojimi pocitmi , nie on, niektorym ludom to pomohlo, iny sa zacali citit cudne a odniesla to psychika.. Keby nas Stvotitel chcel, aby sme si pamatali minule zivoty, asi by to tak zariadil, ale zrejme je pre nas lepsie, ze je to takto:D

daniuska

Ja sa napriklad bojim, resp. nie ze bojim, ale mam neprijemny pocit z vody, myslim takych tecucich riek a potokov.Ked som bola mala, moja mama sa k takymto riekam rada chodila opalovat a bravala ma so sebou, rozlozili sme si deku a travili tam vela casu.Neviem preco, ale mam z toho taky neprijemny pocit a tiez sa mi obcas sniva, ze sa topim, ze klesam na dno vody a neda sa nadychnut...potom sa prebudim.Ked som bola mala, asi 4-5 rokov, boli sme s dedom na kupalisku a on ma chcel naucit plavat tak, ze ma naraz necakane ponoril do vody a hned vytiahol, tak premyslam, ci toto nebol ten zlom a toto v mojom podvedomi nevytvorilo strach z vody.Mozno ani 5 rokov som este nemala, takze nato, ze som tento zazitok mala v takom rannom detstve, si nanho velmi dobre pamatam.Nezazila si aj ty,ako male dieta nejaky zazitok s havariou, alebo nevidela si nejaku havariu? to len tak ma napadlo, inac, ako hovoris, je jedno, ci to su zazitky z minulych zivotov, ci nie, je hlavne, ak to pomoze.

orionka0235

Takže poviem to asi tak, som mala dosť vážny osobný psychický problém a už som si nevedela rady. Rozhodla som sa pre regresnú terapiu, vzhľadom k tomu, že som si už v minulosti dokázala odstrániť istý problém, preto viem, že táto metóda je veľmi účinná. Či som bola skutočne v minulom živote...asi sotva ťažko odpoviem na sto percent....Ale nie vždy je pri tejto metóde nutné ísť až do minulosti.To čo sa mi vyjavilo z minulosti bolo zaujímavé, pochybujem, že by to boli iba neaké bludy...a hlavne mi to dalo súvis s určitými vecami tu v živote...napr. tu sa bojím jazdy autom a pri regrese som bola v živote, kde ma auto zrazilo...Jedine čo môžem za seba povedať je to, že regresná terapia je veľmi účinná metóda, pretože mi dokázala pomôcť tam, kde ani psychologička moc neurobila.Ale tak ako všetko je to o tom, že človek musí byť pripravený, že chce sám pre seba niečo urobiť, musí byť psychicky pripravený a hlavne nesmie mať strach. Čiže ak to mám zhrnúť tak si myslím, že cieľom tejto metódy nieje ani tak pýtať sa bol to minulý život? Nebol? Skôr ide o to...čo sa tým dokáže zmeniť, ako sa úžasne človek dokáže pri tom vyrovnať s problémom, ktorý ho trápil a o to predsa ide...tým že to precíti v inej situácii alebo udalosti, uvedomí si to a znova prežije...a očistí sa to...problém sa uvoľní...Ja som išla do tejto terapie s tým, že si dokážem odstrániť aj tento môj nový problém..Len to nejde zo dňa na deň...ale očakávam také vynikajúce účinky ako pri prvom sedení..Určite sa toho netreba báť ak si človek už nevie sám pomôcť a cítiš a cíti sa na to, myslím, že sa nemusí báť. Osudom ľudskej bytosti je reinkarnovať sa postupne do rozličných tiel...každý jeden život duša rastie, učí sa nové veci..ak v jednom živote tá duša urobí niečo zlé..následne karma sa vracia v tom ďalšom...ale o tom som neprišla písať...moja otázka znie, že či niekto zažil po regresnej terapii neaké zvláštne stavy?...

rondusss

Inak tato tema aj mna dost zaujima :-) Nieco si o tom nastudujem.. A mohli by ste potom napisat ako to dopadlo a prebiehalo (_meno,orionka) :-)