Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadmerna plynatost, nafuknutie, krče...

Príspevok v téme: Nadmerna plynatost, nafuknutie, krče...
nenita

Ahojte... neviem ci existuje niekto s takymi problemami ako mam ja, ale uz som vazne zufalaa... a uvitam hociaku pomoc, ak by sa niekto nasiel.. trpim tym uz stvrty rok...zacalo to tym, ze som mala casto nafuknute brucho, bublalo mi v nom, skvrkalo aj ked som nebola hladna.. som bola na endoskopii, kde som bola vysetrena na helicobactera- negativne, mala som zistenych len menej amylaz, tak som zacala brat neake enzymy na podporu travenia.. nadalej nic nepomaha, vsetky organy mam vraj v poriadku, nezistili mi ani plesne ci kvasinky zo stolice, gynekolokicky som vraj tiez v poriadku... tak co to moze byt ? :(
Pre mna to je uz nie len zdravotny, ale aj spolocensky problem ... vzdy rano mam vela plynov, potom sa najem, stolicu mam aj 2x do dna, ale nafuknute brucho mam aj po stolici.. a zhorsuje sa to ku veceru, vecer mam vzdy v sebe plynov za desiatich minimalne..ale odkial ? snazim sa zdravo stravovat, sportovat, nepijem, nefajcim, ja uz vazne neviem :( Hociaku radu uvitam....

LMarika

A este nieco - je pekne, ze sa snazis zdravo stravovat, ale obzvlast v pripade potravinovych intolerancii plati, ze to, co je pre jedneho zdrave, moze na ineho posobit ako jed a nicit mu creva. Napriklad ak konzumujes ovsene vlocky, musli - nech by si tak mala celiakiu, alebo neceliaticku intoleranciu na lepok, tak tym sposobujes obrovske problemy. Jogurty - intolerancia na laktozu a mliecnu bielkovinu patri medzi najcastejsie sa vyskytujuce potravinove intolerancie. Mam ich aj ja.

LMarika

U mna tento problem vymizol, ked som vylucila zo stravy potraviny, na ktore mam intolerancie. Chce to najmenej dva testy - jeden taky, ktory je na 200 potravin - robi sa z odberu krvi, ale neobsahuje laktozu a fruktozu a druhy taky mensi, ktory obsahuje laktozu a fruktozu - dychova skuska. Mozu to byt ale aj potravinove alergie, alebo histaminova intolerancia. A moze to byt aj celiakia.

nenita

Myslis ze mam malo kyselin ? preco potom dokelu mi to doktorka nepovie ze aj toto moze byt moj problem? jej odpoved bola.. vsetky vysledky mate v poriadku, stolica ukazala negativne plesne aj kvasinky, casom vam to prejde, asi je to len stres... a mozem sa dalej trapit :/... tak neviem, ako inac zistim ci mam tie plesne a kvasinky ak stolica vysetrena na ne bola negativna ?

nenita

No ale ja ju mam praveze pravidelnu, niekedy az 2-3x do dna.... skor je problem s nafuknutym bruchom aj po nej ...

kristianivan

ja by som vyskusal aloe vera. Som mal nepravidelnu stolicu, niekedy aj 2dni nic, a ten mi pomohol. Len nie hocijaky napoj s aloe ale ciste neriedene aloe si daj. Napis mi, ukazem co mam ja.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nadmerna plynatost, nafuknutie, krče... - Fórum - ZDRAVIE.sk