Živocisne bielkoviny = rakovina?

prezyvko

Deria, pretože som sa dostal k niektorým dokumentom (Earthlings, The Cove, Sharkwater a.i.), po ktorých už jedenie mäsa neprichádzalo do úvahy. vlastne ani neviem ako mi to mohlo nenapadnúť už oveľa skôr, bez toho aby som nejaké dokumenty pozeral.

prezyvko

nie každé zviera má končatiny. chodáčisko slimák vrane ťažko ujde a ulita (ak ju vlastne má) mu tiež moc nepomôže. čiže v obranyschopnosti je na úrovni rastlín, zrejme aj nižšie. veď rastliny môžu byť jedovaté a aj másožravé (tie sú v podstate predátori), prípadne ich chráni veľkosť a pevnosť. takže to nieje tak, Boh dal zvieratám a ľuďom možnosť úniku a rastliny musia byť len nemí trpitelia.

GoFruit

No jo ved ja to uznavam. Ale tak rozoberme si to trochu. Rastlina nieco citi. Clovek a zviera tiež.
Clovek a zviera maju nohy ktorymi ich niekto obdaril aby utiekli alebo sa branili kym rastlina nema - zeby ich zamerne boh neobdaril takymi uzasnym koncatinami aby sa mohli pred nasim jedenim a tyranim branit? Nechce sa mi verit. Pre nieco tie nohy a ruky nedostali do vienka. Mozno prave preto ze ich boh zamyslal na jedenie? To su iba take myslienky...ja som teda este nevidela moj salat v zahrade utekat ze pomoooc nejedz ma. Hm vytvoril by boh nieco take co by sa nemohlo branit a tak strasne by trpelo?
Druha vec iny pohlad. Pripustam ze salat a vsetko odtrhnute to boli. Ale z hladiska reinkarnacie - neviem ci to sem mozem pliest do tejto diskusie- mame vsetcu na tejto planete nejake poslanie. Mozno rastliny ako najnizsie v tejto hietarchii maju prave take aby nas aj zvierata nakrmili. Ale nemyslim ze zvierata maju krmit nas. Kvoli uz spominanemu.

prezyvko

pokiaľ by bola teória o cítení rastlín pravdivá, tak si myslím že ani trhanie (zrejme ani strihanie, cítia celým telom) melónov by nebolo správne. ako píšeš, je rozdiel keď plod odpadne. tebe by sa tiež nepáčilo keby ti niekto trhá vlasy, no bol by rozdiel keby ho len zodvihne zo zeme.
ja som sa tiež zatiaľ s kvetinou nerozprával, ani nikoho takého nepoznám. asi preto tomu zatiaľ neutrálny postoj, uvidíme čo budúcnosť ukáže.
Deria, drzosť je robiť závery o druhých bez toho aby si o nich čokoľvek vedela. zvieratá už pár rokov nejem.

Deria

Prezyvko, teba, ako aj väcsinu zase vôbec nezaujima, ci zvierata alebo rastliny trpia, hlavne, ze brucho je plne, ze? Ale poukazovat na vegetarianov, ze trapia rastliny, ked ich konzumuju....je takmer drzost, k tomu niet co dodat.