Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Živocisne bielkoviny = rakovina?

GoFruit

Plod ovocia ked odpadne zo stromu je uz mrtvy predpokladam ci nie? Len co odpodne zacinaju hnilobne procesy ako v zabitom zvierati. Ale v dnesnom svete sa take neda kupovat lebo vsetko sa trha zelene takmer.

GoFruit

Ale ja uz neviem kto tu ma problem ale ja som jasne napisala ze salat ano citi ale melon je predsa plod a to pisem ze podla mna je ok ked odtrhnes zrely plod. Jasnejsie sa vyjadrit neviem. A k tomu salatu - no zial tato informacia ze by salat mohol preukrutne plakat ked ho trham mi dosla len nedavno pred asi 2 ci 3 dnami a nestihla som to spracovat SORRY. pisem jasne ze keby som vedela tak zit ze nikomu tym neublizim tak to robim a odkedy teda mam tuto uzasnu infosku tak sa budem pokusat robit vsetko preto aby som neublizovala prirode i ked si myslim ze sa to uplne neda aspon nie za tychto podmienok. A o to tu ani nikomu nejde. Takze ano asi salat citi. Nemozem to napisat s istotou lebo som sa s nim o tom nerozpracala a nevidela som ho trpiet. ALE ZVIERATASOM TRPIET VIDELA VO VELA DOKUMENTOCH A KEDZE SU NAM PODOBNE Z MASA A KOSTI TAK SI VIEM VELMI JASNE PREDSTAVIT ZE ICH TO BOLI KED ICH NIEKTO ZABIJE.
Velmi dufam ze som sa vyjadrila zrozumitelne, lepsie mi to nejde.

prezyvko

teraz som z toho trochu zmätený GoFruit. pôjdem na to analogicky. pokiaľ veríš že rastliny cítia a šalát to bolí keď ho odtrhneš, tak robíš to isté čo ľudia čo jedia mäso. ješ mŕtvoly rastlín. akurát to považuješ za "oveľa menšie zlo" zrejme preto, že nekričia od bolesti tak ako zvieratá. a melóny by si vystavovala bolesti aj keby si nemusela len preto aby si si pochutila. pochopil som to správne?
tiež vravíš, že rastliny URČITE cítia a o pár slov ďalej že šalát to ASI cíti keď ho odtrhneš. podľa mňa by si mala nad tým čomu veríš a čomu nie ešte trocha pouvažovať, pretože to ešte nemáš celkom usporiadané :)
p.s.: neber to ako ofenzívu alebo rýpanie, len nad tým čo tu píšete kriticky uvažujem.

GoFruit

Deria prvotne to tak nezariadil. Nebud z neho sklamana. Vsetko je uplne spravne tak ako to ma byt. Vsetci k tomu raz dojdeme len kazdy v inom case....
Napisem ti na mail. Odporucim ti velmi zaujimavu knihu len neviem ako ju prijmes treba byt velmi otvorený proste necitat ju s rozumom. Ale srdcom. Ale to ty vies. Len to je uz iny level.

Deria

Ak ma pan Baluska pravdu, je to len o to smutnejsie, ze vsemohuci Boh to zariadil tak super, aby trpeli nielen zvierata ale este aj rastliny kvôli tomu,aby sme prezili! Takze: ak nemam na vyber, (zo vzduchu zit neviem),vyberam si to mensie zlo. Okrem toho u rastlin to je diskutabilne, ci citia bolest ale u zvierat je jednoznacne, ze trpia bolestou. Vychadzam z toho, co vidim a citim.

GoFruit

Ano urcite rastliny citia, tomu verim. A tiez som naklonena tomu ze taky salat ked odtrhnem tak asi to citi. Ale povazujem to za ovela mensie zlo a hlavne zatial neviem zit z prany ci zo vzduchu ale keby som vedela tak by som chcela zit tak aby moja existencia nikomu neskodila. Viem ze sa to da. Len my ludia to nevieme lebo sme velmi vzdialeni od svojej pravej podstaty. Tak ale vlastne su veci ktorych by som sa nevzdala a to vodovych melonov.

Deria

Je predsa dokazane, ze rastliny nemaju nervovu sustavu a preto necitia bolest. Takze ak je Boh dobrotivy a milosrdny, zakonite nam musel dat za obzivu rastliny a nie krviprelievanie zvierat a pojedanie ich mrtvol, inac by nemohol byt dobrotivy a milosrdny. A co sväty Frantisek z Asissi, ktory miloval takistto vsetky zvierata a hovoril ich recou? Ale o tom sa radsej ani moc nehovori, lebo to by potom vsetko akosi nezapadalo jedno do druheho. Lebo: Jezis miloval kazdu zivu bytost, teda aj zvierata, Frantisek z A., miloval zvierata, no a potom ich zjedli!Ja neviem, kto je tu fanatik ale logika mi hovori, ze to mozne nie je. Oblubit si zviera, ci prasiatko, ci kravku, ci husku a potom ju zjest...... typicke na cloveka... ale ze by aj sväti tak konali? Tak to uz snad nie. Ach, v Biblii je vela medzier a otaznikov.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Živocisne bielkoviny = rakovina? - Fórum - ZDRAVIE.sk