Živocisne bielkoviny = rakovina?

0vecka

2 GoFruit tak potom nehovor ze vegetarianstvo je ok lebo jezis bol vegetarian... Ja takisto nepoviem ze konzumacia mesa je dobra lebo je to bozia vola a pise to jasne v biblii... lebo je to demagogicky bullshit argument... Preco by som nemohol napisat ked vidim ze si proste vymyslas. To ze je bozia vola ze nemame jest meso sisi vycucala z prsta...

GoFruit

Ja som sa uz rozhodla. Ae tebe to nemoze vysvetlit a nemozem ti dat moje zdroje lebo to ty nie si schopny otvorene zvážiť. Uvazujes v urcitych paradigach a ine su podla teba fanaticke bludy. Tak by sme uz mohli skoncit tutoprekrasnu plodnu diskusiu. Co ty na to?

0vecka

2 GoFruit ale potom si nemozes vyberat bud ju teda nepisali ludia pod vplyvom ducha sveteho teda vsetko co tam je nemusi byt pravda teda neviem ci jezis zil a uz vobec nie ci bol vegetarian. Alebo je to dovoryhodnz ydroj teda bol tam ten duch svety a podla biblie moyeme jest meso a je to boyia vola... Takze sa pls rozhodni.

GoFruit

www.perfektegesundheit.de
dehydrator = dörrgerät
ja mam tento, je asi najlepsi na trhu
tak si daj na youtube v nemcine rohkostrezepte alebo rohkost crackers,
Ten recept na kelove cipsy: mierky ti neviem povedat, vzdyto robim od oka
Das orechy (ake chces, mandle a sezam, vsetky orechy a semena sa namacaju na noc)
Zopar lyzic cerstvo vytlacenej citronovej stavy
surovy jablcny ocot
cibula
morska sol nerafinovana
cervena paprika a zmixujes das trochu vody ak treba
a potom tym pokryvas listy kelu kuceraveho alebo ineho
samozrejme ze ochutnavas a vyladujes ked mixujes

ked nemas dehydrator tak sa da butv trube max na 50° alebo radiatoroch alebo v lete na slnku

Deria

Dakujem moja, no v tej anglictine nie som zas taka dobra. Tie kelove cipsy by ma zaujimali ale na to je potrebny dehydrator? Co to je, odstavovac?

GoFruit

nouveauraw.com

tu su uzasne recepty. Tieto kelove cipsy robim a este tam pridam papriku a idu sa ludia potrhat. Vsetci znami chcu kupit dehydrator aby si ich mohli robit. Ked tam hore kliknes na menu a das raw recipes tak tam mas kategorie a mozes vybrat napr hlavne jedla a budes zirat ze co sa da urobit so surovou stravou

GoFruit

Deria mi hovor, na vianoce mi nasi pojedli vsetky krekry takou rychlostou.... recepty su v nasej teme ale nejake ti sem skopcim ked budem mat cas a dam ti sem linky na stranky s uzasnymi receptami. Boze vzdy mi sliny tecu len ked ich vidim.

Deria

GoFruit, hod sem prosim nejake recepty z toho, co robis a mas rada. Alebo si ich uz pisala na vasej teme vitariani?

Deria

Ano, verim ti, lebo to iste mam ja, ked pridu nasi kamosi, vsetci radi jedia s nami. Moja svagrina neuznavala take bezmäsite veci, vraj ona bez mäsa nemoze. Ked raz prisli s bratom na navstevu robila som veceru. Sojove rezniky v cesticku, (vtedy este)plnene syrom, k tomu pyre a salat. Ponukla som im, ze aj im urobim. Brat ze ochutna ale svagrina ani za svet, ze taku gebuzinu nebude jest. Tak hovorim dobre, tebe urobim take iste z mäsa. (Kuracinu mame vzdy doma, lebo varime psom)Obidva rezne boli zo soje, chutne vyprazene. Zacali jest a svagrina ze: vyborne, darmo, mäso je mäso!:D Ta skoro odpadla, ked som jej povedala, co jedla. Tiez na kazdej oslave, kde mame aj nase veg jedla nam to druhi pojedia, lebo to zacne tym ze: ochutnaj, ake dobre. Tolko ochutnavaju, az to je prec.:D