Živocisne bielkoviny = rakovina?

GoFruit

Deria a to by si este neverla ake chutne veci sa daju robit vo vitarianstve. Kazdy si mysli ze to je len ovozel ( co je aj najlepsie) ale takisto mozes robit uzasne raw gourmet recepty a orechove syry a vzdy nakoniec vsezravci ochutnaju a nevedia vynachvalit. Ja synovi robim na narodky surovu tortu - to je taka lahodka ze vsetci vsezravci vzdy pytaju recepty. No ale tychto tucnych jedal netreba jest vela. Este vyrabam kelove cipsy a to som dakedy bola maniak na zemiakove cipsy ale kebyze si mam teraz vybrat co mi chuti viac rozhodne vyhravaju moje kelove cipsy. Ludia z nich dobre ze neomdlievaju....oooo ako sa pekne chvalim. Kamoskin muz mi povedal ze som si ziskala nimi jeho srdce ooooo.

prezyvko

Deria, no neexistuje ani dôkaz že by ho nejedol. ono to bude vždy len o tom čomu veríš, dôkazy nenájdeš. preto sa tomu vraví viera a nie veda. a pokiaľ by si to chcela pliesť dokopy, tak by si o chvíľu možno ani rastliny nemohla jesť, pretože je možné, že aj tie cítia (podľa prof. Belušku).

Deria

GoFruit ale ty take sprostosti asi nejes, ked si vitarianka, ze? Tak ja som zatial vegetarian ale mam uzasne veganske recepty od reznov, gulasa, fasiriek az po salamy, tatarak, ci grilovacky a vyvaram ostosest, jedno chutnejsie, nez druhe, takze zatial mi vitarianstvo nehrozi.:D Okrem toho som zistila, ze mne ovocie nerobi moc dobre, resp.nie kazde alebo nesmiem vela. Minule robila kamoska rolady (spanielske vtaciky) vegansky a jej priatel, ktory musi mat mäso nechal svoju kacicu a jedol s nou rolady, vraj neveril, ze to moze byt take chutne. Hned som to vyskusala aj ja, no a mozem povedat, ze cosi fantasticke. Zajtra mame pecene rebierka s barbecue omackou....samozrejme vegan.:)

GoFruit

Deria ja si kupujem raz za cas raw 80% cokoladu od lifefood to je pochutka. Je uplne veganska. Mnam taka rumova mnamka to musi byt super.

Deria

Prezyvko, bingo! Ja som mala dokonca o tomto dlhu diskusiu s jednym knazom a nakoniec sam priznal, ze 100% dokaz o tom, ci Jezis jedol mäso neexistuje.
GoFruit, nie, nevedela som to, doslaka ale zrejme to bude pravda, lebo uz som pocula, ze nieco sa dava do cokolady z nejakých chrobakov, nastasie cokoladu nemusim nejako. Ked to poviem sestre, hned ju prejde chut, ta miluje cokoladu. No nic, budem vyrabat sama. Ked peciem, robim ju sama a je velmi dobra. Biokakao z DM, maslo, cukor a trochu rumu, mnam.

GoFruit

Ovecka je to perfektne obhajitelne kedze pokial viem bibliunapisali ludia a teda si tam napisali co oni chceli a nie co chcel boh. Ty vies vo chce boh? Ako vies ze ludia co pisali a milionkrat prepisovali bibliu vedeli co chce boh? Nie nevedeli a preto tvrdim ze je to manipulacia. Kto to pisal tam pisal co chcel on a ako to on videl a ked bol prave masozravec tak tam su pasaze ake su. Keby bol vegan tak by boli ine nemyslis?

0vecka

2 Deria prekrucas... o zvieratach sa pise v leviticuse co je stary zakon ten nepisali apostoly:) co sa prekladu tyka..pasaz o jedeni zvierat je na viacerych miestach a pise sa to tam dost jednoznacne precitaj si ten leviticus tusim 11 kapitola...presne su tam vymenovane zvierata ktore sa smu a ktore sa nesmujest.. toto nejako nezahovoris prekladom ...bud to tam niekto zamerne napisal co tiez by nebolo take jednoduche kedze zidia to meso bud jedli alebo nejedli a myslis ze by sa nikto nepytal ze jaktoze mozeme zrazu meso? ked su tam ovela nepraktickejsie prikazy... proste to ze krestansky boh nechce aby sme jedli meso je skratka neobhajitelne...

GoFruit

Presne to som chcela napisat o tej biblii, Deria. Super si to vyjadrila. Inac by som ti chcela dat do pozornosti jedno ecko konkretne E120 ktore sa vyraba susenim nejakeho himalajskeho chrobacika a pridava sa ako farbivo do vsetkeho mozneho od jogusrtov po cokolady ale aj do kozmetiky do ruzov - tak ak ta to zaujima. A rste je nejake take ecko okolo 900 musim to pozriet. A dam aj link. Ubohi chrobacikovia :(

Deria

Biblia nebola sfalsovana zamerne. Proste ti, ktori ju pisali (teda apostoli)to tak videli a chapali v tej dobe. Nepochybujem, ze to boli inteligentni ludia, lebo v Biblii je skutocne aj vela mudrosti. Clovek vsak nemoze zostat vo vyvoji na jednom bode a tak, ako sa meni doba, meni sa aj pohlad cloveka na vsetko. Dalej, Biblia bola prekladana do roznych jazykov, kde sa predpoklada, ze takisto prislo k nespravnej interpretacii. A nakolko je Biblia pisana dost symbolicky, lahko si niekto prekruti zmysel. A cirkev je tiez omylna.:) Ako som spominala otrokarstvo, kacirstvo, zeny, ktore boli nevinne a upalovane ako bosorky len preto, ze mali mozno vyssie IQ, nez ostatni a dovolili svoj nazor vyjadrit, to co bolo? A o tych obetiach zvierat, to je tiez ok? Ked uz niekto chcel nieco obetovat, preco zive zviera, vsak sa mal sam obetovat. Ale na to bol zbabely. Aj to chcel Boh? Vojny boli vedene v mene Boha, atd....Tak sa pytam, ci toto vsetko Boh chcel? Ale ti ludia, ktori tak konali a verili, boli presvedceni, ze je to tak dobre. Preto treba pouzit svoj rozum a hlavne ist cestou lasky a nikomu neublizovat. To je jedine spravne, na co sa mozem spolahnut, pretoze ked nikomu neublizim, neublizim ani Bohu, takze ma bude mat rad. Vsetky omacky okolo toho je puha manipulacia ludstva!