Stale sa hadame

Príspevok v téme: Stale sa hadame
radka92

ahojte, kamaratka mi poradila tuto stranku, prosim poradte mi niekto skusenejši vo vztahoch. S priatelom sme sa zoznamili a od vtedy sme stale spolu. po dvoch mesiacoch sme spolu začali mať sex a vela sme si neužili ani hned som otehotnela. Doma som si od mamy vypočula, všetci na mna pozeraju cez prsty, že teraz nebudem mat prax nikdo ma nezamestna..Rozhodli sme sa aj napriek tomu, že si to nechame a že sa vezmeme. Teraz sme spolu piaty mesiac, byvam u neho v jeho vlastnom byte. Posledny mesiac sa skoro každy den pohadame. Na hluposti. Ja poviem niečo on to nepochopi vezme to jakeby schvalne zle urazi sa, ja to iste. Neviem čo s tym. Predtym som nepochybovala že s nim chcem babo no teraz sa už neviem kam to dospeje. viem, skoro som ostala tehotna ale čo mam robiť :( domov sa vratit nechcem s babom. ked sa budeme takto stale hadat, vybuchovat, povieme si veci a vo mne to vela dobreho zabija ho niekedy ani nechcem vidie´t :(, je to začarovany kruh, či mu už leziem na nervy ja neviem. poradte mi ako to zmenit, dakujem

Fleur-de-lis

súhlasím, snažte sa zapracovať na vzťahu. Či to už skúsite sami (existuje množstvo kníh na tú tému) alebo skúsite pomoc terapeuta. Pre dieťa by bolo najlepšie keby vyrastalo v stabilnej rodine s dvoma rodičmi.
Veľa ľudí ani netuší čo to vzťah vlastne je, čo si vyžaduje, ako na ňom treba pracovať, ako komunikovať, ako sa dobre spoznať...
Zabojuj. Vaše bábo si to zaslúži.
Držím prsty
P.S. Krásne rozhodnutie, že si ho necháte. Každé dieťa je dar :) Nech je požehnané.

Iveta Michael

hm,mňa osobne by iadne rozhádzalo keby som na prvý raz ostala gravidnou,lebo to podľa mňa bolo od neho trošku zbrklé ... condom nič?

je dobre ak ste sa rozhodli byť spolu terza keď čakáš dieťa ale možno ste mali byť nejaký čas len vy dvaja aby ste si vôbec zvykli na seba a ujasnili si medzi sebou komunikáciu - hádky každý vzťah iba naštrbujú,teda najmä keď sú časté .. u teba sú to teraz aj hormóny,jednoducho mu povedz jemne a citlivo,že nemáš chuť sa hádať ale občas si hormóny tebou zalomcujú :)ale chceš to zvládnuť no potrebuješ pri tom jeho oporu a pod.

rovinka

Vždy existuje iné riešenie. VŽDY. Stačí chcieť.
Ale neriešme to tu, na to sú tu iné témy. Autorka príspevku sa pýtala na inú vec...

rovinka

Nepáči sa ti to, lebo je to pravda?

Ja kladiem život vždy na prvé miesto, je to moje presvedčenie. Ale rešpektujem Tvoj názor.

m8cr6

rovinka
to s tou kur* sa mi teda vôbec nepáči čo si napísal. v dnešnej dobe je mať dieťa luxsus. Vezmi si len taká škôlka koľko stojí. Strava, plienky, bude to choré, bude potrebovať lieky atd.. áno, dá sa, ak sa muž dokáže postarať. Ak je to mladá baba čo ukončí strednú, tak sa nedivím, koľké sa splašia a na ten potrat pôjdu. Nevravím, že je to správne, ale ako tomu malému vysvetlíš, že dneska mu jogurt nekúpiš lebo na to nemáš? Pokial ma chalan vlastny byt, dobre zaraba tak ok. Tiež žena by mala byť presvedčená, áno s týmto mužom chcem mať dieťa. Teraz si zober, že sa na nu chalan vykašle. Bud sa o nu postaraju rodičia alebo bude čučať v nejakej malej garzonke a rozmýšľať či bude prať plienky v ruke alebo kúpi horalku v prípade mladej baby, ktorá si s takou materskou ťažko vystačí. Jedna žena bola na výškrab, porodila 6 detí alkoholikovi, ktorý ich denne týral. inak by tych deciek bolo sedem. sedem nevyrovnanych, psychicky narušenych detí. vôbec nechápem ako to tá žena mohla dopustiť, že si urobila 6 detí do takého prostredia.

rovinka

Tak ved sa nehadajte :D Aspon Ty maj rozum, bud sebavedoma, a nenechaj sa vytocit hlupostami.
A fandim ti, ze si si nechala babo. A z ludi si nic neber. Vies ako sa vravi... Nie ta je k*rva, ktora porodi, ale tak, ktora zabije.

No a skuste si kuk spolu film V jednom ohni. Mozno vam to nieco da.

MultiLevel

a co sa tyka ludi, ktori sa na teba "pozeraju cez prsty"...neries to. Neviem kolko mas rokov, ked maju ludia okolo teba potrebu riesit TVOJ vlastny zivot, ale nie je to z ich strany spravne a ty s tym skutocne nic nemas. To je ich problem, ze sa potrebuju vrtat niekomu v zivote, riesit ho a vela raz aj vnucovat svoj nazor, co je spravne a co nie. Moja rada, vzdy sa na ludi usmievaj a bodka :) To ich nasere este viac :)
V rodine by si si vsak mala dat vztahy do poriadku. Skutocne neviem, ci nie si moc mladucka a preto ti vasi doma dali prednasku, ale jedno je fakt dolezite. Nech je ako chce, mala by si s mamou obnovit vztah. Nevies, kedy sa ti jej pomoc zide a ak by si nikdy ziadnu pomoc nepotrebovala, pre dobre vztahy v rodine by ste si mali navzajom odpustit. Porozpravajte sa, zmierte sa a uvidis, ze aj atmosfera s priatelom sa zlepsi...

MultiLevel

Preco teda na vztahu obaja nezapracujete? Ste ochotni? Je ochotny tvoj partner? Vobec netusim, ako to moze vo vasej domacnosti vyzerat, neviem kvoli comu su tie hadky (slovo hluposti moze znamenat cokolvek). Viem vsak, ze ak dvaja chcu, vedia najst sposob ako komunikovat. Fakt tazko radit, neviem kto prvy zacne s hadkou, neviem akym sposobom komunikujete, kto prvy zacne riesit "hluposti"...viem len, ze sa to da zmenit.
Porozpravajte sa. Skuste si nastudovat, co znamena asertivne spravanie a komunikacia. Ide o to, akym tonom a akymi slovami hovorite o tom, co si myslite. Ked sa budete k sebe vludne spravat, ked si nebudete chciet robit napriek, tak sa vela veci moze zmenit. Je to o kazdodennom uvedomovani si, akym sposobom komunikujem. Prosto v momente, ked ta nieco nastve a mas chut vybuchnut alebo hodit na partnera nejaku vycitku, musis sa v tej chvili zastavit a povedat si, ci to chces riesit ZAS hadkou, alebo normalnym tonom, ktory neurazi...
Zacarovany kruh ste si vytvorili len vy sami okolo seba. Mimo ineho, dieta, ktore cakas vsetko vnima...najma to, ake je medzi vami dvomi ovzdusie....