Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skolioza typu s - kova a crossfit / vybušno - silovy trening

Príspevok v téme: Skolioza typu s - kova a crossfit / vybušno - silovy trening
nemethiss

Potrebovala by som sa poinformovať ohladne tejto choroby, vas ktorý ju máte a napriek tomu športujete agresivnejši druh športu na zataž,vybušnosť,silu,ktorý namaha chrbticu napriek chorobe napr. beh,posilovanie,box,skakanie cez švihadlo,drepy s činkou,chodenie po rukach ... Ako to vaše telo zvlada, ako na to reagovalo, reaguje. Zaroven sa opýtat aj na radu odbornikov čo sa s tým da robit, ake ma človek možnosti v tomto smere pokial sa chce venovat takemu sportu napriek danemu tzv hendikepu. Mne bola konkretne diagnostikovana skolioza s-typu. Pri behani ktoremu som sa venovala par rokov, denne som ubehla aj 20 km a nemala som bolesti. Vlastne sa pocitovo neprejavovala. Rozmyšlam či to nebolo vdaka postupnemu davkovaniu zataže a tym padom prirodzenemu zatazovaniu spejuc k spevneniu chrbtice ktora to potom zvladala bezbolestne. Neskor som ale začala skakat na švihadle, vyskakova na dreveny box, pripravovat sa na mrtvy tah zo zatažov vlastneho tela, drepy s činkami - a začala sa ohlasovat bolest v mieste kde mam zakrivenie. Korzet som nenosila ale...pokial by to ešte pomohlo, išla by som do toho i ked už mam osemnast rokov takže nejako korigovať vyznamne sa to už asi nebude dat, skor len udržat v čo najoptimalnejšiom stave aby sa to nezhoršilo ešte viac. Vzhladom na toto všetko je tých otázok viac - možem si tým poškodit chrbticu ? Mohlo by prist k nejakemu urazu pri extremnom zataženi pri cvičeni ? pomohlo by nejake liečenie ? Ak ho budem postupne pomalinky viac a viac davkovat bude ho možne vykonavať bez bolesti tým že telo spevnie a nastavy sa tzv. na zvladanie zataže ? Možem vlastne v tomto športe ešte pokračovat ? Nakolko tento typ športovej aktivity ma velmi začal naplnať a neviem si predstavit ze by som prešla na oproti tomuto monotonny pilates či jogu, ktoru lekari doporučuju pri danom ochoreni. Hladam nejake vychodisko nakolko lekari vo všeobecnosti pri tomto druhu poškodenia chrbtice zakazuju dokonca aj beh, nieto ešte viac zatažove druhy športov ako je crossfit.

ujtjtk

crossfit a ine podobne cvicenia urcite nerob pri skolioze! co ti hlavne pomoze je plavanie, posilovat v posilke mozes, ale len specialne cviky aj na chrbticu, ale to by ti cviky musel navrhnut specialny trener aby sa ti ta chrbtica aj zlepsila. mas sice 8 rokov, ale este sa s tym da nieco urobit, tak to nezahod. chod na ortopediu nech ti lekar presne povie ako cvicit a co robit, zrejme ta posle na rehabilitacie, je tazko takto po neete radit ak neviem aku velku odchylku mas a v akom stave mas chrbticu.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skolioza typu s - kova a crossfit / vybušno - silovy trening - Fórum - ZDRAVIE.sk