Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľ inej rasy a jeho predstavenie rodičom

Príspevok v téme: Priateľ inej rasy a jeho predstavenie rodičom
Monii

Pekný deň prajem,

chcela by som vedieť vaše postoje a názory na túto tému. Ja aj priateľ sme spolu zatiaľ len krátko, ale mám z toho veľmi dobrý pocit. Obaja máme približne 20, všetko klape. Ja som beloška, on je aziat. Mne to vôbec neprekáža, ale bojím sa na reakciu rodiny. Predsa len sú zo staršej generácie a neviem, či by ma napríklad nezačali odhovárať od vzťahu alebo by mohli mať rôzne rasistické pripomienky.

Dodatočná otázka, po akom asi čase je vhodné oznamovať rodine nejaký vzťah?

Ďakujem pekne za vaše príspevky. :)

Prezyvka55

Monii :D co si sisi? naco ich pripravovat ved normalne ho predstav, ja som okolo toho vedu nerobil prisiel som ze aha toto je moja priatelka, sice vam vela po slovensky rozumiet nebude ale budem prekladat :D este aj sranda bola :D moji rodicia su radi ze som sikovny a mam sa dobre, to je pre nich najdolezitejsie aj kebyze som buzik tak hlavne nech sa mam dobre, podla mna o to ide rodicom aby sa ich deti mali dobre za hocakej situacie.
Zas na druhej strane sa trosku mozu zaujimat kedze si dievca ze ci ten tvoj priatel aspon ma aku taku pracu a ze ci sa uzivi a ze ci neni nejaky povalac lebo od chlapov sa vacsinou vyzaduje aby to tahali financne z vacsej stranky ale urcite na nejake rasove predsudky by som nehladel.

Monii

hmm, ako tak pozerám, tak niekde sa to znáša lepšie ako inde :) dúfam, že u nás to bude ten prvý prípad. S rodičmi bývam, ale som tam asi len raz do mesiaca na víkend, v podstate žijem na internáte. S rodičmi bohvie aké vzťahy nemám, ako nie je to zlé, ale nerozprávam sa s nimi veľmi o súkromných veciach. Ako by som to mame mohla predhodiť? nemôžem len tak prísť za ňou a začať: mám takého aziata kamaráta a je super... :D

Ešte jednej veci sa bojím- reakcie kamarátov. Bojím sa, čo naňho povedia, mám strach, že budú mať rasistické a urážajúce pripomienky...

niki551

mavacaghare - aj ja mam uz vyse roka priatela taliana a moj otec ma s tym problrm.. I ked on je american-talian. .a vobec sa na taliana nepodoba.. Biela plet blond vlasy modre oci :D ale pre mojho otca je cigan..:/ mamka ho uz videla pacil sa jej sestra tiez talianov nemusi iba mala sestra mi ho schvalila.. Mne je s nim fajn i ked musela som sa naucit ze oni maju inu mentalitu mame vela spolocneho a tak :)

Prezyvka55

Zabudol som dodat este 1 problem, vlastne jediny :D ze im musim vsetko prekladat lebo ona rozprava sice po anglicky aj nemecky ale rodicia nie :D

Prezyvka55

Monii pohoda povedz to rodicom normalne, moja zena teda este len snubenica je aziatka, sice nezijeme na slovensku ale v mnichove ale uplna pohoda a rodicia ju maji radi si ju oblubili .. mimochodom 9/10 kamaratov mi zavidi...

LILIII

Hej ,raz si ma otravoval na maily a pisal si mi ,ze ...... ze este trosku a uz budes ......
Co Migel zrazu prehadzujes platnu ? Snazis sa byt zrazu za dobreho ,aby upodozrievana som bola ja ?
Ano ,ANO pisal mi nejaky Migel kraviny . Preto som blokovala .

woo

porozpravaj im o nom a uvidis aky budu mat postoj. kedy predstavovat, zalezi ci zijes s rodicmi a ako casto sa s nimi stretavas, ale tak po roku by sa uz patrilo :) ale kludne mozes aj po mesiaci, ked budes vediet ze fakt ide o vztah

mavacaghare

moni aj ja mam taky problem :D moj priatel je talian. pre mojho oca je to aj tak len obycajny cigan..lebo si to proste mysli....je odo mna 12 rokov starsi.. je to velmi tazke zoznamit ich lebo sa bojim ocovej reakcie.
sme spolu 4 roky a nikoho ineho by som v zivote nehcela .

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľ inej rasy a jeho predstavenie rodičom - Fórum - ZDRAVIE.sk