Nadmerné ochlpenie u žien

Príspevok v téme: Nadmerné ochlpenie u žien
kikuskaa

Dobrý :) .. mám 17 a už dlhšiu dobu ma trápi nadmerné ochlpenie na tvári (horná pera, brada, líca).. aj ruky, oblasť bikín a nohy; prakticky všade. Bola som na endokrinológie a hormóny mám v poriadku. Tak isto aj na gynekológii, aj tam vyšetrenia dopadli dobre. Chĺpky nie sú až tak tmavé, ale skôr svetlejšie a dlhé .. je to nepríjemné a neviem, čo mám robiť. Vie niekto o nejakých naozaj účinných metódach ich odstránenia?

Misacinka11

poisťovňa zákrok laserom neprepláca.Je to estetický zákrok.Nie je to lacná záležitosť preto treba vybrať odborníka aby to malo želaný efekt

mishelqa

Aj ja mám taký problém a ak sa môžem opýtať či to prepláca poisťovňa alebo ako je to s platením. Jedná sa o estetický zákrok -myslím laser tak som v rozpakoch..

qweety

ahoj kikuskaa,

ja mam 25, problem s tymto mam uz vyse 10 rokov (u mna na krku, hrudniku - tmave chlpky, inak som spinava blondina) na endokrino tiez vsetko v pohode, na gynek tiez v poriadku. Vzhladom nato ze som mala problemy s menstruacnym cyklom (dlhe prestavky medzi cyklom a ked prislo tak bolestive a vracanie) tak mi nasadili antikoncepciu ktora by mala znizovat aj problemy s nadmernym ochlpenim. Ale toto ako metoda neucinkuje. Jedine co zabera je laserove odstranenie, ale tiez to nie je trvale. chodila som dva roky na odtsranovanie, postupne ubudali chlpky, nerastli asi zasa tak dva-tri roky dalsie a potom sa zacali znova objavovat a som tam kde som bola. cize ma cakaju opat laserove osetrenia... Vela stastia a hlavne pevne nervy, lebo toto nas caka uz asi na stalo...