Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neustále odmietanie mužov z mojej strany - prečo?

Príspevok v téme: Neustále odmietanie mužov z mojej strany - prečo?
Heidi_7

Ahojte, mám 19 rokov. Odmalička som bola veľmi oblúbená u chlapcov ( prosím neberte to ako mastenie si svojho ega, snažím sa len čo najreálnejšie opísať okolnosti) , na ZŠ nás bolo v triede vyše 20 dievčat, štíhle, krásne , no chalani si vždy všímali len mňa, mne to samozrejeme imponovalo , no aj vadilo . Postupne záujem stále rástol, až do konca ZŠ. Nikdy som sa neoblikeala vyzývavo, správala som sa skôr ako chalan, ale mala som vždy kamarátky dievčatá. Celú zš mi chodili zalúbené lístočky od neznámych chalanov a ja som to nechápala. Ked som prišla na strednú, tak to bolo najskôr fajn. Kľud, bola som jedna z mnohých dievčat v triede. Asi po mesiaci to začalo znova s tým, že už to nebolo také extrémne - lístočky,atd ...ae zas sm bola v triede tá, okolo ktorej sa sústredovala pozornosť, všetci chalani, aj z iných tried ( aj ked vždy sa nájdu aj chalani/ muži , kt. som sa nepáčila, to je samozrejmé) ... a teraz k problému, na strednej som spoznala chlapca ( muža), kt bol o 6 rokov starší, on sa páčil mne, ja jemu ... asi 2 mesiace mu trvalo kým ma presvedčil aby som mu dala šancu na vzťah, ja aj napriek tomu že som sa doňho buchla,... tú šancu som mu dala a ten vzťah bol krásny. Celý čas som si hovorila, prečo som sa tak stránila všetkým vzťahom predtým , aj tomuto. Rozišli sme sa a začalo to. vždy ked som stretla dalšieho a dalšieho muža,kt sa mi páčil ( bolo ich možno 10), vždy to ostalo len pri tom , že oni sa strašne snažili o vzťah so mnou a ja som ich vždy odmietala, samozrejme v dobrom, ja nechcem nikomu ubližovať, vždy je mi skôr dopredu luto, že niekoho možno zraním, ale ja akoby nedokážem prelomiť v sebe niečo a začať s niekým \" chodiť\" .. neviem či sa bojím ,vždy sa pýtam samej seba \" je toto ten pravý\" , čo ak sa s ním budem musieť rozísť, .. vždy myslím dopredu na tie negatíva a nie an to, aký je ten človek úžasný a ako super sa s ním cítim ... vždy chcem s nimi ostať len kamarátka , ale takto to nejde do nekonečna. Bojím sa, že skončím ako stará dievka, kariéristka, nešťastná, s nenaplneným životom. No na druhej strane si neviem predstaviť striedať chlapov ako ponožky, ako dievčatá v mojom veku , až kým nenájdem toho \" pravého\" ... Neviete mi pomôcť, čo to môže byť za problém ? Alebo je to normálne ? .. nemáte to niekto podobne ( muži/ženy- to je jedno) ? ..dakujem za názory

P.S. som dosť perfekcionista, na každom mi niečo akoby vadí, samozrejme aj na sebe, možno to môže b yť ten dôvod, aj ked sa vždy snažím v človeku hladať najmä niečo pozitívne, krásne ...

P.S.2 : neverím moc ľudom,aj ked milujem ludí.. popritom nemám nejaký extra vážny dôvod prečo im neveriť, ale som realista, takže vždy si držím odstup

p.s.3 : nebaví ma byť stále tou \"chladnou , nedobytnou\" za ktorú ma považujú rodičia, kamaráti ..lebo viem, že taká nie som ..

A nakoniec chcem len povedať, že tí muži , ktorým sa páčim , sú na vekovej škále od 15- 60 ... už sa do mňa zamilovali aj starí ženatí chlapi, paradoxne , muži rodinných známych takže to už fakt nie je sranda ...

hana6543

ja mam 20 a vztah som nemala este ziaden, ale ja mam psych.blok , z toho co zazivam doma od detstva, bitky ,alkohol a tak .. mam to na ociach a preto vsetkych odmietam, aj mi to je z casti luto, lebo viem ze raz to prekonat musim, ale ten strach z toho,ze aj ten moj priatel by mohol byt taky nasilnik,je vacsi ..a navyse, mala som naj.kamarata,a po 6rokoch kamaratstva som si uvedomila ze ho lubim,ale nedokazem mu to dat najavo,lebo sa bojim,ze by ma odmietol, a vlastne aj preto som ticho,lebo si velmi rad vypije, a tak .. a ja to nechcem mat na ociach aj vo vztahu, cakala by som oporu a tak .. a ineho nechcem,bolo uz vela napadnikov,ale neda sa :(

nelka 23

mne pripominas trochu Anastasiu Steelovu z 50 shades of Grey
tiez odmietala kazdeho v okoli, nik jej nebol dobry az sa do nej zalubil najuzasnejsi muz na svete + asi dalsi traja muzi a to celkom nepochopitelne kedze bola uplne priemerna a obycajna
inac kniha je to debilna, neodporucam ju

zalezi ci to tu vsetko pises uprimne - ze si to o sebe aj myslis alebo nie, no mozes si to o sebe mysliet a nemusi to byt pravda, to je tiez mozne

sama podla seba to mozem zhodnotit lebo perfekcionista co na kazdom vidi nejake chyby celkom urcite neberie ludi rovnako..z nejakej vzdialenej perspektivy mozno- vsetkych chapes, mas rada ale v reale uz posudzujes, hodnotis, premeriavas a to nie je dobre

a este si kdesi dole pisala ze nemas rada ked sa musis menit, trebars pit alkohol ked nechces, ale v tom prispevku si napisala aj ze si chcela od partnera aby prestal pit, co sa dost vylucuje

sampon

SOm tu dlhsie nebol, ale po precitani prispevkov je to ovela jasnejsie. Trpis tazkou formou narcizmu. Nezaujima ta nic a nikto iny, ako sa citi len ty. Mas o sebe vysoku mienku a nepotrebujes nikoho, aby ta pposudil objektivne, len ty sama.

Fleur-de-lis

o, ďakujem, potešilo.
Hej, ľudská psychika, konanie a cítenie ľudí je pre mňa veľmi zaujímavé ;) Zaujímam sa o to dosť veľa.

Tak vidíš, prvý vzťah máš vyriešený. Pred druhým sa rozhodni na základe podstatnejších vecí ;) Ale viem pochopiť, prečo si sa tak rozhodla. Vzťahy sú komplikovanejšie než len rozumné rozhodnutia. Ale aspoň ti to pomohlo lepšie sa spoznať a zistiť čo vlastne asi (ne)hľadáš.

Žiadne zranenie, ktoré zanechá ranu dosť veľkú na to, aby mala taký vplyv na človeka, nie je malé.
Už som sa ťa to pýtala, ale si neodpovedala, či si najstaršia. Tam zvyknú mať rodičia najväčšie očakávania a sú najviac kritickí. A najstaršie deti sú najčastejšie perfekcionisti. Ale role sa niekedy aj vymenia, najmä ak je malý vekový rozdiel v poradí narodenia alebo ak malo staršie dieťa zdravotné problémy alebo tak.

Ďalší problém je, že človek čo sa príliš obetuje a nedokáže si stanoviť hranice, sa najlepšie využíva. Človek je slabý a aj pri veľkej snahe nevyužívať druhých, sa mu to môže vymknúť z rúk ak ten druhý sa využívať nechá. Treba sa naučiť hovoriť aj nie. Keď sa máš rada, a máš rada aj iných, keď sa máš v úcte tak sa nenecháš využívať druhými. Totiž, nechceš dopomôcť tomu, aby využívali iných. Obetovať sa pre tých, ktorých ľúbime je krásne, ale zároveň ich niekedy musíme aj trocha priučiť rešpektu a láske z ich strany a to sa robí tak, že si určíš hranice. Treba v tom nájsť rovnováhu. Myslím, že je to práca na celý život ;)
Ešte si s tebou rada popíšem aj zajtra, teraz už idem "offline". Brú noc

snowflakes

Tak podla mňa si rozumná, opatrná a ešte si nestretla toho praveho, na ktorom ti chybičky nebudu vadit :)

Heidi_7

Na tom pracujem , neboj sa. Viem, že mám veľa chýb a pracujem na nich , ale nie je to jednoduché. .. Mňa len dokáže prekvapiť, prečo jedna inteligentná žena ako ty , ( vyzeráš tak ) musí hned reagovať tak útočne, ked v podstate ani nevie o čo sa jedná a nesnaží sa to ani pochopiť. Potom si radšej zatnem zuby a neriešim zbytočne veci, ktoré ma nezaujímajú . Ak más zbytočne niekoho zraniť, tak to nerob. Niekedy sa to môže práve otočiť proti tebe.

Fleur -du- lis : si super :) páči sa mi tvoje dedukovanie, zaoberáš sa psychológiou človeka ?

- spätne vidím, že to bol zlý výber, vybrala som si ho asi najmä preto, že bol rovnako stratený akoja, cítila som sa medzi ludmi dosť nepochopená a on bol iný, takisto nepochopený ludmi a tak nejak sme si sadli. Ale nie, pri nom som nezačala piť ani fajčiť. Pila osm príležitostne už predtým, ale musela som mať na to náladu. Neznášala som a doteraz to nemám rada ak ma ľudia nútia piť a nútene sa baviť ak na to nemám náladu, ale to veľa ľudí.

- jedna žena mi odporučila nejakú dobrú literatúru o tom perfekcionizme, chcela by som si to prečítať a pracovať na sebe :)

- tak sklamala som sa milion x, ale sú to skôr také malé (pre ľudí) sklamania, ktoré možno ostatní ani neberú vážne... napr. mám niektorých veľmi blízkych ludí, a ja mám pocit, že pre nich urobím maximum , čo je v mojích silách aby sa cítili spokojný a šťastný, no na druhej strane oni robia to, čo vyhovuje najviac im v danom momente... možno je prirodzené, že ludia hladia v prvomrade na svoje potreby, no ja v tomto občas zaostávam, chcela by som veriť , že ludia sa dokážu obetovať pre druhých aj na úkor vlastného blaha, no v realite sa mi to moc neukazuje
- to isté doma, ja sa vemi snažím udržiavať vzťahy ok, dodržujem pravidlá, nikomu cielene neubližujem, snažím sa aby sa mali ostatní fajn, ale ak sa má niekto obetovať pre mňa - to už nie...mama mi často hovorí ako trávim veľa času pri pc , popritom mám fajn známky, venujem sa svojím koníčkom, športujem, venujem sa dobrovolníckym aktivitám, žijem celkom aktívny sociálny život aj bez drog , alkoholu a promiskuity... aj tak majú všetci radšej sestru, ktorá pije, fajčí, chodí po krčmách, má zlé známky, nesnaží sa , nič doma nerobí ... a ked raz za rok umyje doma riady - všetci kričia hurá aká je úžasná, lebo u nej je to nezvyklé . ..no neviem, je toho viac.

Fleur-de-lis

heidi, pochopila som ťa správne, že to brzdenie bolo sčasti v tom, že si nemala život podľa svojich hodnôt a predstáv? (alkohol a fajčenie sa ti stali súčasťou, pretože to robil partner) A ďalej, že si nebola rešpektovaná taká aká si a to čo chceš a nechceš?
Ak boli toto problémy, tak myslím, že to bolo skôr spôsobené nevhodným výberom ;)
Ale stále si myslím, že by si sa mala najprv trocha oslobodiť od toho perfekcionizmu a potom riešiť vzťahy. Do vzťahu by mal ísť človek zrelý a vyrovnaný. A keďže ty máš so vzťahmi celkovo problém, tak je to možno u teba o to dôležitejšie. Perfekcionizmus je niekedy ako hrozná choroba, ktorá ťa ovláda. A ty sa potrebuješ naučiť ako ho ovládnuť a nie nechať sa ním ovládať.

A ešte premýšľam nad tým tvojím odstupom. Prežila si v minulosti hlbšie sklamanie? Lebo niekde to hniezdi, ten tvoj silný strach zo zranenia druhými. Len citlivosť to nie je.

LILIII

Pokial takto reagujes na ludi v reale ,tak odporucam ... popracovat na tom tvojom sebaponimani.
Pekny vecer ti prajem ;)

Heidi_7

Lilli: pekný večer ti prajem a trošku viac úcty voči ľudom.

Ja ti nezakazujem písať sem, zas tvrdíš niečo čo som nenapísala, napísala som , že predtým ako neičo okomentuješ si prečítaj celú diskusiu . Možno by si sa dočítala, že tým svojím príspevkom si zhodila akurát tak samú seba. To sa ale stáva. Ludia sú nepozorní, podráždení a nemajú chuť chápať iných . Aj tak ti prajem všetko dobré.

LILIII

Neviem preco ,ale trosku si mi tvojou temou pripomenula tuto babu . Mozno i tu najdes nejaku tu radu na tvoj problem www.zdravie.sk
Precoby som nemohla komentovat? Pisem vsade tam ,kde chcem JA ..... nebudem citat vsetky prispevky to by som tu musela presediet moc dlhu dobu ,keby som sa mala venovat kazdemu prispevku v kazdej mnou otvorenej teme.
Pisem tak ,ako to v skutocnosti je ,je vela krasnych ,obletovanych zien s podobnym problemom ako mas ty ...no pravda je ,ze su i take ,ktore takuto banalitu vedie poriesit samucke ,bez toho ,aby sa pytali ludi na fore.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neustále odmietanie mužov z mojej strany - prečo? - Fórum - ZDRAVIE.sk