Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Beznadej, smutok, psychicky na dne

Príspevok v téme: Beznadej, smutok, psychicky na dne
NoName24

sedim a premyslam. premyslam nad tym, naco sa narodi clovek, aby trpel? uvazujem preco je to tak? clovek bez rodinneho zazemia, bez zazitkov, bez rodinneho stastia.
mam 24 a pochadzam z rodiny, kde to nikdy neboloo ruzove a ani nie je. vyrastal som v rodine, kde otec holdoval alkoholu. hadky byvali skoro na dennom poriadku, pravidelne kazdu nedelu. sem tam doslo aj k fyzickemu utoku. triasol som sa, nemohol som sa sustredit na ucenie, niekedy som musel ist na pohotovost co ma chytil zachvat zlcnikovi (myslel som, ze to bolo z jedla, ale to bolo zo stresov). Kamaratov som si nikdy nevodil domov. Ked mi mal niekto doniest len zosit, tak som musel ukludnit rodicov nech sa nehadaju, hanbil som sa zato. nikdy sme poriadne ani ako rodina nikde neboli. zavidel som spoluziakom, ktori niekde chodili cez prazdniny, alebo si aj niekoho zavolali domov. Vzdy som sa tesil, ked mal prist starsi brat domov, lebo ten si vedel dat poriadky s tatkom. Teraz zijem s mamou sam. Myslel som, ze to bude dobre, ale nie je. Rodicia nie su rozvedeni, a preto sa to taha dalej. momentalne ziada mama vyzivne na seba od tatka, lebo je PN uz dlho a nema ziadny prijem. Dalsou vecou je, ze mama je asi psychicky chora. zrejme ochorela z toho co si zazila pri manzelovi a prispelo aj to, ze surodenci a rodina sa na nu vykaslali, ktorym pomahala cely zivot, tak na nu nakydali. Teraz sa rozprava sama so sebou. Riesi vselijake veci co sa tykaju jej manzela alebo jej rodiny. Od rana do vecera kazdy den. Nastastie mam priatelku uz dlho, ktoru lubim a aj ona mna. Ona mi priniesla svetlo a stastie do mojho beznadejneho zivota. Myslim, ze keby som nemal priatelku, tak moja cesta by bola na tomto svete uz davno skoncena. Ona pochadza z rodiny, kde je dobre rodinne zazemie, vedia sa bavit, vedia sa rozpravat. Zavidim jej v dobrom slova zmysle, z prvu som sa hanbil, zato odkial pochadzam, nerozpraval som jej o tom dlho. nikto z jej rodiny sa ma ani nato nepyta.
Priatelka by prisla ku mne aj spat, len som jej to \"zakazal\". nepovedal som preco, skor som to povedal zartovne, ale nechcem aby sa zobudil nato, ako sa moja mama rozprava. Trapi ma to velmi, ze takto dopadne clovek. Trapi ma to, ze takto trpi mama.
Nemam motivaciu, nemam chut nic robit, rozmyslam o ukonceni studia na VS, rozmyslam o tom, ze necham priatelku, nech si najde niekoho s dobrym rodinnym zazemim, kto mal dobry rodinny vzor a nie takeho, co pochadza z rodiny alkoholika, kde boli hadky a nasilie. myslim, ze moj zivot nema zmysel.

Preco sa vobec narodi clovek, aby trpel?

NADA55

NoŃame ja Ta obdivujem,zato v akom prostredi si a napriek tomu mas svoj pohlad na zivot,len nevies najst tu spravnu cestu,mas velmi dobre srdiecko ,lebo ozaj by si mohol odist a trapi Ta co bud es maou ako dopaadla a td.Je velmi maalo deti ,co sa tkto zamyslaju.Nebud nestastny,ve mas priatelku,ktora Ta chape,snaz sa najst aj v tom tazkom zivote svetyl bod,to nieco pekne,vsetko zle je na nieco dobre vzdy si budes vediet vazit v zivote malickosti,co dnes deti nevedia ,nehovorim,ze vsetky ale je ich dost.Aj keby si sa s priaatelkou osamostatnil ,satrat o maminu sa mozes,ten pocit Ti nokto nikdy nezoberie,ver ze viem o com hovorim.J asom si v zovote preskakala vselico,vzdy som si myslela,ze uz nic horsie sa nemoze stat este som sa nestihla ani nadychnut a prisla choroba a tazka a nevzdavaam nijaky boj,neviem ci si veriaci,ale trapenia dostavaju len ti najsilnejsi....DRzim Ti palce a kedykolvek napis mozeme si pokecat hlavne nedus nic v sebe vyrozpraavaaj sa z toho vsetkeho z kazdej bolesti a nebud zatrpknuty raz predsa musi vyjst aj slnko.....Drz sa

NoName24

proste, ked ja uz nemam silu. stale nieco taketo znasat. trapi ma to, ze mama trpi. nemam chut na nic. rozmyslal som, ze by som sa aj odstahoval a zacal pracovat.

Prezyvka55

NoName24

Kazdy je strojcom vlastneho stastia.

Slovensko je velka banda alkoholikov a je raritou ak v nejakej rodine nie je alkohol ak vobec. Takze by som povedal ze kazda rodina ma aspon 1 ochlastu ci uz je to otec matka brat alebo niekto z rodiny.
Malo ludi by si vedelo predstavit stravit rok bez akehokolvek alkoholu co vlastne spada pod definiciu alkoholika.

Ser na rodinu a alkohol. Mas vlastny zivot, dokonci si tu sprostu vysku najdi normalny job a zaloz s priatelkou normalnu rodinu bez chlastu a vybuduj si domov. Tvoj domov.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Beznadej, smutok, psychicky na dne - Fórum - ZDRAVIE.sk