Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priatel odchadza pracovat mimo SVK a ja...

Príspevok v téme: Priatel odchadza pracovat mimo SVK a ja...
Kiara24

...a ja mam v plane odist za nim tam dostududovat magisterske studium. Konkretne sa jedna o prahu. Dovod preco chcem ist tam je samozrejme aj on, nebudem klamat, ale aj moja lepsia buducnost. Studovat mimo svk som mala este skor nez som ho spoznala ale financna situacia mi to nedovolovala resp. Mamina by nemala peniaze nazvys platit mi intrak. Mam v plane si najst aj brigadu a predsalen bude lepsie obom ak si budeme vzajomne pomahat. Problem alebo dilema spociva v tom ze co keby pocas poslednych dvoch rokov studia by sa medzi nami nieco stalo. Napr. Rozchod. Nie nechcem si to pripustat ani s tym vobec nepocitam ale mat naivne ruzove okuliare na nose tiez nie je spravna volba. Bala by som sa ze by som s jednou brigadou neutiahla pripadny intrak a stravu. Ludia co by ste robili na mojom mieste? Skusili by ste prijimacky a riskli i toto alebo radsej ostali na povodnej univerzite. Uz dlho mam silnu potrebu osamostatnit sa a skusit nieco nove.

Dakujem za kazdy nazor a radu :)

Kiara24

urcite mi to da viac ako sediet cely zivot doma v jednom meste a stereotypne zit, nic nezazit...proste nie som na tento spôsob zivota a pri nasich tiez nechcem dlho sediet..tuzba osamostatnit sa je prilis silna

MultiLevel

Jooj, uz len zit mimo domu a skusit si iny zivot je pre cloveka prinos. Praha nie je vrchol sveta, zila som dlhodobo v inych europskych mestach, ktore by jej mohli konkurovat, ale predsa len je rozdiel zit cca tych 5 rokov v "hornej dolnej" a v Prahe. Uz keby si Ovecka aj ozelel tu skolu, tak minimalne to, ze sa staras sam o seba a byvas xxx km od domova, ti cosi do zivota da :)

Kiara24

to je take iste ako ked niekto povie naco je ludom vyska vôbec vo vseobecnosti? ako ja kludne by som mohla ostat tu a dostudovat tu vsak titul ako titul a potom ist do sveta ale studujem aj preto ze ma to zaujima ..aj ma to bavi a navyse chcem sa priblizit v studiu niecomu co ma zaujima este viac a to mi moja skola neponuka..aj preto Praha

0vecka

Inaq nechapem na co je niekomu vyska z Prahy akoze sa tam aj tak naucia rovnaky prd ako na SK. Podla mna to fakt nema nejaky hlbsi zmysel ale tak ked to tym ludom za to stoji tak budis...

Kiara24

Ano ja do toho idem :) len sa musim na to pripravit a caka ma teraz toho velmi vela..a prave to ze v CR je skolstvo ovela lepsie a aj system sa mi viac paci..clovek sa mozno boji ale treba to skusit..urcite hej :)

Mna by len zaujimalo neviem ci mi vie poradit niekto aj ohladom toho..ci socialne stipendium v CR dostava automaticky kazdy ci su na to podmienky nejake?

MultiLevel

Kiara, ja osobne by som do toho isla. Clovek ziska uplne iny pohlad na vsetko okolo neho! Uz len to ta posunie osobnostne dalej. A pripadne nezhody s partnerom budes riesit potom, na tom ti predsa cesta do zahranicia nemoze stat ani padat, chapes :)
Inak, v takej Prahe alebo Brne su uzasne skoly podla mna......Absolutny rozdiel medzi VS u nas a tam. Nielen v pristupe profakov, ale aj systemu, ktore maju mnohe skoly nastaveny. Podla mna ani vyber skoly nebudes lutovat. A ked ano, tak prosto odides a co :)
A keby tam clovek neziskal neskor uplatnenie po skole, stale je to na nieco dobre. Zazitky, vidiet TROSKU iny sposob zivota (budes mat spoluziakov zo vsetkych kutov krajin), a xy dalsich, podla mna pozitiv :)

Prezyvka55

0vecka ja ich celkom chapem takych co idu do prahy, na neporovnanie so SR fakt. Na slovensku je to na velikanske hovno. V prahe to je len na hovno. Takze s tebou nesuhlasim. Ale inak ovela viac sa vyplati Vieden, Zurich, Mnichov....

Kiara24

MultiLevel to je fakt..my ten vztah aj tak zijeme len pri tejto situacii clovek asi uvazuje dopredu ale na druhej strane niekomu komu sa zda ze je to naivita tak ja to vidim kus inak...ta moznost existuje ale uvazovala som nad nou najmenej, takmer vôbec.

potrebujem len nakopnut a pocut ci je to blud ci je to fajn atd ..takze mi tym pomahate. Vzdy je dobre ak vidim rôznorodost nazorov

Ovecka kazdy ma na to iny pohlad..niekomu je dobre tu niekto uteka za velku mlaku, niekto do Ciech...ja uz dlho nevidim uzasnu buducnost tu a netvrdim ani ze ostanem v CR..este pred par rokmi som bola si ista ze tu pekne zostanem, najdem si muza, vydam sa a budem mat deti...ale clovek nikdy nevie kam ta vietor zaveje. Dovod preco ma to laka tam je ten ze tam maju ovela sirsiu škálu odborov, ktore nadväzuju na ten moj a pacia sa mi zatial co tu su upnuti len na jednu jedinu vec...a ak porovnam aj celkovo uroven..proste mam pocit ze tu skapal pes a ja potrebujem poriadne vyletiet z hniezda a okusit zivot naozaj dospeleho cloveka

0vecka

ja hlavne celkom nechapem preco sa tolko ludi hrnie do ceska. Akoze nejako vyrazne lepsie orpoti SK to tam neni a dom amas zazemie a podla mna lepsi zivot ako v CR

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priatel odchadza pracovat mimo SVK a ja... - Fórum - ZDRAVIE.sk