Pohanka a chudnutie

Príspevok v téme: Pohanka a chudnutie
Luna la luna

Ahojte chcela by som sa spýtať ako je na tom pohanka a chudnutie. Túto potravinu som už poznala dlhšie ale kúpila osm si ju iba včera v podobe krúpou, dnes som si ich zaliala vodou pridala tam hrášok a trochu tvrdého syra a papám na obed. Naozaj mi zachutili.
Snažím sa však vyhýbať sacharidom v podobe múky (pečivo, cestoviny... ) aj ryžu obmedzujem a podobne, no neviem ako je na tom pohanka, či obsahuje sacharidy či je vhodná pri chudnutí a tak :)
Ďakujem strašne moc za odpovede ! :)

redka

piekla som si aj chlebik resp zemlu.... jeden jogurt 200 ml, cca 180 gramov pohankovej muky, sol, soda bicarbona, cukor alebo ine sladidlo, chlebove korenie, jedno vajce.... voda podla potreby aby cesto bolo anie nie tuhe ani nie riedke ale aby sa dalo preliat do formy... toto som piekla na 180 stupnoch cca 40-50 min... isto sa to da robit an na sladko - nejake muffiny a pod....

dalej si robim lievance... pohanku na noc namocim... na dalsi den zlejem dam do nadoby k tycovemu mixeru, pridam trocha vody, sladidlo (med, kokoscukor, xylitol), nejaku vanilkovu aromu, kokosovu mucku, chia semienka.... cele to zmixujem na kasu a potom z toho peciem lievance... sexte do nich pridam kokosovy olej... inac sa to da aj na slano robit...

redka

mozes si vyrobit aj cerealie... mechanicky lupanu pohanku (nie termicky ta uz je mrtva) namocis na noc do vody... rano premjes a nechas odkvapkat a nechas na tmavom mieste... premyvas tak 3 x denne asi 2 dni kym ti nepusti klicky - tym sa znizi obsaj sacharidov lebo sa pouzili na vytvorenie klicka... no a takuo pohanku potom das susit do rury... alebo lepsia by bola susicka ale nie kazdy to ma doma...

sara11

na chudnutie treba upravit celu stravu nie len jednu potravinu, ale pohanka je super, naozaj zdrava... no neviem ci je fajn posypat si ju syrom ak chces chudnut :) ja si ju robim s jablkami ako pohankovu kasu

nemusis sa vyhybat ryzi, aj ta je zdrava a vhodna na chudnutie, ale iba natural nie ta biela a mozes kludne aj mucne jedla ale daj si pozor na to aby boli s celozrnnej spaldovej muky

odpovedam

v podstate by si sa celkovo mala vyhybat obilninam, mnohe zabranuju vstrebavaniu zivin, posobia teda antinutricne. Nic sa ti nestane, ak si ich obcas das. Ale jedna potravina ti nezaruci schudnutie. Ja osobne cukor ani obilniny nekonzumujem, teda ked uz, tak velmi minimalne. Pecivo mi nehrozi.

Zaklad je mat v strave vyvazene makroziviny. Viac by sa hodil cely tvoj jedalnicek. Kazdopadne, pridaj predovsetkym bielkoviny - tavroh, cottage cheese, zakysanku, kuracie maso, ryby, vajicka a k tomu vela zeleniny a ovocia (najvhodnejsie su bobulovite). Osobne pohanku povazujem za vacsie "zlo" ako napr. ryzu ci zemiaky, ale tak zase velmi sa roznia nazory odbornikov na vyzivu.

Hlavne to prisposob sebe, aby si nehladovala. Najlepsie ta zasytia bielkoviny a tuky - samozrejme hlavne dobre tuky. S tym, ze tuky ti nedvihaju cukor v krvi, a teda nedrazdia zbytocne inzulin.