Byť či Nebiť : Vegetarián

0vecka

2 GoFruit akoze nechce sa mi to hladat na nete ze ci to neni hoax ale ty si musis uvedomit ze je jedna vec ked urobis studiu kde sa zapoji 10000 ludi a nieco ine ked len tak z kresla tresnes...

takisto nezavru homeopatikov alebo tych co presadzuju veci ako RNG co sa liecenia rakoviny tyka (kym si neotvoris prax a nezacnes tak liecit) teda silno pochybujem ze kebyze niekto pride so studiou ze jedenie mesa skracuje zivot alebo sposobuje silne negativne vedlajsie ucinky ze by ho za to zabasli...saq to je hlupost...

0vecka

2 GoFruit ak to mas vedecky podlozene teda mas nejaku hodnovernu studiu tak si mozes publikovat co chces ... zalovat ta sice mozu ale nepochodia... toto je hlupy argument.

GoFruit

Tak ja som este citala o navykovosti vareneho jedla. Ale tak ludia su celkovo zavisli na jedle. Nevedia si predstavit ze by co len jedno jedlo vynechali.
Ale ovecka tebe sice ide iba o vedecke vyskumy ale povedz mi uprimne kto by naozaj mal zaujem robit studiu o skodlivosti alebo navykovosti masa ci mliecnych vyrobkov... kazdy by bol zaslapeny. Ved dobytkovy priemysel je tym najvacsim a oni si to nenechaju. V amerike hned sa snazia kazdeho umlčať. Aspon o tom pise v knihe john robbins ci ako sa vola. Hned sa s kazdym sudia. Oprah raz povedala vo svojej relacii potom ako tam mala niekoho s kym robila interview o mase ci konkretne okvalite masa v mcdonalde neviem nepamatam a ona vyhlasila ze uz v zivote neda do ust maso (teraz zas neviem ci vseobecne ci od mekaca) a zazalovali ju.

0vecka

2 GoFruit akoze o navykovosti mesa je plny internet ... ale nic relevantneho som nenasiel...

cukor je uz o niecom inom... tiez som ako decko pil tie sladke sracky akoze podla mna je to v pohode ak si da clovek cez vikend a podobne ale mat to ako jediny zdroj tekutin nieje zrovna 2x rozumne

Hrac

ono v minulosti jedli ludia skor to, co prave mali, co vypestovali, co ulovili ...

teraz si mozu ludia vyberat co zjedia, tak sa to pekne skupinkuje, vidiet to aj tu.

navykovost a fanatizmus hmm, to skor pasuje na vegetarianov a pod., kedze ti sa obmedzuju.

a preco byt vegetarian? je to hlavne IN, budes zdravsia, neztucnies moc, clovek sa citi lahsi :-) a jedalnicky su super, ked uz clovek vyskusa zopar

rhea

ja nie som obemedzena, to pis inym.. len sa mi tazko citaju tie argumenty o traviciach sustavach, o tesakoch, hnilobach, zapchach ked niekto ide iba 1x, enzymoch.. a jasne, rafinovany cukor a hranolky neschvalujem ani ja, to nedam do ust, aspon pokial sa da..ja ani nikoho nepresvedcujem, pisem svoj nazor, ved to chcela zakladatelka.. ok, tak bud stastna, ze ti to pomohlo..