Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Byť či Nebiť : Vegetarián

GoFruit

O navykovosti masa som necitala ale davnejsie som citala daku štúdiu o navykovosti syrov ze pobsahuju nejaku latku ktora ich robi navykovymi ale nepamatam si aku.
A napr cukor je navykovy a fruktozove sirupy a preto sa teraz do vsetkeho dava cukor alebo tie sirupy aj do hranoliek mrazenych aby to ludia stale kupovali. No jeda zas dalsie fanaticke hlasky uff

GoFruit

Ale no rhea hadam mi nechces povedat ze si az tak obmedzena ze nedokazes prijat ani len to ze nie kazdy musi jest maso.
No a bludy? Tak to ze som uz piaty rok vitarianka a na vitarianstve som bola aj cele tehotenstvo a narodil sa mi zdravy syn aj to je blud a aj to je blud ze som narozdiel od tehotnych klasicky sa stravujucixh nemala ziadne problemy napriklad s opuchnutymi nohami? Ziadne zadrziavanie vody co je dost bezne... hm podla teba by som uz asi ani zit nemala. Dokonca ma strasili trombozou lebo sestra ju ma a je vraj dedicna ta jej a teda som ju zarucene mala dostat. Jediny raz som mala pocas tehotenstva krc do nohy ked som si na vianoce dala kusok sladkeho peciva. Takze bludy vsak.

0vecka

2 Deria osobne skusenosti maju aj homeopatici alebo nabozenski fanatici tie naozaj o nicom nevypovedaju...

co sa studii tyka tak ziadna taka co by hovorila o nejakej vyraznej skodlivosti mesa neexistuje ak neratam tie ezotericke studie ze pomaly sa divim ze clovek prezije ak si da 10g kuracich prs..

odkial mas tu navykovost mesa? vies to nejako podlozit alebo len taras?

Deria

Rhea, fanaticke? Mozes byt konkretnejsia? Ovecka, moze sa objavit aj 1000 hodnoverných studii o tom, ako mäso cloveku neprospieva, ba skodi ale ti, co su na mäso zvyknuti, sa ho nevzdaju, pretoze mäso je navykove. Skuste 1-2 mesiace nejest mäso a tiez absolutne ziadne mäsove vyrobky. Samozrejme, ze to nevydrzite, budete nervozni, ako ked sa fajciarovi odoprie cigareta.:)Takze kazdy cita a pocuva len to, co chce.

0vecka

2 rhea zase vis ak ma naozaj taku skusenost tak jej to tazko vyhovoris...inak dava to zmysel na ladviny by vel atekutin pomoct mohlo a ak pila len tie stavy tak jej to fakt mohlo pomoct... to ze mrte ludi prisaha ze ich vyliecila homeopatia je zase druha vec..

GoFruit

Mala som chronicky zapal ladvin. Nemohla som chodit aniv lete bez ponoziek ani sediet na lavicke ani na zemi. Teraz to vsetko robim. Nenohla som vyjst poriadne von lebo mi bolo treba stale curat (castejsie ako kazdych 5 minut). Teraz jem ale ovela tekutejsiu stravu - ovocie je z 80 az 90% voda a chodim o dost menej na zachod. Mavala som pravidelne zapaly mocovych ciest a vaginalne zapaly vkuse plus afty kazdy mesiac. Bolesti hlavy kazdy druhy den. A to take ze som prerevala celu noc od bolesti, chodila som na vysetrenia ako ct atd a nanic neprisli a zrazu stacila zmena stravy a bolesti boli menej caste. A psoriaza v hlave mi odisla do 2 mesiacov od prechodu na raw.

GoFruit

Joj ovecka tak to sme sa ale vobec nepochopili. Ja som pred zmenou stravy bola dost chora. Keby som ani pred tym nechodila po lekaroch tak okey nemam s cim porovnat. Ale ja to mam s cim porovnat a velmi sa mi ulavilo. Takze pre mna je to velky argument.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Byť či Nebiť : Vegetarián - Fórum - ZDRAVIE.sk