Metaplazia pažeraka - GERD

Príspevok v téme: Metaplazia pažeraka - GERD
|AnonyM|

Prosím Vás akú šancu mám že sa z tejto choroby uplne vyliečim... mám len 16 rokov po troch mesiacoch bolesti pod hrudnou kosťou mi zistili GERD a metaplaziu(červenu sliznicu) na pažeráku... našťastie vý sledky boli vzoriek boli vporiadku. Na internete som čítal že je to NEBEZPEČNÉ može z toho vzniknúť rakovina pažeráka :/. K tomu mám ešte reflux žlče do žalúska :/ ... Prosím dá sa to pomocou lekárov uplne vyliečiť alebo celý život budem žiť v strachu kedy z toho bude rakovina?

RNG

Kosican, ja nie som administrator ziadnych straniek ani fora, na to musis adresovat administratora. Ja som len prispievatel.

noačo?

No a čo má akože byť, že nie je v USA schválený? Užívala som to a žiadne hnačky sa nekonali, mne to pomohlo.

|AnonyM|

Takže bol som včera na kontrolu a lekarka mi predpisala KINITO (prokinetika), mám ich užívať 2-3 mesiace... myslíte že na liečbu refluxu žlče je tento liek vhodný?

RNG

Surova cvikla obsahuje plno proteolytickych /bielkoviny rozpustajucich enzymov.
Spolu so stavou zo stonkoveho celeru a mrkvy sa v minulosti pouzivala na dokladne precistenie tela pri zamoreni a najma rakovinach.
Dnes ale mozno dostat ovela silnejsie enzymaticke potravinove doplnky, a pomerne lacno, takze tuto zmes surovych stiav neodporucam ako hlavny zdroj odmorovania.

|AnonyM|

RNG? a aký máš názor na cviklu? Čítal som o nej že je zdravá a obsahuje aj vitamín E, ktorý je dobrý na celkovu regeneraciu organizmu. Ďalej tam bolo aj že pomáha aj pri:
• nadváhe
• problémoch s pečeňou a obličkami
• prevencii proti rakovine
• uľahčuje liečbu chrípky a nachladnutia
• črevných a žalúdočných problémoch
• zbavuje organizmus toxických látok
• obsahuje rozpustné vlákniny znižujúce hladinu cholesterolu
• šťava zmiešaná s medom sa užíva pri vysokom krvnom tlaku

|AnonyM|

Takžesom dosť hľadal o regeneracii metaplazie a našiel som toto: Nenádorové proliferácie:
1/ regenerace
2/ hyperplazie
3/ metaplazie
4/ dysplazie
V těchto případech jde o kontrolovaný růst, vymizí-li příčina, nenádorová proliferace mizí. Přesto tyto nenádorové proliferace mohou být „předstupněm“ pravého nádorového bujení.

Metaplazie:
a/ epiteliální
b/ mezenchymální
Definice - forma konrolovaného, abnormálního růstu; adaptivní náhrada jednoho typu zralé tkáně jiným typem zralé tkáně.

Epiteliální metaplazie - chronická iritace cylindrického epitelu epitelem vrstevnatým dlaždicovým – bronchiální epitel.
Metaplastický epitel pravděpodobně roste z tzv. rezervních buněk.
další příklady - trachea, žlučník, endocervix.
Důležitou roli hraje vitamin A (jeho nedostatek vede ke sklonu k metaplazii), retinoidy pravděpodobně kontrolují diferenciaci buněk.

Mezenchymální metaplazie - ve vazivové tkáni po chronické iritaci nebo poranění - v jizvách, popálení. Chronické trauma-myositis ossificans.
Epiteliální metaplazie je snáze reverzibilní než mezenchymální.