Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Alopecia Areata (vypadavanie vlasov)

Príspevok v téme: Alopecia Areata (vypadavanie vlasov)
darkhead

Mám 17 rokov a bojujem z alopeciou areatnou. :(
Minulého roku v júly mi zistili alopeciu areatu, vypadala mi asi polovica vlasov na hlave a pokračovalo to dalej, následne som bol hospitalizovaný a po hospitalizácii vypadávanie prestalo. Prestalo v novembri 2013. Od novembra 2013 do dnes mi narástlo zopár nových vlasov ale nevidím niejakú veľkú zmenu.
Chcem sa opýtať, čo mám ďalej robiť ? čo by ste mi poradili aby som "naštartoval" rast vlasov tam kde mám holé miesta ?
ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ VOPRED trápim sa s touto chorobou :( a za každú pomoc budem veľmi vďačný.

Miranda1989

Mám 25 rokov, v máji 2015 mi priateľ na hlave na dvoch miestach objavil 2 miesta kde mi úplne vypadali vlasy. Kolieska mali priemer asi 4 cm. Viete čo to pre mňa muselo v mojom veku znamenať, vždy som sa pýšila dlhými zdravými vlasmi, bol to pre mňa strašný šok. Absolvovala som veľa vyšetrení, štítna žľaza, zubár, gynekológia, očné, krčné, gastro... Všetko bolo ok až na zubára, ten mi našiel skrytý zápal pod zubom o ktorom som nevedela, nič ma nebolelo. Zároveň kožný pripisuje taktiež stresu v predchádzajúcom období, čo v mojom prípade sedí. Koncom roka 2014 som menila bydlisko, prácu, vzťahy boli viac než napäté a teraz s odstupom času si naozaj uvedomujem že som prežívala naozaj nesmierny stres. Zubár ma dal dohromady, zápal preliečil, kožný mi predpísal mastičky, tinktúry na postihnuté miesta, chodila som na kožné na UV hrebeň. Začala som sa lepšie stravovať, viac sa hýbať, tešiť sa zo života neriešiť hlúposti, upratala som si vo vzťahoch, začala myslieť pozitívne a všetko zlé som sa snažila čo najviac eliminovať. Na alopeciu som sa snažila nemyslieť i keď to nebolo ľahké. Dnes je november, na miestach kde som v máji nemala absolútne nič mám dnes 3 cm hustého ježka, zo začiatku rástli jemné biele vlásky, dnes postupne hnednú a silnejú. Všetkým Vám, ktorí máte podobný problém silno držím palce, hlavu hore. V prvom rade je potrebné zistiť príčinu vo Vašom tele. Držte sa a myslite pozitívne!

areatka

Mne naposledy pomohlo, keď som zo stravy vylúčila mlieko a lepok. Veľmi rýchlo mi plešinky zarástli. Teraz jem zasa všetko a po 3 mesiacoch od ukončenia liečby sa mi objavila nová maličká pleška :-(

TetaC

Prečítala som si Váš príspevok chcem Vás povzbudiť lebo týmto ochorením trpel aj môj syn a podarilo sa mu z toho dostať chce to trpezlivosť a čas my sme na to používali takýto macerat do 0,7 dcl fľaše naukladame zelený rozmarín a zalejeme to raznou palenkou k tomu pridáme aj vyčistené koreň lopucha a roren žihľavy na slnečnom mieste na okne nechať ľutovať 2tyzdne potom sedíme a masirujeme postihnuté miestá´ak by ste nemali rastlinný tak môžte skúsiť aj prípravky ktoré ponúkajú na uvedenú chorobu aj na interneté´prajem veľa trpezlivosť a výsledok bude určite dobrý´ tv

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alopecia Areata (vypadavanie vlasov) - Fórum - ZDRAVIE.sk