Dan z prijmu

mate59

erika.n presne tak,firma si ju následne od štátu vyžiada späť, resp. o to menej odvedie z preddavkov na daň, ktoré platí...

erika n.

mate - vracia ich firma, nepleť ju...ale ak už ideme do podrobností, firma si ju následne od štátu vyžiada späť, resp. o to menej odvedie z preddavkov na daň, ktoré platí stálym zamestnancom.

ale toto zamestnancov ani brigádnikov nemusí zaťažovať, odkial sa im preplatky vracajú, hlavne že ich dostanu.

som ekonomka, viem to :)

mate59

tie preplatky nevracia tá firma, ale štát, firma nemá záujem ta oklamat,lebo musí mat učtovníctvo vedené správne kvoli kontrole.

erika n.

neboj, neoklamú...strhli ti dane, musia ich vrátiť, nakoľko ti neuznali nezdaniteľnu položku

nemôžu si dovoliť oklamať, však vo firmách sú rozne kontroly a za takú sumičku by neriskovali.

lilien335

Dakujem za radu, urobim to tak kupim tlacivo a dam im to potom v praci a budem dufat ze ma neoklamu lebo v dnesnej dobe su schopny urobit vsetko preto aby nemuseli vratit ani cent

erika n.

flegma poradila zle ! nie ročné zučtovanie !!

Musíš v každom prípade ísť fo práce, kde ti vytlačia POTVRDENIE O PRÍJME a na základe toho si podáš daňové priznanie.

alebo

kúp si v obchode s tlačivami tlačivko ŽIADOSŤ O ROČNÉ ZÚČTOVANIE, vypíš to ( je to jednoduché ) a odovzdaj v práci. Na základe toho to ročné zučtovanie urobí zamestnávateľ a tebe potom do konca marca preplatok dane vrátia ( ak na účet tak o to lepšie, nemusíš mať starosti)

odporúčam druhú možnosť, nakoľko ak nevieš vyplniť dnové priznanie , tak máš po starosti.

Tú žiadosť o ročné zúčtovanie musúš stihnuť do 15.2. inak t to neurobia a ty budeš POVINNÁ si podať daňové !

mate59

urob tak ako ti napísala flegma,priznanie si musíš vypísat potom sama,na DÚ ti to vypisovat nebudú, to nie je ich povinnosť, len ak by si tam mala niekoho.

lilien335

Oni mi zdanili moj prijem dva dni co som brigadovala a stiahli mi z toho do 50 eur ktore chcem spat preto sa pytam ci si to mam ist do roboty dat vypisat alebo mi to mozu rovno na danovom