Prestalo sa mi dariť

Príspevok v téme: Prestalo sa mi dariť
doktorka22

Dobrý deň!
Len stručne opíšem svoj stav. Mala by som tento rok končiť 3.ročník na VŠ, no asi nebudem. Pôjdem do medziročníka s dvoma, troma predmetmi. A to som doposiaľ mala vždy všetky skúšky spravené, nič som nikdy neprenášala.
No tieto skúšky som sa začala neskôr učiť, lebo v rodine boli zdravotné problémy, a tak som sa začala poctivo učiť až neskôr...aj keď sa naučím na skúšku o ktorej spolužiaci hovoria, že je to o šťastí, tak nespravím. A pritom som sa aj učila viac ako oni, len oni mali šťastie, skúšajúci mal dobrú náladu alebo ja neviem...alebo to je tým, že sú už posledné termíny a chce čo najviac ľudí poslať do medziročníka, aby škola mala peniaze....
No začínam mať pocit, že to tak asi má byť. Hoc mi to stále nejde do hlavy, že doteraz mi všetko išlo a teraz toto...a to som aj brigádovala v dobrej firme, nie ako ostatný spolužiaci, učila sa jazyk,...
Prosím len o povzbudivé slová, nech sa posnažím čo najmenej skúšok mať v tom medziročníku, alebo že to nie je nič neobvyklé, že to nič zlé neznamená,...

Fleur-de-lis

neber to ako smolu. Prekážky sú v živote na to, aby sme sa naučili niečomu novému, zocelili náš charakter, naučili nás zabojovať atď. Ak ich budeš brať negatívne, tak veľmi šťastná a úspešná v živote nebudeš. Prekážky sú dobré :)
Ľudia sú zvyknutí brať takéto nečakané prekvapenia hrozne negatívne. To je ale blbosť. Keby život išiel ako po masle, zomreli by sme ako zakrpatení sprostí ľudkovia. Teš sa z toho, že máš niečo, s čím sa treba popasovať - minimálne psychicky. A nenechaj sa zdeptať názormi ďalších, čo takéto veci vnímajú ako pohromu. Ich smola ;)

doktorka22

myslíš, že každému sa to môže stať? Lebo ja mám pocit, že to len mne, že takáto smola sa mi prihodila.
A dokončiť, dokončím, ale s medziročníkom :(. a Mgr chcem doštudovať v zahraničí...aj preto by sa mi aj zišiel ten medziročník, aby som si zarobila čosi a doučila jazyk...no i tak to beriem ako veľkú nespravodlivosť od života...