Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stereotyp vo vztahu,ako dalej?

Príspevok v téme: Stereotyp vo vztahu,ako dalej?
marbejka

Ahojte, chcela by som sa s vami podelit o svoj problem a zaroven sa opytat na radu, aj ked viem ze v konecnom dosledku sa musim rozhodnut aj tak sama... s mojim priatelom sme spolu 4 roky, od mojich 16 rokov, dnes mam 20. Bola to moja prva laska a ja som si myslela ze spolu dostaneme už navzdy lebo som ho na začiatku milovala tak, ze by som za neho polozila aj zivot.. ale posledny rok sa v tomto vztahu necitim stastna a nie je to iba o tom že nerobime ziadne spoločné aktivity ale už sa nemame poriadne o com rozprávať, máme rozdielne názory na vela vecí a cim dalej mi začína liezt riadne na nervy tým ako sa správa..Najhorsie je, že on to vobec neriesi, mna berie ako samozrejmost a ked mu poviem aby sme sa o tom porozprávali tak sa mi iba vysmeje ze co chcem riesit, ved sa predsa lubime a to hlavne.. lenze ja už ani neviem, či ho vlastne este milujem alebo je to iba zvyk po tých styroch rokoch.. Keď si predstavim ze by som sa s ním mala rozísť tak by mi to bolo hrozne luto, lebo je to moj takmer najblizsi clovek a mam ho hrozne rada a co je najdolezistejsie nechcem mu ublizit a nechcem ho stratiť. Ale som este mlada a som si priam ista ze takto nechcem stravit zvysok zivota, pretože on ma nechce ani púšťať vonku s kamarátkami a mne hrozne chýba sloboda. Ak mate niekto podobne trapenie skúste napisat alebo poradit.. dakujem

Matula99

Ahojte baby...Akoby som čítala moje vlastné slová...Budem mať 20 rokov, sme spolu viac ako 3 roky...Vo vzťahu to mám podobne, možno aj horšie.. Dokopy spolu nikam nechodíme, teraz pred nedávnom som sa k nim nasťahovala (dôvod boli moje osobné rodinné problémy), začo som mu veľmi vďačná, lebo inak by som asi skončila na ulici..Avšak ja mám pocit, že sme spolu už len zo zvyku, on ma berie ako samozrejmosť, o mňa majú stále muži záujem, preto sa aj rada obliekam, malujem - samozrejme aj preňho, aby som sa mu stále páčila, narozdiel odo mňa, on sa začal úplne zanedbávať čo sa týka výzoru. Ja som mu to už aj niekoľko krát na rovinu povedala, že proste ja sa preňho stále snažím byť príťažlivá a on robí presný opak..proste mu to je jedno..čo sa týka sexu tak to radšej asi pomlčím, ten máme sporadicky aj to ho musím pol hodinu presviedčať, jednoducho mne to chýba..Avšak neviem si bez neho predstaviť život už, že proste len tak zahodím tie roky s ním...:-/

Mikiii458785

Ahoj :) neuveritelne ale akokeby som citala svoje vlastne slova alebo co :D som na tom uplne rovnako.. mam 20 a so svojim priatelom som od 16stich.. zachvilu mame vyrocie 4 roky a mam taky isty problem.. nic poriadne spolu nerobime a nudi ma to uz takto.. neviem ani co vlastne chcem.. to asi z tej nudy abo co :D ale na druhej strane ho mam rada, lubim ho a neviem si to bez neho predstavit.. poslednu dobu velmi casto rozmyslam o rozchode a dokonca aj citam vela prispevkov vo forach ohladom rozchodov pri dlhorocnych vztahoch... no normalne neviem co chcem asi tak sa divne citim.. nic sa mi uz nechce.. a tiez mi zakazuje chodit s kamoskami na diskoteku a tak.. trochu ho aj chapem lebo som sa uz viac krat aj opila a jemu sa to nepacilo taze chapem ho ale tak... ako co mam sediet cele dni zavreta doma a byt len s nim??... a on je dokonca este aj kvoli skole cez tyzden prec cize sme spolu tak asi 2x do tyzdna mozno nejake 3-4 hodinky za den...

odpovedam

ak ta berie ako samozrejmost a nema zaujem o komunikaciu, tak skus mu dat najavo prave to, ze ta istu nema. nejaky cas sa venuj len samej sebe. Neozyvaj sa mu, nepis, nechatuj. Neber to ako truc, ale ako sposob, ako byt sama so sebou, s priatelmi, rodinou, zalubami. Nech sa chlapec o teba snazi, nech ti da najavo, ze o teba stale stoji. Ak sa vo vztahu jeden prilis prisposobuje, bude opusteny. Stoj si za svojim.

Ak sa ti chlapec ozve, ze ta chce vidiet, tak povedz, ze nie. Ak navrhne pondelok, ty navrhi az piatok a pod. Proste mu daj najavo, ze nie je pre teba cely svet a mas aj ine veci, ktorym sa chces venovat rovnocenne. Nebud vsak nanho urazena, nahnevana ani ustipacna. Povedz to uplne normalne, sebavedomo a hrdo. Uvidis, ze ten cas ti prospeje. Venuj sa sebe, rob veci, na ktore si nemala cas a pripadne aj zmen prostredie - vylet, dovolenka, damska jazda a pod. Drzim palce ;-) a samozrejme po nejakom case, ked budes citit, ze sa k nemu uz "mozes vratit", povedz mu o svojich pocitoch, co v tebe vyvolava jeho nezaujem o riesenie problemu. nebud s nim len preto, ze sa bojis, ze ho stratis, to je ta najhorsia motivacia.

marbejka

L-turn: no to o tej slobode som dodala az nakoniec a ak si si to cital cele tak by si videl ze tych problemov je viac - napriklad ze sa ani nemame o com rozpravat,mame rozdielne nazory na dolezite veci atd,co je podla mna vo vztahu dost dolezite

maddie: som rada,ze to chápes.. :) presne aj ja mam pocit ze dnes som uplne iny clovek ako som bola vtedy ked sme spolu zacali chodit a mame cim dalej tym menej spoločného..už takmer nic, niekedy mam pocit ze nas spaja len ten cas,ktorý sme spolu prezili inak nic... ale ked sa s nim chcem o tom rozpravat tak on to vobec neberie vazne a neda sa s nim.. tak som to uz vzdala

maddie

L-turn, keď sa marbejka rozhodla založiť diskusiu, tak asi moc fungujúce to nie je, nie? ...

Marbejka, presne rovnakú situáciu som zažila aj ja, dokonca v rovnakom veku.po 4 rokoch sme to ukončili. cez tieto 4 roky si dospela a prešla určite mnohými zmenami a je úplne pochopiteľné, že by ti to bolo ľúto, a chápem aj to, že si si nie celkom istá, či ho naozaj ľúbiš alebo je to len zvyk. Každopádne nie je v poriadku v žiadnom vzťahu, ak ťa nechce púšťať von s kamarátkami. si snáď jeho majetok? na to právo nemá. skús sa s ním otvorene porozprávať a povedať mu čo cítiš, alebo si dajte pauzu, odlúčenie..a potom uvidíš ako to je s tvojimi citmi. nájdi samu seba. držím palce:)

L-turn

tak nech ta pusti von a ty mu slub a ani nic neurob zle...
a mate vybavene..
sloboda casom unudi.. ak mas nieco cenne.. tak si to predsa straz..
dvaja na tomto pracovat mozu.. bez problemov..
ale ukoncit vztah? fungujuci? len tak?
ach.. mladez...
:P
co ine ti vo vztahu vadi? a co chces robit ako slobodna?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stereotyp vo vztahu,ako dalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk