Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo

Príspevok v téme: Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo
Majka_8

Som študentka tretieho ročníka na Strednej škole. Teraz mám skúšky a potom maturitu. Ja viem že rozmýšľať o tom je možno ešte skoro ale mám jasné plány do budúcnosti a chcem si ich splniť za každú cenu. chcem ísť študovať na vysokú školu (psychologickú) Problém je v tom že by som potrebovala financie (dosť veľké) ktoré nemám. Chcem ísť strašne tento rok do zahraničia na nejakú brigádu ale bojím sa, že ma oklamú kedže sa to často stáva a najčastejšie to ide cez známosti, ktoré ja nemám. Chcela by som Vás poprosiť či o niečom neviete. Ďakujem

TinaM

Ahoj Majka, podla mna je super, ked si si zvolila cestu a vysnivany ciel, aspon nebudes bezcielne bludit svetom, ako tisice inych mladych ludi. Tie negativne komentare, ktore tu odzneli vsak ukryvaju kusisko pravdy (napr. o tom, ze vystudovat psychologiu je z celeho procesu "stavania sa psychologom" to najlacnejsie, ze VS v dnesnej dobe nikomu pracu nezaruci a pod.), na druhej strane by som to vsak nebrala tak tragicky. Mas moznost socialneho stipendia, pokial tvoji rodicia nezarabaju vela, zaroven, ak budes mat dobry prospech, tak mas narok aj na motivacne (ci ako sa to teraz vola) stipendiu. Intraky sice nie su bohvieco, ale cenovo su super, da sa to vsetko zvladnut. Najdes si brigadu popri skole, kludne par hodin tyzdenie, aby si si mala z coho kupit napr. nejake osobne veci. Skripta sa daju kupit od starsich (ako tu uz odznelo) a nasledne predat. Len nemozes byt hanbliva a ustrachana, zacni si "pestovat lakte", aby si sa vedela prebit a bude to vsetko super. Drzim palce :)

AlisonWolf

Mňa by zaujímalo, že či máte len stredné školy, práve tí, čo to tu tak kritizujete, že chce ísť mladá slečna na vysokú alebo či vôbec nejakú vysokú máte...

ebi777

ja som mala spolubývajúce, ktorých rodičia tiež nezarábali veľké peniaze,,, a kvôli tomu si mohli vybaviť sociálne štipendium, ako som tak si všimla povšimnúť,,,, tých peňazí bolo dosť, keďže každý týždeň sa stihli dať dole alkoholom :-)

mala som pocit, že oni sú na tom finančne stále lepšie ako ja..

Ivka 1

Majka opäť, nič si z toho nerob :) Dostala si tu aj celkom užitočné rady , teda aspoň niektoré. Nenechaj sa znechutiť , vždy sa niekto nájde, kto sa o to bude pokúšať.

Majka_8

Ja viem, že som oproti Vám sopliak ale práve preto som sa sem obrátila lebo ľudia v mojom veku o tom tak veľa nevedia

Majka_8

a čo na mňa teraz útočite? to keby sa mal každý jeden človek zaoberať tým čo nemajú druhý a že on chce niečo viac to by sme teda dobre dopadli ... dobre už to komentovať nemusíte chcela som vážne poznať názory iných, nejaké tie rady alebo niečo čo by mi pomohlo ale ako vidím tu sa to nedáá .. a kto povedal že berem psychicky chorých ľudí za odpad?? ach a ešte niečo kto tu píše že chcem nejaký titul!!!! chcem sa učiť Ďalej aj po škole ... nepotrebujem žiadny titul

repka

Martina... To tazko vysvetlis babe v tretom rocniku co ma mozno vstepovany nazor o titule a vysokej skole atd...
... V dnesnej dobe je tolko mladych ludi, co sa neboja, odidu do zahranicia, robia hocijaku robotu aj par rokov a ked sa naucia jazyk vystuduju tam... Aj bez znamosti ..napr v rakusku, kde vysoke skoly neplatis a moze studovat kazdy...
... To je tak slovenske, mozno komunisticke este ..skoncit strednu skolu, ist na vysoku a zamestnat sa v danom odbore a pracovat tam az do dochodku... A pri kazdej prilezitosti prizvukovat ze ma titul..
...dnesny svet je ale iny - myslim si ze na jednej strane tazsi, ale na druhej strane ma clovek tolko moznosti.. A moze si vybrat ci skonci vysku na sk a po praci horko tazko najde zamestnanie a bude zivorit do smrti, alebo proste odide do zahranicia...

Martina210

Majka 8

alebo este vies co ??? Mozes si este kupit titul psychologie.Vyjde ta to aspon psychicky gratis.Nebudes si bit hlavu o stenu ze: boze ja truba naco len som sa na to dala.
INAK NAZOV TVOJEJ TEMY NEMA CHYBU.VIES KOLKO LUDI NA SLOVENSKU NEMA Z COHO ZAPLATIT DOLEZITEJSIE VECI AKO JE SKOLA!!!!!!!!