Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo

Príspevok v téme: Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo
Majka_8

Som študentka tretieho ročníka na Strednej škole. Teraz mám skúšky a potom maturitu. Ja viem že rozmýšľať o tom je možno ešte skoro ale mám jasné plány do budúcnosti a chcem si ich splniť za každú cenu. chcem ísť študovať na vysokú školu (psychologickú) Problém je v tom že by som potrebovala financie (dosť veľké) ktoré nemám. Chcem ísť strašne tento rok do zahraničia na nejakú brigádu ale bojím sa, že ma oklamú kedže sa to často stáva a najčastejšie to ide cez známosti, ktoré ja nemám. Chcela by som Vás poprosiť či o niečom neviete. Ďakujem

Larrra

ak chces studovat existuje fond na podporu vzdelavania, ktory ti poskytne pozicku, ale radim ti vyber si nieco perspektivnejsie, aby si ju mala potom z coho splatit

Ivka 1

Majka nič si z toho nerob, choď za svojim cieľom a nenechaj sa odradiť. Vždy sa nájde niekto, kto Ťa bude od toho odhovárať. Toto je prvý krok,začať,pýtať sa, hľadať riešenie, vypočuť si rôzne názory ale to,čí sa nimi budeš riadiť je len a len na Tebe.

Majka_8

lilyankaa tie známosti by sa aj našli ale ak mám pravdu povedať teraz ste mi trošku nahnali strach
pappa152 tak to som nevedela ale to by som prv musela byť na tej škole nie
zewa no to je ťažko na každá VŠ je finančne nákladná a na dve už duplom nemám
repka to nie je o tom že všetci to chcú študovať aby si sami seba predstavovali ako veľkých pánov.. nevieš aký mám dôvod tak nepíš také veci.. a k tomu zahraničiu práveže poznám ľudí čo tam išli len cez známosti ale ja sa s nimi nestýkam moc sa nemusíme.
Ďakujem veľmi pekne za vaše názory a rady ... trošku ste mi to osvetlili

repka

Hej psychologia.. To vsetci chcu studovat, lebo si hned predstavia seba po sknceni ako velkeho üana psychologa..ale pravdu maju..aj ja poznam par ludi..jedna mi je aj blizka kamaratka co ma psychologiu a robi uplne nieco ine.. Za prax bez ktorej ta nikde do roboty nevezmu si musis dokonca ty platit!!,....
Inac este som nepocula ze niekoho oklamali v zahranici ... Ja som bola tiez parkrat a neoklamali ma... Chod cez znamejsiu agenturu a nemas sa coho bat...a nepoznam nikoho vobec nikoho kto siel na brigadu do zahranicia po znamosti - to ako sa da vobec?
.....

zewa

Vystudovat psychologiu je na tej profesii to najlacnejsie. Tazko je si najst pracu. A ked si ju najdes, musis sa vzdelavat (a to su poriadne peniaze, co sa platia.. napr. taky psychoterapeuticky kurz, konferencie, atd.). Je to financne velmi narocne povolanie. Zvol si skolu, ktora ti prinesie vysoky zarobok, a potom si vystuduj psychologiu.

lilyiankaa

ja len, že si nemysli, že tá VŠ (psychologická :D ) je niečo super ... ak nemáš známosti, k fleku dobrému sa nedostaneš alebo ak nemáš našetrené peniaze, aby si si mohla otvoriť vlastnú prax ..mám pár známych psychológov a teda ani jeden z nich to nerobí ....