Modranie rúk

Príspevok v téme: Modranie rúk
Dolores888

Ahojte, mam jeden problém a chcela by som sa opýtať, či sa to stávam aj vás, alebo by som radšej mala zájsť k doktorke.Už dosť dávno ked je zima, tak si sfialovejú nechty (nie prsty, len nechty) ale dnes mi sfialoveli tri prsty a dlan a trvalo to dosť dlho.. a ruky som mala teplé.Neviete čim by to mohlo byť? Ďakujem :)

RNG

Moze to byt zuzovanie ciev,na co pomoze napr ovocie hlohu(ACE mechanizmus) ale najcastejsie su to zapchate cievy, co treba cistit od oxidovanych a polymerizovanych tukov a tukovobielkovinnych zlucenin(cholesteroly) lecitinom a enzymom lipase.
Enzymi na riedenie krvi a rozpustanie fibrinov a trombov su nattokinaza, serrapeptase a lumbrokinase.
Obcas sa do tych vrstoev zamiesaju aj mineraly-kalcifikatove vrstvy a na to pomoze chelacia alebo aspon brat vitaminy D-3 a K-2, s ktorych pomocou telo presadi mineraly z makkeho tkaniva do kosti.

Milan33

Nemôže sa jednať o chorobu spôsobenú nedostatkom kyslíka - napr Raynaudov fenomén? Hľadal som na www.lekarplus.cz a medzi príznaky patrí modré nechty a modrá farba kože.