Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

2 týždne pred menštruáciou

Sofia672

Ak Ti menštruácia dorazí tak ako má, s najvačšou pravdepodobnosťou tehotná nie si. Sú prípady, kedy sa žene dostaví menštruácia aj počas prvých mesiacov tehotenstva, vtedy býva krvacanie miernejšie a trvá kratšie. Ale to sa vyskytuje len výnimočne. Samozrejme, že sa tvoja menštruácia môže omeškať alebo prísť skôr, každý cyklus je jedinečný a ovplyvňuje ho mnoho faktorov ako stres, choroba atď. Osobne Ti odporúčam, v deň očakávanej menštruácie ( ak nedorazí) urobiť tehotenský test, najlepšie čo najcitlivejší (od 10mlU/ml).Nájdeš ho v každej lekárni alebo drogérii. Pokiaľ bude test negatívny a menštruácia stále nedorazí, test zopakovať po dvoch dňoch. Pri opakovanom negatívnom výsledku počkať do príchodu menštruácie.Ak by bol test pozitívny,na tabletky je už neskoro, nedá sa nič robiť, len sa pripraviť na príchod nového človiečika a čo najskôr sa objednať u svojho gynekológa. Prajem Ti, aby Ti to vyšlo, ako si želáš a nabudúce viac zodpovednosti :-)

Wenndy

No ja dieťatko nesmiem mať :( Takže mám 14 dní do menštruácie .. ak mi príde znamená to, že nie som tehotná a je to Ok ?? ak by meškala 2 tri dni alebo prišla skorej je to tiež v pohode ?? prípadne keby mi tehotenský test ukázal, že som v tom sú ešte nejaké tabletky ?? alebo mám smolu

escap

Tak ako píše sofia, je možné, že si mala práve plodné dni, pretože tie zvyknú byť v strede cyklu (medzi dvoma menštruáciami). Na rozdiel od sofie si ale nemyslím, že je najlepšie užiť tabletku po. Lepšie je, ak dieťatko neplánuješ, zdržať sa sexuálnej aktivity.

Tabletka po môže zabrániť ovulácii, čiže uvoľneniu zrelého vajíčka, ak sa užije v predovulačnom období, inak počatiu (oplodneniu) nezabráni a potom spôsobuje raný potrat tým, že znemožní oplodnenému vajíčku uchytiť sa v maternici. Žena v tom prípade otehotnie a následne tabletka po nový život usmrtí :(.

Sofia672

Neviem, ako dlhý cyklus máš, ale pokiaľ je tvoj cyklus napr.28-dňový a pravidelný, je vysoká pravdepodobnosť, že si bola práve v období ovulácie, kedy je možnosť oplodnenia najvyššia. Ovulácia zvyčajne (ale nie vždy)nastáva v strede cyklu.Je možné si ju odsledovať buď meraním bazálnej teploty, pozorovaním hlienu krčka maternice alebo ovulačnými testami. Vajíčko je schopné oplodnenia len okolo 12 hodín, ale spermie môžu vo vhodnom prostredí prežiť aj 5 dní, takže pravdepodobnosť otehotnenia je naozaj vysoká.Aj taká kvapka obsahuje neuveriteľné množstvo spermií a na oplodnenie stačí len jedna šikovná spermia. Ak momentálne dieťatko neplánuješ, najlepšie je asi užiť tabletku po do 72 hodín, ale tá sa má užívať len v nutných prípadoch,je to množštvo hormónov.Takže opatrne a nabudúce vačši pozor. Ak už prešlo 72 hodín, tak ti neostáva nič iné, len si počkať do príchodu menštruácie a ak nepríde, tak skúsiť tehotenský test, ktorý by ti už mal dať spoľahlivú odpoveď.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

2 týždne pred menštruáciou - Fórum - ZDRAVIE.sk