Spermiogram bez masturbacie?

Ivka 1

ikatika potom ma môžeš kľudne kontaktovať, myslím ,že by sme Vám vedeli pomôcť. Máme v poradnom zbore lekárov aj gynekológa . Pomohli sme viac ako tisíc párom k otehotneniu a donoseniu zdravého bábätka. Ak boli aj zdravotné ťažkosti na strane partnera,dalo sa pomôcť aj tam. Je veľmi dobré ak obaja partneri poznajú svoj zdravotný stav , úplne Vám to schvaľujem. Potom napíš či je všetko v poriadku.Držím palce.

ikatika

0vecka - nemyslim ze by existovala nejaka smernica to zakazujuca.. len asi prax je taka ze muz tam ide proste sam.. ale ked sme pri tom - ja si za to platim, a nie malo - takze vlastne mozem mat poziadavky akekolvek, ak s tym suhlasi partner a neovplyvni to napr.vysledky alebo priebeh vysetrenia a pod..no nie?

ikatika

Ivka1 zatial nejde o IVF ale o prve vysetrenie. nedari sa nam 2 roky pocat babo, tak som myslela ze by bolo konecne nacase to uz zacat riesit. myslela som ale ze pojde najprv manzel na vysetrenie a podla jeho vysledkov sa budeme rozhodovat co dalej.. ale on sa nakoniec rozhodol ze rovno CAR kde nas vysetria oboch a ze tym aj usetrime cas chodit jednotlivo po nejakych doktoroch. nechcel ist na vysetrenie, asi hrdost a aj strach, ze co ak ma on problem. tak som rada ze sa odhodlal aj ked teda rozhodol ze pojdeme do iscar..

fero111111

to som netusil ze sa musi honit :DDDD hahahahha brutaaaal dost trapna chvilka ale kolko ich v zivote zazijeme:D a krestania su v prdeli musim honit ci pana co ted :D kokos to su problemyyyyyyyy

Ivka 1

Ikatika aký je vlastne dôvod na riešenie neplodnosti cestou umelého oplodnenia? Napíš mi o tom viac na mail ak budeš chcieť. Za viac ako desať rokov v oblasti riešenia rôznych zdravotných ťažkostí sme pomohli manželským párom k otehotneniu. Príčiny boli 40 % ženy a 40 % muži , zvyšných 20% boli obaja partneri v poriadku a predsa sa im nedarilo splodiť dieťatko.
Aj tam sa dalo pomôcť. Skúšali ste to aj touto cestou ?

VDV

Umelé oplodnenie zahŕňa:
- prístup k dieťaťu ako k tovaru
- vznik nového života mimo tela ženy
- manipulácia s embryami
- predimplantačná diagnostika
- eugenická selekcia embryí (vhodné, nevhodné, nadbytočné)
- selektívny potrat pri viacpočetnom tehotenstva (ak sa v tele ženy ujme viac embryí)
- likvidácia poškodených embryí, zmrazovanie nadbytočných embryí.

Od okamihu oplodnenia vajíčka sa začína nový život, ktorý nie je životom otca alebo matky, ale životom novej, jedinečnej a originálnej ľudskej bytosti. Moderná genetika potvrdzuje, že už od prvého okamihu je jednotlivcom, ktorý má svoje charakteristické črty jasne určené. Je novým človekom, ktorý má ľudskú dôstojnosť a preto s takou dôstojnosťou treba s ním zaobchádzať. Nie je tovarom, ktorý si rodičia "objednajú" v centre asistovanej reprodukcie a tím lekárov má zabezpečiť jeho "produkciu", pričom "nepoužité embryá" sa stávajú vedľajším produktom, ktorý je odsúdený na zánik.

Mať dieťa je krásna vec, ale nie za každú cenu. Sú hranice, ktoré človek v túžbe po dieťati nesmie prekročiť, pretože v prípade umelého oplodnenia je život jedného dieťaťa zaplatený smrťou x ďalších ľudských bytostí.

Cindy353

z takej hluposti robis vedu..
ale ano je este moznost velkou ihlou odobrat spermu priamo zo semennikov, ale som Ti to asi nemala hovorit, chudak tboj muz teraz

a predvtym oersinalom tam sa netreba vobec hanbit, oni su aj tak svojm sposibom uchylni inak by t nepracovali. a ci som zazila sestricky tam tak total asexual velke megery, mozmo naschval