Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesť hrdla pri behu

robo-ti

Ak behávaš vonku v horšom počasí, existujú nákrčníky, ktore chranie hrdlo rped studenym vzduchom treba skusit ci sa to s nimi nezlepši...

blablabla127

mne sa to tiež stáva, no nie stále iba keď behám a som veľmi zadychaná.... nemám pocit že by na tom bolo niečo zle lebo viem že keď sme napr. V škole behali na čas tak potom viacerè moje spolužiačky tiež vraveli že majú tento problem... no neviem ak sa to u teba prejavuje často a vadí ti to, tak skús vyhľadať pomoc.

kristi cahoj

Ahoj, ja mám úplne to isté. Keď človek ,dlhodobo robí cvičenie beh/futbal/basketbal/hokej, tak ma hrdlo neuveriteľne páli. Musím piť vodu, štípe to šialene to bolí a občas mi dych píska. Preto sa od mala vyhýbam týmto športom. Je to astma. Viem, že ju mám a úplne najčastejšie sa prejavuje takto. Ide o to, že mi astmatici máme zúžené priedušky a priedušnice, keď vytrvalo športujeme, dych cez naše zužené priestory musí prúdiť omnoho rýchlejšie ako u tých , ktorí majú tieto dýchacie trubuce širšie. Rýchlejší pohyb vzduchu pri nádychu a výdychu omnoho rýchlejšie vysušuje sliznicu a steny, tie sa potom ešte rýchlejšie zužujú a je z toho strašná bolesť, pískanie a štípanie. Neznášam to - dá sa tomu, čiastočne predísť sprejmi, alebo pomalým zvykacím tréningom - nepočula som , že by si to dlhodobo dokázal niekto vyliečiť.

Strašne neznášam túto astmu, vždy som bola dobrý športovec, ale práve pre nemožnosť byť aktívna vo vytrvalých športoch (tá bolesť sa na dlhé trate proste nedá vydržať), tie výkony proste klesajú. Ideálne športy pre nás astmatikov sú krátke športy- tancovanie (tam máš zostavu na max 5 minút pri ktorých si super výkonný ale potom koniec), skákanie, gymnastika, posilovanie atď.

Veľaštastia, ja moju astmu neznášam - všetky moje kamaráky choda behať a bicyklovať a aj keď mám lepšie telo, lepšie svaly často cvičím, na dlhe trate totálne strácam a nič s tým neurobím.

Keď pri športe dostanešzáchvat, tak pi strašne veľa vody - aspoň čiastočne navhlčí hrdlo a rýchlo to prejde. Tieť pomáha dýchanie pary, sauna a také kraviny.

Veľa štastia život s astmou je ok, len vrcholový šport sa s tým bohužiaľ nedá robiť.

kristi

pompiKolacik

3peat ,hej ten psik ma krasnu povahu ,takej povahy muza chcem ..... nie takeho co sa nosi s pochybnymi nosnicami :-/
KarolIP
A nemas zvacsene lymfaticke uzliny ?

KarolP

Krátkymi traťami myslíš koľko cca? :) No ja do to ho nejdem 'hrrr' snažím sa ísť takým pomalým behom no skôr, či neskôr tá bolesť príde :/

KarolP

Nie, teraz v zime som nebol (mám slabú imunitu, keď je zima), ale objavil som túto stránku tak som sa chcel opýtať. Nemal by som mať na nič alergiu, ale minulý rok som skúšal behať, keď bolo teplo a práve to sa mi stávalo. Aj keď hrávam nejaký šport - futbal alebo floorball to isté.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolesť hrdla pri behu - Fórum - ZDRAVIE.sk