Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Večierka a zákazy od priateľa

Príspevok v téme: Večierka a zákazy od priateľa
trdlovka

Ahojte, chcela by som si prečítať názory iných na môj problém. momentálne som v zahraničí a našla som si tu priateľa. všetko klape super do chvíle, keď si chcem s kamarátmi niekam vyjsť do klubu alebo do baru. jeho požiadavka je, aby som sa vrátila do dvanástej domov. pokiaľ ide o klub tam ma nechce vôbec pustiť lebo sa mu \"nepáči prostredie klubu\". vraj mi verí, že neurobím niečo zlé. proste sa mu nepáči, že tam sú iní chlapi, ktorí sa pokúsia so mnou rozprávať a baliť.

už sme si vysvetlili, že mojím dôvodom nie je baliť iných chlapov, proste sa chcem len zabaviť s priateľmi. mám 21 a kým sme neboli spolu, tak som chodila na párty a do baru niekoľkokrát do týždňa, avšak aby sme boli viac spolu už to nerobím.
mám ho veľmi rada a chcela by som s ním dôjsť k nejakému kompromisu, ale nejak nám to nevychádza.

teraz trávime čas spolu každý deň v týždni a raz do týždňa (reap. raz za dva týždne) by som proste chcela s priateľmi niekam vyraziť. je to zlé?

0vecka

nj to je chore podla mna moja stara si tiez obcas vide von a absolutne mi to nevadi. podla mna toto robia ludia ktori maju nejaky problem..inak aj ja som bol taky v prvom vztahu takze to uplne chapem ale vobec to pre vztah dobre nieje....

asitak

Ja som sa prestahovala do zahranicia ked som mala 20. Chodila som do klubov a zabavala sa s kamoskami 3x do tyzdna. po par rokoch som si nasla priatela, ktory tiez rad chodil von. Tak sme chodili spolu. Mna to po case preslo, jeho nie tak sme to vyriesili tak, ze sa chodil aj nadalej zabavat s kamaratmi kym som ja sedela doma (ziadne hadky bolo to moje rozhodnutie, a tak mi to aj vyhovovalo). Z casu na cas vecera alebo kavicka s kamoskami. Po case to preslo aj jeho.
Nedavno sme oslavili 7 vyrocie. Poznam vela ludi v mojom veku, ktori sa hrnuli do vztahov, maju deti... Miluju svojich partnerov, ale niekedy si zelaju aby mohli vratit cas a uzit si pred tym, ako sa usadili (teraz nehovorim o sexe so 100vkami partnerov, ale o cestovani, stretavani ludi z inych krajin atd.) Si mlada len raz a ver mi, ono to utecie ani nevies ako. Vyzera to, ze nie ste kompatibilni... Ziadna drama ved mas len 21 ja o 10 viac :)
Good Luck xo

Iveta Michael

niektoniekto 04:48

bravúrne si to napísal a vysvetlil,rozumné a správne stanovisko,za tento príspevok big like:)

Prezyvka55

Kiara24 tak potom som ta len nepochopil ale dik za vysvetlenie, tiez som za system zavolat toho druheho a nech sa on rozhodne.

Kiara24

Prezyvka, ja som nepovedala, ze fungujem spôsobom ze si robim co chcem a partnerovi ani neoznamim, nespytam sa :). Nasa komunikacia funguje spôsobom "zajtra idem s kamaratom/kamaratkou na kavu, nebude ti to vadit? Lebo pokial si chcel robit nieco specialne tak povedz" Ale to sa nestalo asi nikdy, lebo ak mame nejaky extra program, tak to vieme uz par dni dopredu a potom s nikym inym nic neplanujeme. A ak nie som s nikym inym a ani nemame my spolocne plany tak je to o spontannosti a dohodneme sa, ze dnes sa bud vidime alebo budeme doma u seba a pracovat na svojich veciach. Ked som sla na chatu tak automatika som ho volala som sebou, ale dala som mu na vyber ci chce alebo nie, lebo nuteny nie je. On detto. Raz sa stalo, ze ma nechcel zobrat, lebo sa jednalo cisto o pansku jazdu a tiez sa ma spytal, ci sa nenahnevam. Preco by som sa mala? Neboj sa, ja velmi dobre viem s tym svojim vo vztahu komunikovat bez akejkolvek nezhody alebo nedorozumenia, zakazov a podobne.

S tou symbiozou som to myslel tak, len si to asi zle pochopil, ze ak ide hoci na diskoteku s kamaratmi a jemu sa tam nepaci, tak co teraz ma sediet na zadku pri nom? Neuznavam proste ze bez partnera ani na krok. Nepoviem nic ak sa jedna o ples alebo inu slavnostnejsiu udalost. Ale ak ja nechcem ist s tym svojim trebars niekam von s jeho kamaratmi, lebo sa na to necitim, chcem si pospat alebo citat knihu alebo hocico ine, tak ide bezomna hoci viem, ze ma volal.

Tu vôbec nejde o to, ci je nieco in alebo nie. Vo vztahu nema byt ziadne obmedzovanie a zase to nema vyzerat tak, ze kaslime jeden na druheho.

A na druhej strane ak to jemu vadi, tie jej vychadzky, co by vadilo aj mne ak by to bolo tak casto ako to opisovala, tak samozrejme nech to obmedzi, ale nie uplne zrusi.

Prezyvka55

Kiara24 ano fungujeme v symbioze ale to sa uz teraz nehodi, nie je to in ze?

Btw: minimalne slusnost kaze sa toho druheho opytat nieco v zmysle nevadilo by ti, nesli by sme, mohla by som a samozrejme to plati aj pre druhe pohlavie.

Ale hej to uz tiez nie je in ze?

Kiara24

Ja tuto vec vidim z dvoch uhlov pohladu. Aj zo strany zakladatelky temy aj zo strany jej priatela.

Ide o to, ze ak jeden z partnerov sa chce ist niekam zabavit so svojimi kamaratmi, tak ten druhy by nemal zakazovat nic. A tobôz nie davat nejaku vecierku? Heh? To sme kde? V tomto veku uz aj rodicia pomaly povoluju z retaze svoje deti a nejaky partner na to nema ziadne pravo. Musi fungovat dôvera. A ani nie som toho nazoru, ze by mal vylucne partner vsade chodit so svojou polovickou. Vsak niekedy sa treba alebo clovek potrebuje vypnut aj vo svojom kruhu kamaratov, partner nech si je zatial s tymi svojimi. Ci to vy vsetci fungujete v takej symbioze alebo ako siamske dvojicky, ze vecer ani na krok od toho druheho? Lebo taky mam pocit, ked citam tieto reakcie. Nevidim ani nic zle na tom, ze chodi niekam do baru alebo na diskoteky atd. Kazdy ma svoj spôsob odreagovania. Ja sem-tam chodim tiez na diskoteku si zatancovat a zrovna s priatelovimi kamaratmi. On nechodi, lebo nema rad to prostredie ale ani raz mi nepovedal na to nic. A to ze chodi tancovat...no ludia ma len 21, nema deti, nie je vydata, ziadna hypoteka ani nic ju neviaze este k partnerovi natolko, aby nemohla si povyrazit. Takze to je prvy uhol pohladu.

Druhy uhol je ze mozno ma dotycna rada tancovanie, ale obmedzila by som ten pocet za tyzden. Potom si neviem predstavit kedy vlastne travi cas s priatelom. V tom ma pravdu on. Viac casu venuje kamaratom ako jemu, lebo sa trajda kade tade.

A na zaver - pozor zas na jeho prehnanu ziarlivost ;) Toto sa nema riesit zakazmi a prikazmi, ale kompromismi a nejakou dohodou. Ak ti toto bude robit aj dalej a este viac ta obmedzovat, tak vedz ze casom to bude este horsie.

Prezyvka55

Inak ked uz sme pri tom aj mna priatelka stale vola ked chce niekam ist s kamosmi. Niekedy idem niekedy nie podla nalady ale opyta sa stale. A vobec jej napriklad neni trapne ze ona je aziatka a napriklad ide von s kamaratmi s aziatmi a ja som europan, ze nepatrim prakticky do ich komunity, niekedy im dokonca aj prd rozumiem. A takisto ju ja stale volam ked idem niekam na koncert alebo dakde.
Proste mi to pride tiez normalne. Ved zijeme spolu.

niektoniekto

čo máte do faku s tým sebavedomím, choďte už do prdele, je nejaký problém, automaticky nízke sebavedomie. To si už inú diagnózu vymyslieť neviete?

Nemá sedeť na riti, to je blbosť. Ale dajme tomu, žije baba, má kamarátov, a chodí sa s nimi baviť. Naraz spozná úplne iného chalana, ktorý nepozná jej predošlých priatelov.

Prvé čo by malo byť, by malo byť zoznámenie svojho priatela s týmito kamarátmi, aby vedel niečo o svojej priatelke a lepšie ju spoznal. Potom sa poprípade rozhodol, čo a ako bude, a myslím že správna baba by mala toho priatela na akcie volať so sebou. A správny chalan by jej v tom mal s radosťou vyhovieť a proste nejako vzájomne by to mali spraviť aby sa tam niekto nenudil a nesedel na silu... Ak chce ísť baba bez priatela, tak je nejaký problém (možno ten priatel neni pre ňu všetkým a úplne ju nenaplňa). Ak nechce priatel ísť, tak môže mať na to dôvod, (práca, choroba...) ale mal by spraviť kompromis a sem tam by mal ísť s ňou sa zabaviť, veď to je normálne.

Akurád niekomu stačí raz za mesiac, inému stačí raz za rok, niekto zase potrebuje niekolko krát za týždeň. Žial, aj v tomto môžu nastať rozdiely a aj na tomto môže vzťah krachnúť. Verím priatelke, že keď ju pošlem niekde, že tam neskočí po prvom chlapovi, verím, že ak by ju niekto obťažoval tak mi to povie a ja mu poprípade rozkopem riť, ale neverím, že neexistuje situacia, kedy by mohla zlyhať. (Našťastie v mojom prípade verím, ale to záleží na priatelke, inej by som ťažko tak veril)

To platí analogicky aj pre opačné pohlavia.

Sami viete, že medzi mužom a ženou vždy prebiehajú nejaké signály, nikdy to nieje len tak, môžete tvrdiť že vaši kamaráti sú naozaj len kamaráti, a k opačnému pohlaviu sa správate ako akémukolvek človeku, ale toto funguje len za istých okolností. Musíte mať ružové oči len pre svojho priatela/priatelku a dostatočne musíte partnera milovať a musí vám vo všetkom byť ten najlepší. Ale vo vela prípadoch to tak nieje, ste potom mierne otvorený aj novým príležitostiam a niekto viac, niekto len máličko a teda sa môže stať, že zrazu zistíte, že chcete iného partnera. Logicky ten partner sa tohto obáva, a to nieje nič zlé, je to zdravá a prirozdená žiarlivosť. No zároveň, ten partner by vám mal dávať dôvod, aby ste ho zmeniť nechceli ani za nič na svete.

Ja napr nejdem na disko bez priatelky, a ona bezomňa, proste pre oboch to nemá zmysel tam chodiť, a je to tam bez toho druhého suché. A aj pre toto jeden druhému veríme, lebo vieme, aký má ten druhý názor na nejakú zábavku bez toho druhého. Viac menej nemáme o to starosť, lebo k takým situaciam nedochádza.

soffa

boze robite tu s toho neviem,co.napisala som v ramci slusnosti.ja som mala tiez 10 rocny vztah a v pohode.uz sme manzelia.tu ide o doveru.aj o tom je vztah.mozno sa opakujem ale ja na tom nevidim nic zle.a ti ktori tu pisete ze ma sediet doma na zadku ked ma vztah tak mate malo sebavedomia a priatelkam neverite;-)))))

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Večierka a zákazy od priateľa - Fórum - ZDRAVIE.sk