Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Posilnenie ďasien výživovými doplnkami

Príspevok v téme: Posilnenie ďasien výživovými doplnkami
daniellka26

Dobrý deň, už 2 týždne mi krvácajú ďasná pri umývaní zubov, pritom používam úplne jemnú kefku a pastu Lacalut aktiv. Každé ráno mám ďasno opuchnuté, hlavne v oblasti predných zubov. Zuby umývam pravidelne 3 x denne, jem zdravo, zelenina, ovocie, žiadne sladkosti, vyprážané, bielu múku. Je pravda, že som mala teraz stres kvôli skúškam, no už vyše týždňa mám po skúškovom a oddychujem, no napriek tomu to neprechádza, neviete m i poradiť nejaké doplnky na posilnenie ďasien, zubov? Rôzne mastičky, géliky, vodičky veľmi nechcem, skôr vitamíny, minerály. Ďakujem.

daniellka26

RNG vedeli by ste mi poradiť aj nejaké doplnky na pleť, trošku bojujem s akné, nie je to až také zle, ale predsa, už keď objednávam, tak nech objednám už naraz všetko. =)

RNG

Pozri napr na iherb.com pod Oral probiotics. Na Slovensku ich asi nedostanes a ked, tak mozno neucinne, lebo mnohe probiotika su tepelne citlive a musia byt alebo uplne cerstve, alebo riskujes, ze ich uz kupis mrtve. Najcerstvejsie teraz v zime ich dostanes samozrejme z dovozu, nie zo zasob lekarni a obchodov, kde mozu stat na regaloch uz dlhe mesiace.

daniellka26

Ďakujem krásne za rady. RNG, prosím vás kúpim to bežne v lekárni tie ústne probiotiká? Alebo hľadať v obchodoch, kde majú rôzne výživové doplnky?

Ivka 1

Mám osvedčenú zubnú pastu aloe s propolisom. Obsahuje 36 % aloe a veľmi pekne pomáha pri opuchnutých, zapálených ďasnách, pri aftách .Neobsahuje fluor- nie je teda rakovino-tvorná. Osvedčila sa aj pri paradentóze. Len ju treba vyskúšať a inú už nebudete chcieť.

RNG

Ustna flora je tvorena roznymi mikrobami, z ktorych vacsina je skodlivych a ziju zo zvyskov jedal alebo z krvacajucich dasien.
Preto asi najlepsia metoda na zlepsenie zubnej flory je nasadzat si pravidelne /kazdodenne ustne probiotika(oral probiotics), ktore vytlacia skodlive mikroby a tym ochrania zuby, a celu ustnu dutinu, dokonca aj zvysia odolnost celeho horneho dychacieho traktu

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Posilnenie ďasien výživovými doplnkami - Fórum - ZDRAVIE.sk