Neustále točenie hlavy, mdloby, únava, mravčenie v prstoch ľavej ruky

Príspevok v téme: Neustále točenie hlavy, mdloby, únava, mravčenie v prstoch ľavej ruky

Dobry den.

Som muz, mam 25 rokov a mám nasledovné problémy. Asi tri tyzdne dozadu som zacal pocitovat neprijemny pocit v pravom podbrusku. niekde v slabinach. Nebola to bolest, ale skor taky pocit plnosti, ako keby tlak. Nepripisoval som tomu ziadny vyznam, myslel som, ze su to len vetry alebo nieco podobne. Avsak potom sa k tomu zacali pridruzovat ine problemy. V praci sa mi zacala tocit hlava. Najskor to boli len take zavraty, ze som sedel v kresle a zatocila sa mi hlava. Postupne to preslo az k neustalemu toceniu hlavy. Toto tocenie je strasne neprijemne. Som nepozorny, podrazdeny, neviem sa na nic sustredit. Avsak ako pridem domov z práce, tak toto pominie a citim sa omnoho lepsie. Rovnako to je aj cez vikend, kedy doobeda mi je takto zle a potom navecer problemy pominu. Bol som u vseobecneho a ten mi spravil sono brucha podbruska a semennikov. Povedal, ze je vsetko v poriadku a ze to mohlo byt to, ze sa obcas zvykne semennik pootocit, ale, ze sa mi asi dal spat do poriadku. Hned ako toto povedal, vedel som, ze netusi co mi je a samozrejme problemy pokracuju. Tocenie hlavy, neprijemny pocit v pravom podbrusku, unavenost, malatnost, jemne trpnutie brusiek prstov na lavej ruke.

Premyslam ci to nemoze suvisiet s mojimi problemami, ktore sa objavili asi pred dvoma rokmi, ked som mal nieco podobne. Bolo to tocenie hlavy spolu s piskanim v usoch. No vtedy som nepocitoval tento neprijemny pocit v podbrusku. Bol som u ORL, ktory povedal, ze vsetko ok, poslal ma na MRI hlavy, taktiez vsetko ok. Dalej som siel k ortopedovi a ten ma hned poslal na rontgen chrbtice, kde mi ztistili, ze mam oplostenu krcnu chrbticu a skoliozu + ploche nohy. Dostal som parafin, elektroliecbu, masaze a akupunkturu a pomohlo. Problemy uplne vymyzli.

Preto premyslam ci to znovu nemoze byt ta chrbtica. Chcem sa spytat niekoho ci nema/l podobny problem.

Dakujem za kazdy nazor.

Kika222. Zamestnanie mam sedave a obcas (ked pride tovar) tak sa natahujesm s naozaj tazkymi vecami. Okrem toho chodim pravidelne do fitka cvicit a je mozne, ze aj to prispelo. Na stredu som objednany k tomu ortopedovi, ak som zvedavy, co povie. Verim, ze je to ta chrbtica, nakolko, ako som uz pisal, nieco podobne som mal pred troma rokmi a vtedy pomohla rehabilitacia, ale najma akupunktura. Ide o to, ze ak by som mal len tieto stavy, nebal by som sa, vedel by som, ze je to chrbtica. Avsak ide o to podbrusko. Neviem ci to moze byt z chrbtice. Povodne som myslel, ze ej to slepak (chronicky) alebo pruh a dost ma prekvapilo, ze obvodak hned riesil semenniky. S tymi tocakmi je to uz lepsie. Mozno to bude tym, ze som takmer cely vikend prelezal v posteli, kedze ked som lezal, tak som tocaky nemal. Ale ked som siel s priatelkou do kina, myslel som, ze tam odpadnem. Tocaky az mi z toho prislo zle od zaludka. Modlil som sa ked skonci film a budem moct ist opat do postele. Ked som zalahol, tak po chvilke stavy presli. Je mozne, ze je to aj psychicke. Cital som, ze vela ludi ma podobne problemy prave z psychickeho hladiska. Uvidim. Pockam do stredy, co povie ortoped. Ak mi da rehabilitaciu, tak uvidim co po nej. Ak to nepomoze, pojdem naspat k obvodakovi a poviem mu, nech ma posle kamsi na vysetrenia.

Kika222

Viem co to je, aj ja mam tiez presne taketo iste problemy. Pretazenost krcnej chrbtice, a ked este mas skoliozu ako ja tieto problemy sa budu s tebou tahat neustale. Cize bude sa to opakovane vracat. Mne sa to stava ked mam viac stresove obdobie (teda po stresovom obdobi alebo nejake zmeny zivotne, pri stresovych situaciach viac zatazujes krcnu chrbticu)alebo este ked mas pracu za pocitacom ako ja, tak tiez k tomu neprispieva (ja mam dost narocnu pracu za pocitacom, musim sa velmi sustredit aby som sa nepomylila) A ktomu vsetkeho stresy k tomu nepridavaju. No mne pomahaju masaze, ked uz citim tocenie tak si poviem no a je to tu zas (vtedy si nasadit terapiu: idem na masaz, beriem lieky na ukludnenie oranizmu od stresov nieco prirodne napr. persen (popripade caj s medovky lekarskej). Potom to prejde uplne. Pred par rokmi ked som prvy krat mala tento stav velmi ma prevapil, nevedela som co to je (velmi som sa zlakla a ked sa mi tocila hlava v kuse cely den, myslela som ze uz mam nejaku vaznu chorobu a je po mne) trpli mi ruky, busilo mi srdce nemohla som spavat, bolela ma hlava krk.... presla som vsetkymi vysetreniami, a nic nezistili samozrejme az som skoncila u psychiatra kde mi boli nasadene andidepresiva (a pomohli, pretoze ukludnili uvolnili organizmus) lenze tymto sa tie tazkosti ptredsa neliecia (len vtedy v tom zufalstve som to neriesila bolo mi hrozne) teraz preventivne to uz riesim ked sa citim zle lebo uz viem z coho prameni moj problem. A to ze ta boli v podbrusku, psychika znesia vela aj mna vtedy v tom case bolo uz asi vsetko.

Verim, ze je to ta chrbtica a ze sa mi po rehabilitacii ulavi ako predtym. Avsak neviem si vysvetlit ten neprijemny pocit v podbrusku. Citim to pri niektorych polohach. Najviac ked sedim a tak. Obcas ma tam ako keby potiahne pri niektorych pohyboch. Ci to nie je z cvicenia (chodim do fitka casto). Ale uz to trva tak isto dlho ako tie tocaky. Kazdopadne uvidim, ako dopadne rehabilitacia a ci to nevymyzne.

Martina210

Anonym 6612

SAMOZREJME ZE JE TO CHRBTICA!!!!!!!!!
bud spokojny ze je to len toto.Pri dnesnych kadejakych vaznych chorobach.

V pondelok idem k ortopedovi. Myslim, ze to bude zas ta chrbtica. Nakolko ked lezim, je to v pohode, ale akonahle sedim, alebo chodim, hlava sa mi zacne tocit. Uvidim co povie :)