Bolí ma zub s vložkou, odumiera mi?

Príspevok v téme: Bolí ma zub s vložkou, odumiera mi?
januska123

dobrý deň, prosím o radu. včera som bola u zubárky, vyvrtala mi kaz strašne ma to bolelo aj po podaní troch anestéz. dala mi tam vložku a že sa uvidí či sa mi to prelieči, ak nie tak pojdu von nervy..bolí ma to stále, také nárazové bolesti, a to ani nepapám na tej strane. som z toho smutná, mrzutá, nemám na nič náladu, stále mám chuť plakať a kričať, nič ma nevie potešiť..a pri predstave že mi budú ťahať nervy mi je zle, bojím sa strašne..lebo to mám zapálené a to znamená že mi vraj nepomôže ani anestéza :( asi si nájdem nejakú súkromnú zubárku ktorá ma uspí a tak mi to urobí. naozaj sa toho strašne bojím a najradšej by som zobrala kliešte a vytrhla si ten zub aby som s nim už nemala problemy :((

fero111111

vlozka je len docasny stav pokial sa nedorobi komplet zub cize teoreticky by to aj malo boliet neviem aky dlhy cas to mas presne ale ked den dva pockal by som este ...

philips

Po každom zubárskom zákroku je prípustná mierna bolesť daného zuba cca 3 až 5 dní. Ak je bolesť silná, alebo pretrváva aj po tomto období niečo je zle.

V prípade, že máš v tom zube zápal, tak nie je rozumné zub uzatvárať - vzniká tam hnis, ktorý nemá kadiaľ odtekať, takže vzniká tlak a bolesť. U mňa zubárka zápal riešila nechaním zubu otvoreného - hnis volne vytekal a telo mohlo bojovať s infekciou.

Ťahania nervov sa neboj, samotný nerv ti nevytiahne, ale rozpustí.