Objednával už niekto doplnky z americkej stránky?

Biba258

Ahojte, na iherbe nakupujem pravidlen a zatial plna spokojnost. Ja som nasla prve info o nakupovani na tejto stranke tu entergame.sk
nechem robit propagaciu ale mozno to niekomu pomoze

daniellka26

Juchúúú, už to mám doma...nebolo to clo, ale colný dlh, čiže DPH, ktoré bolo 20%, čiže 8 euro a zvyšných 3,50 som platila za to, že z KE mi to poslali do môjho mesta. =)Sranda, že z Ameriky stojí preprava 2,5 euro a u nás z jedného mesta do druhého 3,50. =D Ale to už jedno, mám to už doma, teším sa. =)

daniellka26

Ahojte, no mne dnes prišiel papierik, že mám zaplatiť 11,49 euro clo...objednala som doplnky za 40 eur...nevravel niekto, že clo sa platí až nad 100 euro? Neviete mi niekto povedať ako to je s tým clom? Veď v mojom prípade je to skoro 30%! Sa bojím, že ak nabudúce objednam napr. za 100 eur, tak zaplatím 30 eur ešte clo? Nechápem...

daniellka26

Aha, teraz som si všimla, že ak chcem, aby to bolo poslané na moju adresu a nie teda osobný odber, musím poslať mailom na colnú správu, doklad o hodnote tovaru, účel dovozu, skladové číslo a telefón môj...tak snáď to bude v pohode...To aj vám také niečo prišlo?

daniellka26

no práve mi doniesla poštárka nejaký papier, pozerám a tiež niečo ohľadom cla a niečo tam mám vyplniť či čo...je tam názov, že vyhlásenie adresáta...musím skočiť na poštu a pozisťujem...

redka

Vytlacila som si objednane veci z iherbu. Musi tam byt vidiet akym sposobom si platila. To som nascanovala spolu s obcianskym a splnomocnenim a vypisom z banky o zaplateni a cele to poslala. Potom par dni prebiehalo konanie a potom mi to doviezli.

redka

Ja som im poslala splnomocnenie ze mozu konat v mojom mene v colnom konani a pridala som objednavku plus doklad o zaplateni. Vypocitali mi dan zcelkovej hodnoty objednavky cize vratane postovneho