Sucha plet - kokosovy olej alebo iny?

Príspevok v téme: Sucha plet - kokosovy olej alebo iny?
janka1111

Vymenila som na skusku klasicke telove mlieko a pletovy krem za kokosovy olej, ale viete mi poradit, preco je moja plet strasne sucha? inac mam asi zmiesany/normalny typ pleti... je to tym ze si plet privykne alebo mi nesadol? jasne ze mam po aplikacii oleja mastny film, ale ak prebytocny olej obtriem, na pleti sa mi robia supinky a vrasky a to sa mi nerobilo pri obycajnom chemickom kreme ... ake mate vy skusenosti?

olinkaa

treba aj konopny a arganovy davat do chladnicky? lebo ta aplikacia stuhnuteho oleja je fakt blba..
a prosim tej olej z ruzi kde dostat? o tom som uz pocula ze je super. dakujem

actafool1

podla mna sa kokosak nanasa super.. je tuhsi pri izbovej teplote, ale pri dotyku s prstom sa hned meni na tekuty..a staci ho malicko..
no a niekomu kokosovy olej v pohode vyhovuje na plet, iní nanho nedaju az dopustit ( a takým ja zavidim:D bo vonia krasne, cena je super..a ma milion pozitiv v sebe) ale na moju plet vsak nebol dobry :/ arganovy mi viac vyhovuje, konopny mi zlepsil akne..
a oleje kupujem cez bio obchody na nete..alebo priamo v obchodoch so zdravou vyzivou..

D1234

Ak je to pokožka tváre tak si kokosový nikdy nedávaj, na to je dobrý konopný olej. Ale ak je to telo tak kokosový je úžasný.

olinkaa

a kde sa da kupit ten konopny a mandlovy a arganovy???
ja som si tiez zaobstarala kokosak ale zle sa aplikuje.. ked je v chladnicke tak potom sa neda naniest na plet a okrem toho ma strasne svrbi na tvari aj na krku. vzdy ked si precitam o nejakom produkte chvaly, hned ho objednam a potom zase citam ze to vobec nie je az take dobre ako sa zdalo.. a takto dookola. potom si objednam dalsi a potom sa zase docitam ze ten ma zase ine nevyhody.. vzdy sa najde nieco pre a nieco proti. prosim o radu kde sa da zohnat ten konopny a mandlovy alebo teda ktory je fakt dobry. dakujem.

actafool1

to je pravda, ze som ho nikdy nevydrzala pouzivat dlhodobejsie.. trebars 3 mesiace a podobne.. pretoze sa mi plet len zhorsovala a zhorsovala a uz som z toho bola naozaj smutna, sklamana.. ze sa snazim starat o plet prirodnou cestou a je len horsia a horsia... tiez som si myslela, ze sa asi ,,cisti" ale hanbila som sa za plet.
Konkretne taketo tabulky som vselikde nasla... ktory olej je/ nie je komedonny.
www.beneficialbotanicals.com

RNG

Kokosak ako nasyteny olej nemoze tvrdnut/oxidaovat tj nemoze zapchavat pory. Ale prienikom cez kozu moe vyvolat zvysene vylucovanie inyc, zniocenych a tvrdnucich tukov, ktorych sa takto telo snazi zbavit.Preto su u niektorych docasne zhorsene acne. Ale s pridavkom antimikrobialnych do toho oleja(citricidal, oreganovy olej, jod a rozne esencialne oleje) sa acne nezapalia, lebo su na kozi mikroby tymi antimikrobialnymi potlacene

RNG

Kokosovy olej sa sklada z mastnych kyselin s kratsiou molekulou, nez ine oleje, tj sa vyborne vstrebava a nezostane dlho na povrchu u mnohych.Je sice vyborna ochrana a vyziva, ale musi sa nanasat castejsie. Mes inych olejov pridana do neho moze problem vyriesit, napr jojoba,hroznovy, mandlovy olej, olivovy a ine, v mensom mnozstve. Tie sa vsterbu relativne menej, tj zostanu dlho na povrchu ako bariera proti odparovaniu a suseniu koze.
Sucha koza praska a cez praskliny sa prepasiruju rozme mikroby a skodia pleti. Najma rozne plesne sa takto "zakorenia" v kozi
Citricidal a oreganovy olej su protiplesnove, podobne aj najnovsie na trhu ako kvapky samento, burbur banderol a coumanda.
Aj berberine je silne protiplesnovy, zialbohu nie velmi vhodny na plet, lebo ma zltu farbu

actafool1

skusala som ho na suchu/ rovnako ako na vlhku plet..ale plet sa mi po kokosaku este viac zhorsila..a pory upchavali..a zapalovali este viac o.O.
R

actafool1

stretla som sa na roznych forach s nazorom, ze kokosak upchava pory, je komedonny, a zial ani pre moju suchu plet so sklonom k akne, nebol dobry, hoc vonia nadherne...ale vela ludom sadne, myslim si, ze skor sadne ludom ktori inak problemy s pletou nemaju.... Konopny bol dobry na akne, teraz mam arganovy.

janka1111

ved prave o to ide, ze som chcela vymenit za nieco uplne prirodne bez uplnej chemie ...a ked uz ma tolko ucinkov ten kokosovy olej, chcela som vyskusat...tiez skusam na vlhku alebo suchu plet nanasat, no mam fakt suchu plet akoby nevyzivenu..nemoze to byt len tym ze si privyka na zmenu? :)

ok, dakujem, popozeram na tie prirodne miesane kremy